30
2014
2014. október 30.  |  11:29
Férfi NB I. A csoport

Véget ért a 4. forduló a férfiaknál. Hétfőn a Falco rajt-cél győzelmet aratott Zalaegerszegen. A sárga-feketék már húsz ponttal is vezettek, végül nyolccal voltak jobbak a szomszédváriaknál. Szerdán rendezték a Kecskemét-Kaposvár rangadót, ahol a hazaiak könnyedén, huszonhat ponttal verték a vendégeket. A somogyiak nem bírták el, hogy csak két légióssal álltak fel, mivel a visszatérő Marko Spica sérülés miatt még nem állhatott Fekete Ádám edző rendelkezésére. A 11. fordulóból előrehozott mérkőzésen a Paks 25 percig szoros csatát vívott a Jászberénnyel, de a végére elfáradtak a vendégek, így a négyszeres magyar bajnok tizenhat pontot vert ellenfelére.

4. forduló KTE-Duna Aszfalt - Kaposvári KK 93 – 67
11. forduló Atomerőmű SE - Jászberényi KSE 82 – 67
4. forduló Zalakerámia ZTE KK – Falco-Trend Optika KC Szombathely 80 – 88

Nem sokat pihennek a csapatok, hiszen pénteken és szombaton már az 5. forduló veszi kezdetét. Pénteken este a listavezető Falco nyitja a sort, amely a Szegedet fogadja az Aréna Savariában. A ZTE újabb vasi csapatot, az új edzővel, Ante Pericával felálló Körmendet látja vendégül, míg a mezőny másik veretlen csapata, a Sopron az Alba Fehérvárhoz látogat. Szombatra három meccs marad: az ASE az újonc otthonában szerepel, a Jászberény a Pécset fogadja, a Kaposvár pedig a Nyíregyháza ellen javíthat hazai pályán.

Az 5. forduló programja:

Falco-Trend Optika KC Szombathely - Naturtex-SZTE-Szedeák 2014.10.31. péntek 18:30
Zalakerámia ZTE KK - Egis Körmend 2014.10.31. péntek 19:00
Alba Fehérvár - Soproni Sördögök 2014.10.31. péntek 19:00
MAFC - Atomerőmű SE 2014.11.01.    szombat 16:00
Jászberényi KSE - PVSK-PANNONPOWER 2014.11.01. szombat 18:00
Kaposvári KK - Marso Nyíregyháza KK 2014.11.01. szombat 18:00

Női NB I. A csoport

A nőknél már ma elkezdődik a 3. forduló. A Sopron Cegléden hajt harmadik győzelmére, pénteken alsóházi rangadón fogadja a ZTE az MTK-t, a Győr pedig a Vasashoz utazik. Mindkét pécsi csapat szombaton lép pályára, a címvédő PINKK-Pécsi 424 Szekszárdon, a PEAC-Pécs pedig hazai pályán. Utóbbi a forduló rangadóján a Diósgyőrrel csap össze.