Újra alapszakasz-győztes a Szekszárd
01
2018
2018. április 1.  |  01:18
A PEAC-Pécs otthonában aratott hét pontos győzelmének köszönhetően a tavalyi évhez hasonlóan idén is az alapszakaszbeli tabella élén végzett az Atomerőmű KSC Szekszárd. A szerdán kezdődő rájátszás első körében a PINKK-Pécsi 424 együttesével találkozik a kupagyőztes.

A tolnai csapat újabb történelmi sikert ért el, hiszen korábban még soha nem nyert a PEAC vendégeként – írta a BB1.hu.

PEAC-PÉCS – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 67-74 (22-27, 21-18, 9-17, 15-14)

Pécs, 600 néző
V.: Földházi, Benczur, Mészáros.

PÉCS: Mandics 4, WENTZEL 9/9, Rasheed 4, VUCSUROVICS 14, IMOVBIOH 19. Csere: Licskai 7/3, Roberson 10/6, Demeter, Szücs L., Szücs R.

SZEKSZÁRD: STUDER Á. 8/6, Costa 5/3, Theodoreán 11/3, BÁLINT 12/6, MCCALL 16. Csere: Kiss, OBLAK 18/9, Mansaré 2, Gereben 2, Studer Zs.

Győzött, de másodikként zárt a bajnok

Kalu duplájával indult a találkozó, az első percekben a csapatok fej-fej mellett haladtak, az elején nehezen lendült játékba a bajnok (4. perc 11-9), de végül sima győzelmet aratott a fővárosban az alapszakasz záró fordulójában. Az első negyed után 21-25, a félidőben már 33-47 volt az állás. A csapatként nagyot játszó vendégek (gólpassz-arány: 9-27) pontosabban is céloztak, és a palánk alatti területet is uralták. Ettől függetlenül Roberto Iniguez csapata második lett.

A címvédő a PEAC-Pécs ellen kezdi meg a rájátszást, kedden 18 órától a Novomatic Arénában – írta a BB1.hu.

VASAS AKADÉMIA – SOPRON BASKET 58-86 (21-25, 12-22, 10-18, 15-21)

Vasas Akadémia: Kalu 27/9, Heljic 5, Tóth 1, Böröndy 7, Karakasevic 9/3 Cs.: Dombai 2, Varga 3, Mérész 2, Ambrus 2, Demeter -.

Sopron Basket: Turner 11/9, Dubei 9/3, Crvendakic 9/3, Milovanovic 8, Határ 8 Cs.: Czukor 4/3, Weninger - , Fegyverneky 4, Jovanovic 14, Salvadores 13/9, Page 6.

Ponterős volt a Cegléd

A Cegléd hazai pályán zárta a bajnokság első felét, a tabella hatodik helyén tanyázó, utolsó pozitív mérlegű együttes a play-outra készülő MTK-t fogadta. A tartalékos vendégek nem tudtak meglepetést okozni, Cooper, Popovics és Kányási vezérletével egyértelmű Pest megyei győzelem született. Annyi szépségtapasz érte Nagy Dóra együttesét, hogy az utolsó két negyedet, vagyis a második félidőt megnyerte.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a válogatott irányító, Medgyessy Dóra megsérült. Egyelőre nem tudni, mennyire komoly a baj.

A Cegléd a Győrrel csatázik a folytatásban, az MTK-nak pedig innentől négy meccse maradt hátra a kiesés elkerüléséért. A Vasas Akadémia és a BEAC Újbuda elleni találkozók időpontjáról a jövő hét elején fognak tájékoztatást adni – írta a BB1.hu.

VBW CEKK Cegléd – MTK Budapest 88–61 (27–14, 23–4, 21–22, 17–21)

Cegléd: Medgyessy, POPOVICS 14, RÉVÉSZ B. 11/3, COOPER 15/3, Mokango 8. Csere: Kányási 12/6, Makszimovics 8, Serbán 7, Kobolák 8, Filipowicz V. 5/3.

MTK: Horváth B. 10/9, Zólyomi, SZABÓ FLÓRA 13, Adamecz 10/6, CVITKOVICS 11. Csere: Székely-Horváth 9, Koch 3/3, Szeitl, Szabó B. 1, Wéber 4.

Kipontozódott: Cvitkovics (38. p.).

Kikapott, de harmadik lett a Győr

Jól kezdte a mérkőzést a Győr, de 4-0 után öt pontot szerzett zsinórban a ZTE. Felváltva vezettek a csapatok, a negyed hajrájában a zalaiaknak jött ki jobban a lépés, Szalay triplája után 24-21-re mentek a vendégek.

Zalai kosárral folytatódott a mérkőzés, de aztán Török-, majd Varga kosara után egy pontra jött fel a Győr (25-26). Egy időkérés után Robinson kosarával megint a zöld-fehérek vezettek (29-28). Sokáig nem örülhettek, egy 6-0-ás rohammal megint ellépett a zalai gárda. A 17. perc végén 37-31 volt az állás. Simon triplát dobott, majd Török is betalált, időt kértek a vendégek (36-37). Goree két büntetőjét is kihagyta, nem úgy Czank, aki így visszaszerezte csapatának a vezetést (38-37). A félidőben is maradt a minimális különbség.

