Leány junior: A házigazda Vasas nyerte az A-csoportot
07
2015
2015. március 7.  |  02:30
A leány junior bajnokság nyolcas döntőjének második napján befejeződtek a csoportküzdelmek. Az A-csoportban a délelőtti meccsüket egyaránt megnyerő nagy rivális Vasas és Csata összecsapásán előbbinek nyernie kellett az elődöntőbe jutáshoz. A házigazda aztán küzdelmes mérkőzésen 65-50-re hozta a győzelmet, és a körbeverésből a legjobban kijőve az első helyen végzett. Másodikként jutott elődntőbe a Csata, és harmadik lett az MTK ellen két ponttal nyerő Kecskemét (71-69).

A B-csoportban a Sopron és a Pécs is simán hozta a maga mérkőzését, így velük egészült ki az elődöntő mezőnye. A Sopron 70-45-re verte meg a Széchenyi KA-t, a Pécs pedig 85-44-re a Zsíros Akadémiát.

Szombaton az elődöntők mellett a helyosztók első felvonását rendezik meg. Vasárnap a helyosztók második felvonása mellett a harmadik hely és a bajnoki cím sorsa is eldől.

A második nap eredményei
A-csoport
MTK Budapest-Vasas Akadémia     32-76 (7-16, 8-19, 9-30, 8-11)
Csata DSE-Kecskeméti KC 67-55 (13-11, 19-16, 25-13, 10-15)
Kecskeméti KC-MTK Budapest 71-69 (24-16, 17-16, 8-12, 22-25)
Vasas Akadémia-Csata DSE 65-50 (17-12, 19-15, 17-14, 12-9)

B-csoport
Zsíros Akadémia Kőbánya-PEAC-Kosárlabda Akadémia Pécs 44-85 (9-19, 9-22, 16-17, 10-27)
Széchenyi KA-Soproni Darazsak Akadémia 45-70 (12-19, 14-18, 7-17, 12-16)

A szombati program
Keresztjáték
10:00, 5-8. helyért    Széchenyi KA-MTK Budapest
12:00, 5-8. helyért    Kecskeméti KC-Zsíros Akadémia Kőbánya
14:00, elődöntő    Soproni Darazsak Akadémia-Csata DSE
16:00, elődöntő    Vasas Akadémia-PEAC-Kosárlabda Akadémia Pécs

A mérkőzések részletes beszámolóit, a programot és az eredményeket a torna alhonlapján találják meg: http://kosarsport.hu/utanpotlas/leany-junior/