ORV Leány, Pécs: Veretlenül tornagyőztes a magyar válogatott!

SZLOVÉNIA - MAGYARORSZÁG 39-68 (13-21, 6-21, 8-12, 12-14)
Pécs, Vezette: Praksch, Kovács N., Mintál
SZLOVÉNIA Legjobb dobó: Prevodnik 9.
MAGYARORSZÁG: Lelik 2, Pusztai 6, GEREBEN 18, Mérész 8, SOÓS 9. Csere: JUHÁSZ 14, Boros 2, Foitl 5, Bernáth 2, Vadász, Karagits 2, Jáhni. Edző: Magyar Gergely

Az eredmény alakulása: 3. p.: 5-5, 7. p.: 9-13, 14. p.: 13-24, 18. p.: 15-38, 23. p.: 20-44, 27. p.: 24-50, 34. p.: 33-58, 39. p.: 37-68

Az osztrákok elleni győztes csapatból ezúttal a két soproni lány Szeli Kitti és Varga Kamilla maradt ki.
Nyögvenyelősen, kapkodva kezdett a magyar csapat, az idő múlásával azt hittük, hogy jobb lesz a mieink játéka, de nem lett.
Lassan körülményesen vezettük támadásainkat, kevés leindításos pontot sikerült elérnünk. Tudtuk, hogy a szlovén csapat más kávéház, mint az osztrák és azért ne legyünk telhetetlenek, de a játék színvonala időnként nagyon alacsony és csapkodó volt.
Az első negyedben a szegediek centere Soós Réka jól dolgozott a palánkok alatt, hét pontot és három lepattanót jegyzet hat játékperce alatt. Nagyon sok középtávoli dobásunk sikeredett pontatlanra a találkozó egésze alatt, de jellemzően az első negyedben voltunk ilyen téren hatástalanok.
Soós Réka mellett főleg Gereben Lívia jeleskedett pontszerzés terén, Livi hat ponttal segítette a csapatot az első negyedben.
Az első negyedben bosszantó védekezési hibák miatt viszonylag sok pontot dobtak a szlovénok. Rendre lekéstünk váltások során vagy egyszerűen elfelejtettünk váltani. Ezen a téren még dolgozni kell.
A második tíz percben a lányok összekapták a védekezést, támadásban továbbra sem volt meg a ritmusa játékunknak. Körülményesen, sok leütéssel vezetgettük a labdát, passzok, indítások helyett.
Amint megvoltak a csapdázások a szlovénokat hibára lehetett kényszeríteni és voltak szerzett labdáink, könnyű kosaraink. A két csapat közti különbség előbb tíz, majd két-három perc elteltével a negyed derekán húsz pontra nőtt.
Gereben Livi többször magára vállalta a befejezéseket és tizenhat pontot jegyezve a szünetig a magyar csapat legjobb, legeredményesebb játékosa lett. Pusztai Petra az első félidőben három értékes gólpasszal segítette a csapat szekerét előre. Juhász Dorka és Soós Réka pedig öt-öt lepattanót kaparintott meg az első két negyed során.
Megnyugtató magyar előnnyel mehettek pihenőre a csapatok.
Térfélcserét követően inkább a kapkodás, sok eladott labda jellemezte a csapatok játékát. Lépéshibák, pályáról kidobott labdákat láthattunk. Folyamatos, élvezhető játék nem igazán alakult ki.
Az utolsó negyedben beállt a két csapat közti harminc pontos különbség. A záró tíz percben Juhász Dorka ügyes kiosztásokat követően három szép középtávoliával, hat ponttal segítette a magyar csapatot a biztos győzelem felé.
Az összképet tekintve magabiztosan nyert a magyar csapat a szlovén ellen, azonban támadásban cseppet fel kell pörögni, mert picit fásultan, lassan mozogtak a lányok ezen az estén.

A csoportkör záró napján a magyar csapat 15 órától Lengyelország ellen mérkőzik.

A csoport másik meccsén:
AUSZTRIA - LENGYELORSZÁG 28-86 (7-32, 7-21, 4-17, 10-16)

A csoport állása: 1. Magyarország 4 pont, 2. Szlovénia 3. Lengyelország 3, 4. Ausztria 2.

A másik csoportban:
ROMÁNIA - SZERBIA 32-74 (6-22, 6-25, 10-12, 10-15)
SZLOVÁKIA - CSEHORSZÁG 45-48 (9-19, 8-8, 18-6, 10-15)

A csoport állása: 1. Csehország 4 pont (+50), 2. Szerbia 4 (+49), 3. Szlovákia 2 (-10), 4. Románia 2 (-89).

