20
2015
Leány junior: kialakult a döntő mezőnye
2015. február 20.  |  22:01
Kialakult a döntő mezőnye a junior leánybajnokságban. A Piros-csoport hat csapata, a Csata, a Széchenyi KA, az MTK, a Sopron, a PEAC-Pécs és a Vasas már biztos döntősnek számított, ám a maradék két helyért még folyt a küzdelem.

A Fehér- és a Zöld-csoport első két helyezettje keresztjátékkal döntött a kiadó finálés helyezésekről. A Zsíros Akadémia először ugyan 69-64-re kikapott a Szekszárdtól hazai pályán, ám utána idegenben 70-55-re nyert, és bejutott a döntőbe. A másik kiadó helyet a Kecskemét szerezte meg, miután kétszer is legyőzte a BEAC-ot (84-55-re és 80-48-ra).

A március 5-én kezdődő négynapos döntőt Budapesten, Pasaréten rendezik meg. A két négycsapatos csoport tagjai előbb körmérkőzést játszanak a csoportjukban, majd az első két-két helyezett az elődöntőben találkozik. Ennek győztesei az első-, vesztesei pedig a harmadik helyért játszhatnak.

A részletes eredményeket, a műsort és a csoportbeosztást az alábbi linken találják meg:

A döntő csoportbeosztása és menetrendje: kosarsport.hu/utanpotlas/?nat=whunu18&szakaszid=49&year=x1415