Nagy lépést tett a felsőház felé a Falco
25
2015
2015. február 25.  |  12:06
A 23. forduló záró meccsén, kedden este a Sopront fogadta az Aréna Savariában a Falco. A sárga-feketék remekül dobtak az első félidőben, a szünet után nem sokkal pedig már 19 ponttal is vezettek, de aztán agresszívebbé vált a Sopron, visszajött a meccsbe, így izgalmasan alakult a hajrá. Kálmán László együttese végül Covington és Martinics vezérletével 84-81-re nyert, ezzel nagy lépést tett a felsőház felé.

Falco-Trend Optika KC Szombathely - Soproni Sördögök 84-81 (23-19, 28-17, 13-25, 20-20)
Aréna Savaria, 1800 néző
Vezette: Cziffra Cs., Szabó G., Jakab L. (dr. Gencsev)
Falco: Martinics 20/9, Covington 28/21, Perl 6, Dukics 8, Majsztorovics 2. Csere: Váradi 7/3, Will 7/3, Hall 6, Bognár -.
Sopron: Thomas 17/6, Ruják 8, Boriszov 14, Dénes 5/3, Tóth G. 9. Csere: Edwards 12/6, Poscic 14, Takács 2.

Kálmán László, a Falco edzője: Nagyon büszke vagyok a csapatomra. A kupadöntő utáni csúfos vereségből fel tudtunk állni, és egymásért küzdve, egymásért harcolva nyertük meg ezt a mérkőzést. Okosan játszottunk, de a harmadik negyedben volt egy fordulópont, amikor nem mentek be még az üres dobásaink sem. A Sopron tetemes hátrányból is visszajött, de örülök neki, hogy miután átvették a vezetést, akkor sem törtünk össze, hanem mindig volt olyan játékosunk, aki a kulcspillanatokban vállára vette a csapatot. Lehetett az egy jó védekezés, vagy egy sikeres támadás-befejezés. Nagyon boldog vagyok, hogy végre egy jó csapatot is sikerült megvernünk. Gratulálok a fiúknak, és köszönöm a közönség támogatását.

Sabáli Balázs, a Sopron edzője: Gratulálok a Falcónak. Pozitívum, hogy a második félidőben visszajöttünk 19 pontos hátrányból. Az a védekezés már hasonlított arra, amit szeretnénk a jövőben látni.