OLIMPIAI REMÉNYSÉGEK VERSENYE, 3. NAP

MAGYARORSZÁG - LENGYELORSZÁG 75-54 (14-20, 22-10, 15-16, 24-8)
Pécs, Vezette: Kapitány, Kovács N., Goda
MAGYARORSZÁG: Pusztai 6, Lelik 8, Mérész 4, JUHÁSZ 16, Soós 4. Csere: Boros, GEREBEN 18/3, SZELI 8, Foitl 7, VARGA 4. Edző: Magyar Gergely
LENGYELORSZÁG Legjobb dobó: Szkop 11.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 6-9, 7. p.: 10-15, 14. p.: 21-22, 16. p.: 30-22, 19. p.: 36-28, 23. p.: 38-38, 27. p.: 47-40, 32. p.: 57-46, 37. p.: 66-51

A csoport utolsó meccsen Karagits Kíra és Bernáth Réka kapott pihenőt.
Miután a szlovén együttes egy ponttal legyőzte a lengyeleket, a mieink pedig tegnap huszonkilenccel intézték el a szlovénokat, akár a tizennégy pontos vereség is belefért volna a csoport elsőséghez és a döntőhöz.
De melyik csapat az, amelyik úgy megy fel a pályára, hogy ne győzelemre játsszon és számolgasson?
Roppant pontatlanul, tompán kezdett a magyar együttes, rengeteg (12) volt az eladott labdánk az első negyedben. A szerzett labdákból a lengyelek könnyű, leindításos kosarakat értek el.
Tanácstalanul játszottak a lányok az ellenfél zónájával szemben. A mezőnyembereknek nem igazán ment a játék, a magyarok pontjait Soós Réka és Juhász Dorka szállították.
A második negyedben az előző nap pihenő két soproni leányzó Varga Kamilla és Szeli Kitti lendületet vitt a játékba. Kami jól szervezte a játékot, adott három szemfüles gólpasszt, Kitti pedig hasznosan dolgozott a palánkok alatt.
A lányok megtalálták a zóna elleni gyógyszert. Gereben Livi többször cikázott be a lengyel védők közé és lehetetlen szögekből, helyzetekből is sikerült betalálnia.
A negyed derekán egy jól elhelyezett Kami középtávolival vezetett először a magyar csapat (23-22).
A nagyszünetre hat pontos előnnyel mehettek a lányok.
A harmadik tízperc is hasonlóképpen kezdődött, mint az első. A lengyelek hamar ledolgozták hátrányukat többnyire Magdalena Szkop eredményességének köszönhetően.
Lelik Réka labdaszerzését és ziccerezését követően, Gereben Livi dobott palánkos triplát, ismét megnyugtató volt a csapat előnye.
A harmadik negyedben Magyar Geri reklamálásért technikait kapott, ami még jobban felpaprikázta a csapatot.
Az utolsó negyedben a lengyelek öt percig bírták tartani a lépést a mieinkkel. Felszabadultak a gátak, megoszlottak a dobott pontok.
A találkozó utolsó momentumaként Pusztai Petra passzát váltottak pontokra Mérész Trixi.

Összegzésként:
A két soproni Varga Kami és Szeli Kitti színt vitt a játékba. Juhász Dorka bátran vállalkozva ért el 16 pontot, emellett leszedett 12 lepattanót is. Sosi is szedegette a lepattanókat, nyolcig jutott, majd kisebb sérülése miatt le kellett cserélni.
Livi játéka tartalmazott hibákat, ezt jelzi a hét eladott labda, azonban ponterőssége nagyon hasznos és fontos volt a csapat számára.
A találkozó legfontosabb szakaszára a végjátékra Lelik Réka játéka is feljavult, fontos pontokat és labdákat szerzett, lepattanózásban is hasznosnak bizonyult.
A lányok veretlenül végeztek a csoport élén és a csehek ellen döntőznek.

A csoport másik eredménye:
AUSZTRIA - SZLOVÉNIA 46-103 (14-25, 8-23, 12-34, 12-21)

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Szlovénia 5, 3. Lengyelország 4, 4. Ausztria 3.

