Leány junior: Pécs-Sopron döntőt rendeznek
08
2015
2015. március 8.  |  02:36
A leány junior bajnokság nyolcas fináléjának harmadik napján a helyosztók első állomását és az elődöntőket rendezték meg. Az első elődöntőben a Sopron a Csatával csapott össze. Utóbbi jobban kezdte a találkozót, ám a Sopron aztán átvette a vezetést, elhúzott, és hiába kapaszkodtak a fővárosiak, végül 63-56-ra nyerte meg az igen küzdelmes mérkőzést.
A második elődöntő is hasonlóan keményre sikerült, ahol a házigazda Vasas és a Pécs csatájában sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A találkozó sorsát a végjáték döntötte el, amelyben a Pécs elhúzott és már nem engedte ki a győzelmet a kezéből: 65-59-re nyert.
Vasárnap a helyosztók második felvonása mellett a harmadik hely és a bajnoki cím sorsa is eldől. A döntőben a Sopron és a Pécs, a harmadik helyért játszott mérkőzésen a Vasas és a Csata csap össze.

A szombati eredmények
5-8. helyért    Széchenyi KA-MTK Budapest 75-60 (18-17, 26-13, 16-13, 15-17)
5-8. helyért    Kecskeméti KC-Zsíros Akadémia Kőbánya 73-37 (19-7, 18-10, 21-10, 15-10)
Elődöntő    Soproni Darazsak Akadémia-Csata DSE 63-56 (13-15, 16-9, 16-13, 18-19)
Elődöntő    Vasas Akadémia-PEAC-Kosárlabda Akadémia Pécs 59-65 (13-14, 20-23, 11-8, 15-20)

A vasárnapi program
09:00, a 7. helyért    MTK Budapest-Zsíros Akadémia Kőbánya
11:00, az 5. helyért    Széchenyi KA-Kecskeméti KC
13:00, a 3. helyért    Csata DSE-Vasas Akadémia
15:00, döntő    Soproni Darazsak Akadémia-PEAC-Kosárlabda Akadémia Pécs

A mérkőzések részletes beszámolóit, a programot és az eredményeket a torna alhonlapján találják meg: http://kosarsport.hu/utanpotlas/leany-junior/