MAGYARORSZÁG - ROMÁNIA A 98-33 (17-11, 24-12, 34-6, 23-4)
Bukarest, Vezette: Chituc, Rusu
MAGYARORSZÁG: PUSZTAI 16/3, LELIK 19, Gereben 11, Mérész 7, Soós 2. Csere: Foitl 4, BOROS 10, CZUKOR 7, JUHÁSZ 9, Szeli 2, KARAGITS 11, Jáhni. Edző: Magyar Gergely
ROMÁNIA A Legjobb dobó: Parau 7/3.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 7-4, 8. p.: 13-11, 12. p.: 24-13, 17. p.: 33-17, 24. p.: 51-23, 28. p.: 69-29, 33. p.: 80-31, 38. p.: 90-33

Az utolsó meccsen Varga Kami maradt ki a csapatból Geri döntése alapján.
Ötödik meccs ide, ötödik meccs oda, mindkét csapat ugyanannyit játszott eddig. Az már a torna összképén látszott, hogy lányainkat nem igazán lehet megszorítani, szoros meccsre bírni ellenfeleinknek.
Az első tíz perc során fásultan mozogtunk, sok hibával játszottunk. Voltak védekezésbeli lemaradásaink, amit pár könnyű ponttal meg is büntetett a házigazda. Támadásban többnyire szörnyű befejezéseket láthattunk a csapattól, egy szezonnyi ziccert hagytunk ki.
Mindez nem is nagyon tetszett Gerinek, aki a két perces szünetben felhívta a csapat figyelmét a pontosabb befejezésre.
Megnyugtató előnnyel mehettünk a nagyszünetre, a játék azonban hagyott még kívánnivalót maga után, igaz még a felkészülés elején járunk.
Az első félidőben főleg Lelik Réka jeleskedett, a Csatás lány 10 pontja mellett 4 szerzett labdával és 3 lepattanóval zárta az első két negyedet.
Térfélcserét követően, miután az utolsó meccsünk volt a tornán, ezért egész pályás letámadást vezényelt a mester.
Itt aztán minden gondja volt a románoknak, volt olyan is, hogy a labdát nem tudták bedobni vagy egy kapott kosárt követően egyből újat dobattak velünk. A találkozó ezen szakaszában sikerült egy 21-0-ás periódust repeszteni a lányoknak.
Sorra szereztük a labdákat és indítottuk le a házigazdát, folyamatosan nőtt a magyar csapat előnye.
A találkozó végéig 37 szerzett labdánk volt. Lelik Réka 7, Pusztai Petra 6 labdát csent el az ellenféltől.
Dicséretes dolog volt a mai meccsen, hogy az ellenfél összesen csak 3 támadólepattanót szedett palánkunk alatt.
A lányok megérdemelt sikert arattak és nyerték meg a Balkán Kupát.

A torna All Star csapatába beválasztották Gereben Livit és Juhász Dorkát is.

Nem tudok azonban elmenni amellett, hogy a Balkán Kupa MVP-je egy román lány lett.
Ez a döntés igazolja a torna komolyságát vagy inkább komolytalanságát...

A magyar szakvezetésnél azonban egyértelműen LELIK RÉKA lett a torna legjobbja.

Szép volt lányok, csak így tovább!!!

A torna másik találkozóján, a 3. helyért: BULGÁRIA - ROMÁNIA B 72-58 (19-13, 12-16, 28-10, 13-19)