Play-offba jutott a Paks
05
2015
2015. február 5.  |  22:20
Csütörtök este a listavezető Paks a harmadik helyezett Kecskeméttel játszott a Gesztenyés utcai sportcsarnokban. Ahogy arra számítani lehetett, nem született sok pont a találkozón, inkább a védekezés dominált. A piros-kékek már az elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, és szinte végig őrizték 10-15 pontos előnyüket. Az ASE zsinórban tízedik győzelmét aratta, és a mezőnyből elsőként kvalifikálta magát a felsőházi középszakaszba, ezzel együtt a play-offba.

Atomerőmű SE - KTE-Duna Aszfalt 74-59 (24-11, 16-18, 19-17, 15-13)
ASE Sportcsarnok
Vezette: dr. Vígh P., Pálla Z., Jakab L. (Várhalmi)
ASE: Dugat 14/6, Baki 2, Evans 14/6, Eilingsfeld 5, Jones 17 Csere: Kovács Á. 4, Medve 5/3, Wise 5/3, Körtélyesi 5/3, Tóth Á. 3.
KTE: Kinney 6/3, Kovács P. 6/6, Djeraszimovics 15/3, Hegedűs 3/3, Barovics 3 Csere: Pongó Ma. 10/6, Pongó Má. 4, Karahodzsics 4, Mészáros 8/6.

Kipontozódott: Tóth Á. (35. perc), illetve Barovics (35. perc).

Dzunics Braniszlav, az ASE edzője: A Kecskemét ellen mindig olyan mérkőzést játszunk, ahol a védekezés dominál, jó lenne már, ha egyszer nem így lenne. A mi szempontunkból jól alakult a mérkőzés, már az első negyedben nagy előnyre tettünk szert, így később nyugodtan játszhattunk. Harcos meccs volt, és megérdemelten nyertünk egy jó csapat ellen.

Sztojan Ivkovics, a KTE szakmai igazgatója: Úgy gondolom, hogy egy kiváló meccset láttak a nézők, gratulálok a Paksnak. A pálya minden centiméterén kemény harc volt, a fiataljaink kitettek magukért, de az elejétől futottunk az eredmény után. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy elkísértek minket.