A fordulás után Goree és Simon szerezte a pontokat, a 46-41-es állás már jelentős volt ezen a meccsen, de a ZTE kapaszkodott egy 2+1-es akcióval. A negyed közepén, 48-46-nál időt kértek a vendégek. Négy ponttal toldotta meg előnyét a folytatásban a Győr, de ismét utolérte őt a ZTE (28. perc: 52-52). Most Sandro Orlando kért időt. Goree révén újra fordult a kocka, Robinson pedig megduplázta az előnyt, jött a zalai időkérés (56-52). Laklóth dobott egy hármast, Gáspár Dávid ellen pedig technikait ítéltek a játékvezetők. Gorjanácz egy hármassal zárta le a negyedet, a zárófelvonás 60-56-os állásról kezdődött.

Koziar egy triplával egyre hozta fel csapatát, majd a vezetést is átvette a ZTE, igaz nem hosszú időre. Továbbra sem dőlhettek hátra a hazaiak, főleg, hogy több mint öt perc alatt csupán két pontra voltak képesek. A ZTE is csak hatra, de ez éppen elég volt, hogy kiegyenlítsen (36. perc: 62-62). Fields hosszú kosárcsendet tört meg, majd Sztepanova megszerezte első akciókosarát (66-62). Gorjanácz, majd Koziar kosara – utóbbi büntetőből is betalált -, alig több mint egy perccel a vége előtt átvette a vezetést a vendég gárda. A drámai végjátékban Goree rontott büntetőt, Gorjanácz viszont triplát dobott, Goree hármaskísérlete kimaradt. Koziar büntetőjével négy volt közte, gyakorlatilag egy támadásnyi idővel a vége előtt. Sandro Orlando még egy időkéréssel próbálkozott, de ez sem segített csapatának. Zsinórban harmadik hazai meccsét veszítette el a Győr.

CMB Cargo-UNI Győr - ZTE NKK 67-72 (21-24, 19-15, 20-17, 7-16)

Győr, 100 néző
V.: Cziffra, Tőzsér, Söjtöry.

UNI Győr: Robinson 8, Fields 13/6, TÖRÖK Á. 9/3, Nagy-Bujdosó, GOREE 15. Cs.: Varga Zs. 2, Sztepanova 3, Czank 6, Simon Zs. 8/3, Laklóth 3/3.

ZTE: KOZIAR 23/9, Kovács G., Gorjanácz 9/6, Hegedűs-Őri 4, Parker 8. Cs.: PAVEL 21, Gáspár-Szalay 7/3.

Hozta a kötelezőt a DVTK

A papírformának megfelelően jobban kezdte a találkozót a házigazda DVTK. Szabó szerezte meg a BEAC első pontjait, amerikai légiósai révén fokozatosan növelte előnyét a miskolci csapat, miközben az újbudaiak közül csak Pusztai és Szabó talált be (17-8). Biztos piros-fehér előnyt mutatott az eredményjelző az első negyed végén (21-12).

Süle kosarával folytatódott a meccs, majd Nagy és Puszta szórt egy-egy hármast (24-17). Kiss szerezte meg első pontjait a találkozón, majd több mint két percig nem született újabb találat egyik oldalon sem. A vendégek vezetőedzője 37-23-nál időt kért (37-23). Barnai kosara jelezte, hogy ez nem volt hiábavaló, mégis hazai pontok következtek sorban egymás után: Brewer 2+1-es akciója és Bach közelije révén. Barnai szépített, Kiss pontosan célzott a büntetővonalról, Szabó pedig bedobta harmadik hármasát, ezzel még látótávolságon belül maradt a BEAC (44-34).

A szünet után jött Pusztai középtávolija, aztán Fontenette dobott be egy büntetőt és egy tempót, Raksányi és Nagy pedig egy-egy triplát, ezzel elhúzott ellenfelétől a DVTK (53-36). A BEAC-ban Süle próbálta tartani a lelket, aki a kettesét követően egy hárompontost is bevágott, viszont a diósgyőri játékosok is be-betaláltak, Fontenette ziccerével húszpontos különbség alakult ki (61-41). A DVTK a harmadik negyedet is megnyerte (64-46).

A záró etapban bekezdtek a csapatok, nyolc pont született "testvériesen" hetven másodperc alatt. A különbség nem nagyon változott a mérkőzés végéig, megérdemelten nyert a Miskolc.

Aluinvent DVTK - BEAC Újbuda 85-63 (21-12, 23-22, 20-12, 21-17)

Miskolc, Generali Aréna, 600 néző

DVTK: Fontenette 11, Bach 8, Raksányi 6/6, Zele 4, Brewer16/3. Csere: Nagy D. 13/6, Szabó F. 7, Kiss A. 11, Aldazabal 4, Vukov 5/3.

BEAC: Pusztai P. 15/3, Gocsmann, Suppán 3, Szabó D. 11/9, Barnai 12. Csere: Süle 11/3, Angyal 5/3, György 2, Kovács V. 4., Király.