16
2015
2015. február 16.  |  12:05
Női NB I. A-csoport, 16. forduló

Vasárnap két mérkőzést rendeztek a nőknél, a listavezető Sopron a forduló előtt még második helyezett Győrt fogadta a megyei rangadón. A hazaiak győzelem esetén két fordulóval a vége előtt bebiztosíthatták alapszakasz elsőségüket. A találkozó elején még érződött Igor Polanek együttesén a szerdai kupabúcsú, de aztán a második negyedben váltani tudott a Sopron, és végül a szenzációs napot kifogó, 27 pontig jutó Hartley vezérletével hét pontos győzelmet arattak. A másik mérkőzésen a Cegléd a PEAC-ot látta vendégül. Sokáig, egészen a harmadik negyed végéig szoros volt a meccs, de aztán a vendégek egy 26-4-es rohammal megroppantották ellenfelüket, és végül érvényesítették a papírformát. A PEAC ezzel ismét beérte a Győrt a tabellán.

UNIQA-Euroleasing Sopron - CMB CARGO UNI Győr 76 - 69 (18–19, 19–12, 18–16, 21–22)
Sopron, 400 néző
V: Földházi, Hegedűs, Minár
Sopron: Hartley 27/9, Weninger 5/3, Simon Zs. 11/3, Sztankovics 9, Krivacsevics 10. Csere: Crvendakics 9/3, Ciglar 1, Zsovár 4, Kuttor -, Krnjics -.
Győr: Radocsaj 6, Ivanovics 14/6, Horváth K., Laklóth 13/6, Vajda 23/12. Csere: Takács 6, Vulics 1, Czirják 4/3, Török -, Vincze V. 2, Koch -.

Igor Polenek, a Sopron edzője: Örülök, hogy bebiztosítottuk első helyünket az alapszakasz vége előtt két fordulóval! Így közel négy hetünk van arra, hogy a legalaposabban felkészülhessünk a Magyar Kupa nyolcas döntőjére. Gratulálok a lányoknak a mai teljesítményükhöz!

Völgyi Péter, a Győr edzője: Sajnos a végjátékban nem volt esélyünk a győzelemre. A Sopron sokkal taktikusabban játszott, mi több mindent nem tudtunk megvalósítani abból, amit kértem a csapattól. Ellenfelünk zónája ellen is pontosabban kellett volna kosárlabdáznunk. Meglepett, hogy lányaim nem azt játszották ez ellen a zóna ellen, amit kell. Gratulálok ellenfelünknek, megérdemelte a mai győzelmet!

Ceglédi EKK - PEAC-Pécs 53 - 75 (12–19, 19–17, 12–18, 10–21)
Cegléd, 200 néző
V: Gorka Sz, Pozsonyi L., Sallai F.
Cegléd: Hadzovic 8, Szabó D. 9/3, Bozóki -, Serbán 9, Skoric 19. Csere: Ruttner Zs. 4, Lengyel 2, Kobolák -, Filipowicz D. 2, Szepsi -.
PEAC: Hurst 18/6, Jovanovic N. 11/6, Raksányi 6/3, Kaposi 8, Williams 7/3. Csere: Jovanovic T. 11, Kis V. 4, Orozovic 2, Szűcs R. 3/3, Pap R. 2, Raus 3/3.

Cziczás László, a Cegléd edzője: Három negyedet hősiesen végig küzdöttünk. Gratulálok a csapatnak.

Zseljko Djokics, a PEAC edzője: A negyedik negyedben jól játszottunk. Akkor is nyerni kell, ha rossz formában vagyunk. Jó meccset játszottunk, köszönjük a szurkolóinknak, hogy elkísértek minket Ceglédre.