12
2015
2015. január 12.  |  10:31
Férfi NB I. A-csoport, 16. forduló

Vasárnap két rangadóval zárult a 16. forduló a férfiaknál. A Paks villámrajtot vett hazai pályán a Kaposvár ellen, az első negyedben közel 20 pontos előnyt harcolt ki, ezzel hamar el is döntötte a nagy kérdéseket, hiába próbálkozott a folytatásban többször is a somogyi gárda, nem tudott fordítani.

Atomerőmű SE - Kaposvári KK 93-71 (30-12, 23-21, 16-24, 24-14)
ASE Sportcsarnok
Vezette: Benczur T., Hegedüs T., Makovsky Sz. (Fekete)
ASE: Dugat 8, Baki 3/3, Markovics 7, Eilingsfeld 9/3, Jones 23. Csere: Evans 19/3, Kovács Á. 12/6, Wise 7/3, Tóth Á. 5
KKK: Frazier 22/12, Fodor M. 14/6, Raivio 14/6, Hendlein 10/3, Spica 3. Csere: Horváth M. 1, Jancsikin 5, Benke 2, Grebenár -, Kovács S. -.

Kipontozódott: Horváth M. (36. perc)

Braniszlav Dzunics, a Paks vezetőedzője: Nagyon jól kezdtünk, ami után már sikerült irányítanunk a meccset. Megérdemelten nyertünk. A harmadik negyedben az egyéni védekezés nagyon gyenge volt, amit az ellenfél ki is használt. Néha hiányzott a folyamatos játék, de próbáltuk fizikailag felőrölni az kaposváriakat.

Fekete Ádám, a Kaposvár vezetőedzője: Gratulálok a Paksnak, a mai napon is bizonyították, amit az előző fordulókban is, hogy komoly csapat. Mind védekezésben, mind támadásban többet nyújtottak, mint mi. Voltak jó periódusaink, de ez nem veszélyeztette a hazaiak győzelmét. Szeretnénk a négy között lenni a középszakaszra.

Az őszi mérkőzés után ezúttal is hosszabbításba torkollott a Kecskemét és a Sopron csatája. Már a rendes játékidő is óriási fordulatokat tartalmazott: hol egyik, hol másik fél lépett meg tíz pont körüli előnnyel, ám a rivális mindig vissza tudott jönni, és fordított. A hosszabbításra aztán elkészült erejével a KTE, így végül megérdemelten nyerte meg a derbit a Sabáli-legénység.

KTE-Duna Aszfalt - Soproni Sördögök 81-90 (12-19, 27-16, 19-19, 17-21, 6-15) - h.u.
Messzi István Sportcsarnok, 1100 néző
Vezette: dr. Vígh P., Földházi T., Frányó P. (dr. Valovics)
KTE: Kinney 11/6, Kovács 5/3, Djeraszimovics 8/3, Ivosev 13/3, Barovics 11 Csere: Rakics 17/9, Karahodzsics 6, Pongó Ma. 8/6, Hegedűs -, Pongó Má. 2.
Sopron: Thomas 7, Edwards 17/9, Boriszov 30/15, Dénes 6/6, Poscic 13 Csere: Ruják 9/3, Takács 5/3, Tóth G. 3.

Kipontozódott: Dénes (43. perc), Poscic (45. perc)

Sztojan Ivkovics, a KTE szakmai igazgatója: A mérkőzés elvesztése mellett nagyobb gond Djeraszimovics sérülése, ez megzavart minket, másképp alakult volna a végjáték, ha ő is a pályán van. A meccs a mi kezünkben volt, sajnos nem tudtuk megnyerni. Nehéz nyilatkozni egy ilyen mérkőzés után, a játékvezetők is emberek, ők is hibázhatnak, belefér, ilyen a sport. Tizenkét másodperccel a vége előtt szándékosan nem kértem időt, ha kevesebb lett volna hátra, biztosan kértem volna. Gratulálok a Sopronnak.

Sabáli Balázs, a Sopron edzője: Érzelmileg túlfűtött, felfokozott mérkőzés volt a mai, hasonló az őszi, soproni meccshez. Nagyon jó csapatot győztünk le hazai pályán, a csapatomat külön dicséret illeti azért, mert a rövidzárlatból vissza tudtunk jönni. Ha ránézünk a statisztikára, azt láthatjuk, hogy gyakorlatilag mindenben ugyanúgy teljesített mindkét csapat, csak a büntetőkben voltunk jobbak.

Női NB I. A-csoport, 11. forduló

A nőknél is már csak egy meccs maradt hátra a 11. fordulóból, vasárnap az MTK és a Vasas nézett farkas szemet egymással az alsóházi rangadón. A hazaiak 21 ponttal nyertek, ezzel megszerezték második győzelmüket a szezonban, az angyalföldiek pedig továbbra is nyeretlenek.

MTK-Budapest – MKB-Euroleasing Vasas 77–56 (27–15, 18–19, 16–6, 16–16)
Városmajor, 150 néző
V: Gorka, Minár, Menyhárt
MTK: Medgyessy 15/3, Semsei 13, Baksa 6, Barnai 4, Turóczi 13. Csere: Orsó 9/3, Orbán 7, Böröndy V. 6, Vukov 2, Szabó V. -, Suppán -, Zsilinszki 2.
Vasas: Aho 16/3, Cymmer 10, Bajnóczi, Bagi 8, Határ 12. Csere: Farkas 2, Tóth T. -, Bach 4, Gundel Takács -, Szalay -, Solymosi 2, Müller 2.

Kipontozódott: Barnai (37. perc)

Sztevan Csupics, az MTK edzője: Végig jó ritmusban játszottunk. Az elmúlt találkozókhoz képest ma több játékosom is felnőtt a feladathoz. Gratulálok a Vasasnak is, szimpatikusan küzdöttek.

Krivacsevics Dragoljub, a Vasas edzője: Dicséretes az, hogy a második negyedet megnyertük és az utolsóban sem maradtunk alul. Az első és a harmadik tízperc során a hazaiak több jó egyéni teljesítménynek köszönhetően nagy előnyt szereztek.