12
2024
2024. május 12.  |  19:15

A Darazsak Sportakadémia/A szerezte meg a hetedik helyet

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság 2024-es kiírásának “A” döntőjében a Darazsak Sportakadémia/A szerezte meg a hetedik helyet, miután 77-57-re legyőzték a TARR KSC Szekszárdot, akik így nyolcadikként végeztek.

Jól kezdte a találkozót a Sopron, négy perc elteltével 13-4-re vezettek. Nyári még közbeszólt a soproni pontszerzésbe, de ezt követően 12-0-s futással zárta a negyedet a Darazsak Sportakadémia (6-25). Csaplár-Nagy pontjaival folytatódott a második játékrész (6-29), majd Hencsik törte meg a szekszárdiak rossz sorozatát (8-29). Soproni oldalon Varga szerzett triplát, míg a Szekszárd is megszerezte az első távoliját Rácz révén (11-34). A szekszárdiak zóna védekezéssel próbálták megzavarni a Sopront, de a soproniak jól használták ki ellenfeleik hibáját, ami a labdafelhozás miatt akadt bőven (17-40). Nyári dobott szép ziccert, de a félidőre tovább nőtt a soproni előny, 19-51 volt az állás.

Hencsik hárompontosával és Pomsár közelijével indult a második félidő (24-51). Az előző két negyedhez képest jobban játszott a Szekszárd, de Lengyel vezetésével tartotta közel 30 pontos előnyét a Sopron (33-62). Pár ügyes labdaszerzéssel és jó védekezéssel faragott hátrányából a KSC (41-63), de még így is kijelenthető, hogy magabiztosan vezetett a Sopron (41-65). 6-0-s futással folytatta az utolsó 10 perc játékát a Szekszárd (47-65), majd Csaplár-Nagy törte meg a hazaiak rohanását (47-67). Szerette volna ledolgozni hátrányát a KSC, de a soproni lányoknak mindig volt válasza minden kosárra, így 20 pont körül állandósult a differencia (55-75). A mérkőzés 57-77-es soproni sikerrel ért véget, így a Darazsak Sportakadémia/A a hetedik, a TARR KSC Szekszárd pedig a nyolcadik helyen végzett.

TARR KSC SZEKSZÁRD - DARAZSAK SPORTAKADÉMIA/A 57-77 (6-25, 13-26, 22-14, 16-12)

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2024 - 7. helyért
Szekszárd Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Szecsődi Richárd Attila, Nyíri Péter Patrik, Kovács Karina Erzsébet

TARR KSC Szekszárd: Hencsik 15/3, Pomsár 11, Csapó-, Rácz 10/6, Nyári 6. Csere: Kófiás 4, Schiefer-, Varga-, Szabó 4, Kollár 7.

Darazsak Sportakadémia/A: Horváth I. 4, Csaplár-Nagy 20, Lengyel 11/9, Kovács 7, Horváth H. 4. Csere: Szlávik 6, Varga 5/3, Szalai 6, Cs. Molnár 2, Fekete 4, Ábrahám 8, Pintér-,

A DVTK Akadémia/A az ötödik

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság 2024-es kiírásának “A” döntőjében a DVTK Akadémia/A szerezte meg az ötödik helyet, miután 66-59-re legyőzték az UNI Győr NKA/A csapatát, akik így a hatodik pozícióban végeztek.

Kiválóan kezdett a Győr, Gálos és Pálosi is 2-2 triplát dobtak, amivel 12-2-re vezettek. Lép is beszállt a pontgyártásba (16-4), míg a DVTK csapatából Berzy és Ocsenás szerezte a pontokat (18-10). Gálos kosarával ért véget az első negyed, aminek a végén meggyőző játékkal vezetett a Győr (22-10). A második negyedben azonban fordult a kocka, teljesen beragadt az UNI Győr, míg a DVTK magára talált, és 17-0-s futásával állva hagyta a győrieket. Öt ponttal vezetett a diósgyőri gárda, 22-27. Lép dobta a győriek első negyedbeli pontjait büntetőkből, de a DVTK továbbra is jól játszott Fárbás, Berzy és Váraljai vezetésével (25-34). Rigó és Gálos pontjaival azonban a félidőre 31-34-re zárkózott az UNI Győr NK/A.

A nagyszünet után 36-36-nál egyenlített a Győr, majd Fárbás és Ocsenás pontjaival ismét kezdett ellépni a DVTK (36-41). Berzy 5 pontjával 10 egységre nőtt a két csapat közti különbség (36-46). A negyed 37-49-es eredménnyel zárult. Gálos és Fárbás kosárváltásai vezették fel az utolsó játékrészt (40-52). Rigó igyekezett tartani a lépést a túloldalon Berzyvel (45-58), majd Pálosi triplájával 48-58 lett az állás. Gálos hárompontosa után már csak 7 pont volt a diósgyőri előny (55-62). Későn indította a hajrát a Győr, mert már hiába estek be a távoli dobások győri oldalon, a DVTK jól tartotta előnyét. A találkozó Rigó három pontjával ért véget, 59-66 lett a végeredmény. Az UNI Győr NKA/A legjobbja a 24 pontos Gálos Hanna lett, míg a DVTK Akadémia/A csapatából Fárbás Emma és Berzy Petra ért el 18-18 pontot.

