MAGYARORSZÁG - BULGÁRIA 76-29 (20-13, 18-7, 18-3, 20-6)

Bukarest, Vezette: Dinca, Badila

MAGYARORSZÁG: PUSZTAI 6, Lelik, GEREBEN 14, Mérész 8, SOÓS 10. Csere: CZUKOR 11, Boros 4, Foitl, Szeli 7, JUHÁSZ 7, Karagits 9, Varga. Edző: Magyar Gergely

BULGÁRIA Legjobb dobó: Konstantinova 9/3.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 10-2, 9. p.: 19-8, 12. p.: 23-13, 16. p.: 34-13, 19. p.: 38-19, 23. p.: 46-20, 28. p.: 56-23, 36. p.: 68-25

Jól kezdtük a mérkőzést, hamar megmutatkozott a két nemzet válogatottjai között lévő osztálykülönbség. Volt ritmusa támadójátékunknak, több gyors indításos kosarat sikerült szerezni.

Labdaszerzésben Czukor Dalma és Pusztai Petra járt az élen nyolc illetve öt szerzett labdával.

Hamar meglett a két csapat között a tíz pontos különbség. A negyed derekán Geri teljes sort cserélt. A találkozó ezen szakaszában védekezésben akadtak gondjaink, többek között a kommunikáció és a váltás hiányzott. Mivel szinte edzés nélkül érkeztünk és a felkészülés elején járunk, ez megbocsájtható. A jövőben azonban törekedni kell a hibák javításán.

A második negyedben dobott pontjaink eloszlottak a lányok között. Védekezésben Juhász Dorka is hozzátette a maga részét a sikerhez. Szedte a lepattanókat, sapkákat osztogatott és támadásban gólpasszokra is futotta erejéből.

Térfélcserét követően a lányok rendkívül hatékonyan védekeztek, mindössze kilenc bolgár pont esett a második húsz perc során.

Csapatunk legeredményesebb játékosa Gereben Lívia különdíjat is kapott a szervezőktől, mint a találkozó legjobbja.

Összességében a találkozón tudtunk gyakorolni, sok gyors indításos kosarat szereztünk. Sikerült 21 gólpasszt jegyeznünk a meccsen, ami dicséretes, viszont a 26 eladott labda rendkívül sok, ezt feltétlenül csökkenteni kell.

A dobás pontosságon és a kommunikáción még javítani kell. Az út elején járunk, de az más most látszik, hogy jó úton vagyunk.

A torna másik meccsén: Románia I - Románia II 58-49 (14-16, 16-15, 15-9, 13-9)

Balkán Kupa, 2. nap

ROMÁNIA B - MAGYARORSZÁG 40-83 (6-26, 16-16, 6-28, 12-13)

Bukarest, Vezette: Serbanescu, Dumitrescu

ROMÁNIA B Legjobb dobó: Ghita 17.

MAGYARORSZÁG: BOROS 9/3, PUSZTAI 6, CZUKOR 4, Juhász 14, Mérész 5. Csere: Soós 2, Foitl 13, LELIK 17/6, Szeli, Varga 7/3, Karagits 3, Jáhni 3. Edző: Magyar Gergely

Az első nap kimaradt Jáhni Zsófia lehetőséget kapott a második összecsapáson, a román B csapat ellen a bolgárok ellen jó játékot nyújtó Gereben Lívia kapott pihenőt Geritől.

Hamar a házigazda tudomására adtuk, hogy nem sok keresnivalójuk lesz az összecsapáson. Rendkívül lendületesen kezdtük a meccset, hamar tíz pont fölé nőtt a különbség. A végül 26 gólpasszig jutó csapatunk az első tíz perc során 8 asszisztig jutott, Czukor Dalma és Pusztai Petra 3-3, még Boros Dorka 2 alkalommal hozta kihagyhatatlan helyzetbe csapattársát.

A második negyedben cseppet megtört a magyar lányok lendülete. Geri mindenkinek igyekezett egyenlő játéklehetőséget biztosítani, ennek következtében cseppet megbomlott jó védekezésünk.

Elmaradtak váltások, védekezésben kizárások, a románok könnyű pontokat és támadólepattanókat szereztek palánkunk alatt.