ROMÁNIA - SZLOVÁKIA 36-71 (10-10, 13-27, 7-21, 6-13)
CSEHORSZÁG - SZERBIA 56-51 (17-15, 15-12, 14-14, 10-10)

A csoport végeredménye: 1. Csehország 6 pont, 2. Szerbia 5, 3. Szlovákia 4, 4. Románia 3.

A további program
A 7. helyért: Ausztria - Románia
Az 5. helyért: Szlovákia - Lengyelország
A 3. helyért: Szlovénia - Szerbia
Döntő: Csehország – MAGYARORSZÁG

Veretlenül nyerte a magyar válogatott az Olimpiai Reménységek Versenyét A döntőben 79-56-ra nyert az U16-os magyar válogatott Csehország ellen, ezzel veretlenül nyerte meg a nyolc nemzet részvételével Pécsett megrendezett Olimpiai Reménységek Versenyét.

Az ORV döntőjére, a Csehország-Magyarország mérkőzésre megtelt a TTK sportcsarnoka. Brabencova triplájával indult az Olimpiai Reménységek Versenyének döntője, Pusztai és Juhász révén azonban hamar átvette a vezetést a magyar válogatott (4-3). Vitulova újabb triplát szórt, ezután viszont Gerebenék percei következtek, 14-0-s rohammal 18-6-os vezetést szereztek. A hosszú kosárcsend után a csehek is betaláltak, és visszajöttek a meccsbe, az első negyed végére 21-15 lett a magyar válogatott javára.

Foitl és Pusztai révén növekedett újra a magyar előny, Gereben találatával pedig már 30-17-re vezetett Magyari Gergely csapata, és tartotta is a 10 pont körüli előnyt a magyar válogatott. A félidőre 41-30-as magyar vezetéssel vonulhattak a csapatok. A magyaroknál Pusztai 16 pontnál tartott a félidőre, a cseheknél Vitulova volt a legeredményesebb 9 ponttal. A statisztikából kitűnt a csehek 15 eladott labdája, ezt a magyar válogatott ki is használta, a könnyű kosaraknak nagy szerepe volt a vezetésben.

Juhász Dorka középtávolijával indult a második félidő, Lelik Réka kettesével pedig már 17 pont volt a differencia (47-30). Ebben a negyedben mindössze 12 pontot engedélyezett a magyar válogatott a cseheknek 23 dobott pont ellenében, ezzel pedig tulajdonképpen eldöntötték a találkozót az utolsó 10 perc előtt lányaink (64-42).

A győzelem az utolsó negyedben már nem forgott kockán, Magyari Gergely pedig játéklehetőséget adott az eddig kevesebb szerephez jutó játékosainak is. Magyarország végül veretlenül nyerte meg a nyolc ország részvételével megrendezett Olimpiai Reménységek Versenyét Pécsett, miután a döntőben 79-56-ra legyőzte Csehországot. A magyar U16-os válogatott a Balkán Kupa után most hazai pályán is bizonyította, hogy sokra hivatott generáció.

Az All Star csapatba a szakemberek szavazatai alapján Ivona Katanic (Szerbia, 1-es poszt), Pusztai Petra (Magyarország, 2-es poszt), Zala Friskovec (Szlovénia, 3-as poszt), Juhász Dorka Kata (Magyarország, 4-es poszt) és Tereza Vitulova (Csehország,5-ös poszt) került. A torna MVP-je Gereben Lívia lett.

Magyarország-Csehország 79-56 (21-15, 20-15, 23-12, 15-14)
Magyarország: Lelik 8, Pusztai 21, Gereben 12, Juhász 4, Soós 4 cserék: Mérész 12, Foitl 7, Szeli 5, Varga 2, Boros 2, Karagits 2, Bernáth-.

Magyari Gergely: Nagyon jó lehetőséget teremtett a felkészüléshez ez a torna. Edzeni sajnos nem tudtunk előtte, de így legalább éles szituációkban tudtunk gyakorolni. A múlt heti Balkán Kupán is öt mérkőzést játszottunk, ami sokat kivett belőlünk, de ez szerencsére a játékunkon nem látszott. Előzetesen keményebb döntőre számítottam, de a csajok nagyon jó formát mutattak, a formaidőzítés nagyon jól sikerült, a legjobbkor játszottunk a legjobban. Nagyon büszke vagyok a lányokra, de ez nem csak az én érdemem, mivel ez egy nagyon jó garnitúra, az egész magyar utánpótlásképzés érdeme, hogy itt tartunk, és egy ilyen rangos, nyolccsapatos tornát meg tudtunk nyerni.