MAGYARORSZÁG - AUSZTRIA 114-27 (28-5, 27-5, 34-8, 25-9)
Pécs, Vezette: Kapitány, Kovács N., Goda
MAGYARORSZÁG: Boros 4, PUSZTAI 10, GEREBEN 15/3, JUHÁSZ 12, MÉRÉSZ 20. Csere: Varga 2, FOITL 14, Szeli 14, Bernáth 2, Karagits 4, Jáhni 6, Vadász 11. Edző: Magyar Gergely
AUSZTRIA Legjobb dobó: Klocker 10/6.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 8-0, 8. p.: 22-5, 14. p.: 32-5, 17. p.: 43-10, 23. p.:59-14, 28. p.: 83-18, 34. p.: 91-21, 37. p.: 105-25

A szakmai stáb a találkozó előtt előzetesen felmérte az erőviszonyokat, a szerényebb képességű osztrákok ellen Lelik Réka és a nyári sérülését követően fokozatosan játékba lendülő Soós Réka maradt ki a meccs keretből.

Már az első negyed során látszott, hogy a mai kora délutáni találkozó laza átmozgató edzésként fog szolgálni a lányoknak, természetesen nem szeretném az osztrák csapatot lenézni.
Rengeteg hibára kényszerítettük a sógorokat már az első tíz perc során.
A megszerzett labdáknak és a jó védekezésnek köszönhetően rendre sikerült leindítanunk ellenfelünket. Az első negyed során Foitl Mili játéka magasodott a többiek fölé. Mili mind a hat dobása sikeresnek bizonyult és kitűnően látta el védőmunkáját is, ezt bizonyította három lepattanója is.
Az osztrákok az első negyed során már tizenkét eladott labdánál tartottak, ami a meccs végére negyvenhét lett. Első pontjukat büntetőből érték el a negyed derekán 16-0-ás állásnál.
Magyar Gergely folyamatosan forgatta csapatát, különböző ötösökkel próbálkozott, ezzel biztosítva mindenkinek a közel hasonló játéklehetőséget.
A második negyed elején cseppet akadozott a gépezet támadásaink során, négy perc alatt mindössze egy 4-0-ás sorozatot sikerült produkálnia a lányoknak.
A negyed második felében ismét volt sebessége játékunknak, ebben a szakaszban Juhász Dorka hat, Vadász Adél öt, Mérész Trixi és Pusztai Petra négy-négy pontot tett a közösbe.
A nagyszünetet követően sem változott a játék képe. Az egy-egy elleni védekezés fizikálisan teljesen felőrölte az osztrákokat. A vendégek sorra adták el a labdákat, amelyekből a lányok könnyű leindításos kosarakat dobálhattak.
A záró negyedben három nyitott kérdés maradt. Mikor éri el a magyar csapat a száz dobott pontot ? Ki dobja a századikat ? Végezetül mennyi lesz a különbség a két együttes között ?
A negyed közepén Vadász Adélnak sikerült a századik pontot dobnia, a két csapat közti különbség pedig hűen ábrázolta az A divíziós hatodik és a B csoportos tizenhatodik közti játéktudást.

Szemezgetnék egy picit a statisztikából:
Mérész Trixi tíz mezőny dobásából csak egy tévesztett célt, Foitl Mili mind a hét kísérlete sikeresnek bizonyult. Gereben Livi kilenc dobásából hét volt sikeres, emellett volt hét asszisztja.
Bernáth Réka szerzett nyolc labdát és kiosztott ugyanennyi gólpasszt.
Dicséretes volt még Szeli Kitti és Jáhni Zsófi támadólepattanó szerzése, mindketten öt-öt gyűrűről lecsorgó labdát szedtek össze, viszont picit határozottabban kell visszatenni a játékszert.
A győzelemnek örülni kell és lehet, de nem szabad elszállni a sikertől és helyén kell kezelni ezt az eredményt.

A lányok vasárnap 17.30 perctől Szlovénia ellen játszanak.

A szlovén válogatott az utolsó negyedet tizenhárom ponttal nyerte meg a lengyelek ellen, ennek köszönhetően a meccset is sikerült behúzniuk.