Az előző napi eladott labdák számát is sikerült lecsökkenteni, mindössze hétnél tartottunk a szünetben.

Térfélcserét követően ismét összekaptuk a védekezést, voltak szerzett labdáink és ezeknek köszönhetően könnyen szerzett kosaraink. A találkozó végén 26 gólpasszt jegyeztünk, Pusztai Petra hetet, Boros Dorka és Czukor Dalma pedig ötöt-ötöt.

Ki kell emelni még Lelik Réka dobóteljesítményét, mind a hat mezőny és három büntető dobása sikeresnek bizonyult. Foitl Mili és Juhász Dorka is termelte a pontokat.

Védekezésben azonban még mindig vannak hibák, mind váltásban (kommunikáció), mind kizárásban.

Valamint idővel a második félidőben ismét megjelenő eladott labdák számát is csökkenteni kéne, a találkozó végére tizenhét eladott labdánk volt.

A csapat ismét jól teljesített. A találkozó legjobbja végül Lelik Réka lett.

A nap másik mérkőzésén: BULGÁRIA - ROMÁNIA A 58-50 (13-11, 9-19, 20-8, 16-12)

Balkán Kupa, 3. nap

ROMÁNIA A - MAGYARORSZÁG 41-72 (8-23, 11-14, 6-21, 16-14)

Bukarest, Vezette: Ilie, Vámos

ROMÁNIA A Legjobb dobó: Parau 10.

MAGYARORSZÁG: Czukor 4, Lelik 8, GEREBEN 15, Szeli 5, Soós 5. Csere: MÉRÉSZ 7, Juhász 5, Boros 9, Varga 5/3, Foitl 5, Karagits 4, Jáhni. Edző: Magyar Gergely

Kipontozódott: Salatian (32. p.), Mihai (36. p.)

A harmadik napon Pusztai Petra kapott pihenőt Geritől és visszatért a csapatba Gereben Livi.

A találkozón két nyitott kérdés volt, hogy mennyi lesz a két csapat közti különbség és hogy megússzuk-e sérülés nélkül az összecsapást ?

A kellemetlen, már-már durva stílusban kosárlabdázni próbáló román csapat ellen az első tíz perc során sikerült már tizenhat büntetőt dobnunk.

Ebben a negyedben még hellyel-közzel rendben volt a védekezésünk, nem úgy, mint a következő második és a záró tíz perc során.

Továbbra is a legfőbb problémát a védő palánk alatti kizárásunk jelentette. A román csapat tíz támadó lepattanót szedett az első két negyed során. A páros negyedekben talán a harmadik meccs számlájára írandóan borzalmas volt a dobószázalékunk is. Időnként tényleg dzsungelkosárlabdát mutattak be a csapatok.

Nagyszünetet követően voltak szerzett labdáink és ezeknek köszönhetően gyors indításos pontjaink. A találkozó ezen szakaszában ismét nagyjából rendben volt a védekezésünk és pár percig ismét látványos kosárlabdát mutattunk be támadásaink során.

Az utolsó negyedet a román csapat nyerte. Köszönhető ez annak is, hogy Geri nagyjából mindenkit igyekezett megfelelően rotálni és pihentetni az előttünk álló két meccsre.

A magyar lányok magabiztos győzelemmel zárták az első szakaszt, a csoportkört. Azonban ennek a meccsnek is voltak statisztikailag pozitív és negatív oldalai.

A 29 támadó lepattanó igen dicséretes, a 29 százalékos dobóteljesítmény, benne a 27 százalékos közeli kevésbé.

A 28 szerzett labda is megsüvegelendő, a 21 eladott viszont cseppet soknak tűnik.

Mindenesetre ezek a mérkőzések gyakorlásra, főleg a védekezésre jó alapot jelenthetnénk, illetve támadásban is lehet alkalmazni különböző játékkapcsolatokat.

A találkozó legjobbjának ismét Gereben Livit választották.

Livinek lassan nem kell karácsonyi ajándékra sem költeni, mert már előbb-utóbb családja minden tagját meg tudja lepni.

A nap másik találkozóján: BULGÁRIA - ROMÁNIA B 58-45

Holnap a keresztjátékban magyar idő szerint 15 órától a román B csapattal találkozunk.

További képek és érdekességek a csapat Facebook-oldalára kattintva érhető el.