Leány junior: a Sopron a bajnok
09
2015
2015. március 9.  |  10:09
A Sopron nyerte meg a junior leány bajnokság Pasaréten megrendezett nyolcas döntőjét, miután a fináléban szoros első negyedet követően ellenfelének esélyt sem hagyva 62-38-ra legyőzte a Pécset.
A harmadik helyért játszott mérkőzésen a házigazda Vasas és a Csata csapott össze. A félidőben még a Csata vezetett, ám a harmadik negyedben a Vasas átvette a vezetést, amelyet a végjátékban sem engedett ki a kezéből, és 43-35-re nyert.
Az ötödik helyet a Széchenyi KA szerezte meg, miután rendkívül kiélezett küzdelemben 59-56-ra megverte a Kecskemétet. A hetedik hely az MTK-é lett, amely 72-65-re nyert a Zsíros Akadémia ellen.

A vasárnapi eredmények
A 7. helyért    MTK Budapest-Zsíros Akadémia Kőbánya 72-65 (17-15, 12-21, 17-19, 26-10)
Az 5. helyért    Széchenyi KA-Kecskeméti KC 59-56 (12-19, 13-12, 16-13, 18-12)
A 3. helyért    Csata DSE-Vasas Akadémia 35-43 (11-11, 10-6, 7-16, 7-10)
Döntő    Soproni Darazsak Akadémia-PEAC-Kosárlabda Akadémia Pécs 62-38 (13-14, 14-5, 15-7, 20-12)

All-Star: Aho Nina Daniella (Vasas Akadémia), Kiss Virág (PEAC-KA Pécs) Kuttor Enikő (Soproni Darazsak Akadémia), Lelik Réka (Csata DSE), Weninger Virág (Soproni Darazsak Akadémia)

A mérkőzések részletes beszámolóit, a programot és az eredményeket a torna alhonlapján találják meg: http://kosarsport.hu/utanpotlas/leany-junior/