MAGYARORSZÁG - ROMÁNIA B 79-35 (17-5, 22-8, 17-6, 23-16)
Bukarest, Vezette: Serbanescu, Chituc
MAGYARORSZÁG: Varga 4, CZUKOR 11/3, Pusztai 6, Karagits 5, Szeli 2. Csere: Gereben 4, MÉRÉSZ 12, Lelik 8, JUHÁSZ 10, FOITL 11, Jáhni, Soós 6. Edző: Magyar Gergely
ROMÁNIA B Legjobb dobó: Cazacu 8.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 3-3, 9. p.: 11-5, 14. p.: 25-9, 18. p.: 35-11, 23. p.: 43-15, 28. p.: 51-19, 34. p.: 69-23, 39. p.: 79-33

A negyedik napon Boros Dorka kapott pihenőt, Pusztai Petra pedig visszatérve a keretbe egyből a kezdő ötösben találta magát.
Abban biztosak voltunk, hogy magyar siker fog születni ezen a találkozón is, ennek tudatában Geri a megszokottakhoz képest teljesen más kezdővel küldte fel a csapatot a pályára.
Döcögött a gépezet a találkozó elején, a negyed derekán történt pár csere, pályára lépett Gereben Livi, Mérész Trixi, Juhász Dorka és Lelik Réka is. 5-5-ös állást követően a magyar lányok labdaszerzéseknek és lerohanásos játékuknak köszönhetően egy 12-0-ás rohanást hajtottak végre.
A második negyedben tovább nőtt lányaink előnye. Köszönhető volt ez a románok ügyetlenkedésének és a szemfüles és fürge magyar lányoknak is. A nagyszünetig körülbelül húsz pontot dobtak a lányok leindítást követően.
A meccset megelőző megbeszélésen Geri felhívta a lányok figyelmét arra, hogy igyekezzenek csökkenteni az eladott labdák számát. Ez sajnos nem sikerült, hiszen az első két negyedben 12 labdát szórtunk el, a meccs egészét nézve pedig 26-ot, ez nagyon sok.
A harmadik negyedben igen csapkodó játékot nyújtottak a csapatok, rengeteg volt az eladott és szerzett labda mindkét oldalon. Ezen tíz perc során 12 labdát szereztünk és 10-et sikerült el is adnunk. Borzasztóan magas számok ezek egy negyed alatt.
A záró felvonásban az eddig kevesebbet játszóknak szavazott bizalmat Geri. Igaz, ezt a negyedet is sikerült megnyernünk, de a játék sajnos nem volt látványos, sőt nevezhetném inkább küzdelemnek a pályán látottakat.
A mérkőzés összképét tekintve hellyel-közzel sikerült jól védekezni és kizárni a román támadókat palánkunk alatt. Eladott labdák tekintetében sajnos nem léptünk előrébb, továbbra is igen sok.
Dicséretes volt a szerzett labdák (33 - Szeli Kitti (7)) és a gólpasszok (23 - Varga Kami (4)) száma.
Czukor Dalma dupla-duplát ért el 11 pont és 10 lepattanó, Mérész Trixi hibátlanul dobva ért el 12 pontját és Foitl Milinek is sikerült hét pontot a közösbe raknia a záró felvonásban.

A nap másik mérkőzésén : BULGÁRIA - ROMÁNIA A 53-63 (12-15, 15-16, 17-16, 9-16)

Lányaik vasárnap a döntőben ismét Románia A csapata ellen játszanak.