UNI GYŐR NKA/A - DVTK AKADÉMIA/A 59-66 (22-10, 9-24, 6-15, 22-17)

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2024 - 5. helyért
Játékvezetők: Magyari Viktor, Kiss Márton Balázs, Kutrik Andrea

UNI Győr NKA/A: Pálosi 9/9, Rigó 15/3, Gálos 24/12, Bélafalvi-, Lép 11. Csere: Takács-, Németh-, Fodróczi-, Smuk-, Schaub-.

DVTK Akadémia/A: Ocsenás 15, Váraljai 7, Fárbás 18/3, Völgyi-, Oross 2. Csere: Nezáczki-, Berzy 18/3, Szőke 4, Drótos-, Mogyoródi 2.

Az NKA Pécs a bronzérmes

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság bronzérmese 2024-ben az NKA Pécs. A szekszárdi nyolcas döntő bronzcsatáján a pécsiek 78-57-re múlták felül a Vasas Akadémiát.

Az első percekben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok és 9-8-ig nem alakult ki nagy különbség. Ezt követően 7-0-val szakadtak el a pécsiek. Az első negyed hajrájában a 10 pontot is elérte a differencia. A játékrész végén 23-11-re ment az NKA. A  második negyed elején 23-16-ra még szépített a Vasas, de innen ismét pécsi fölény mutatkozott. 27-20 után egy 14-1-es futással lépett el a Pécs. A félidőben végül 41-23 állt az eredményjelzőn. A játék képét hűen tükrözi, hogy 26-ból 15-öt dobott be a Pécs és 32-ból 8-at a Vasas.

Ekkora különbségnél a harmadik negyed eleje mindig kérdés. Itt a Vasas két alkalommal is felzárkózott 14 pontra. 46-32 után után azonban 53-33-nál visszaállította a 20 pontos különbséget a Vasas. A folytatásban ismét szorosabb mederben haladt a küzdelem, de összességében 16-18 pont környékén menedzselte előnyét a Pécs. A záró szakasznak 59-43-ról vágtak neki a csapatok. Itt 62-51-nél 11 pontra szépített a Vasas. Ezt követően viszont ismét kinyílt az olló a két gárda között és a végére a 21 pontot is elérte a differencia.

NKA PÉCS/A - VASAS AKADÉMIA/A 78-57 (23-13, 20-10, 16-20, 19-14)

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2024 - 3. helyért
Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Drenyovszki Dániel, Marton Péter, Novák Bence

NKA Pécs/A : Josepovits 23, Kecsmárik 17/6, Puskás, Kovács 9, Gerber 7/3. Csere: Mester, Kövecs, Ikládi 2, Riegl, Tálosi 6, Novreczky 4, Babovic 6

Vasas Akadémia/A: Dévai 9/3, Mayr 17, Bori 11, Pácza 1, Kárpáthegyi 3. Csere: Ács-Sánta, Tóth 2, Galavits, Csercsa 11/3, Horváth 1, Marton 2, Karli.

A Csata DSE a kadett bajnok 2024-ben

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság 2024-es döntőjében a Csata DSE 65-50-re legyőzte a BEAC Újbudát.

Halasy Enikő 5 pontja és Gréts Zóé triplája vezette fel a kifejezetten jó hangulatú találkozót. Érdekesség, hogy vasárnap ezt megelőzően már összecsapott ebben a korosztályban a két klub. A “B” döntőn a kora délutáni órákban Csata DSE 2010/C – BEAC Újbuda KA/B találkozót rendeztek az országos 11. helyért.  Az első szakaszban több alkalommal is ellépett 6 ponttal a Csata, majd a negyed végén két büntetővel ezen differencia fölé tudott menni. 10 perc után 19-11 állt az eredményjelzőn.

A második negyed elején is a Csata akarata érvényesült, 29-11-nél már 16-2-es futásban volt a Csata. A BEAC igyekezett rendezni a sorait. Ennek eredményeként három perc alatt 7-0-s sorozatot mutatott be, amivel 29-18-nál jóval szorosabbá tette a finálét, mint amilyen mederben addig haladt. A félidőre 30-20-ról érkeztek a csapatok. A harmadik negyed elején egy triplával folytatta felzárkózását a BEAC. 30-23-nál már 12-1-es futásban voltak Mészáros Vivien tanítványai.

A harmadik etap feléhez érkezve ismét stabilizálta játékát a Csata. Jól találta meg támadásban a lehetőségeket a későbbi aranyérmes és ismét gyorsan kinyílt az olló. 30-23 után 19-3-at futott Tursics Krisztián együttese. A harmadik negyedet öt BEAC pont zárta, de így is 49-31-ről futottak neki a záró szakasznak a csapatok. A negyedik etap első pontjait is a BEAC szerezte. Erre azonban gyorsan felelt a Csata és ismét 20 pont közelébe növelte előnyét.

A kadetteknél még természetes hullámzásnak megfelelően 53-39-nél volt egy felzárkózása a BEAC-nak. A döntő utolsó percei azonban azonban a Csatának sikerültek jobban. Az MVP-nek is megválasztott Halasy Enikő keretbe foglalta az idei finálét, a triplája vezette fel az összecsapást és a mérkőzés végén is két alkalommal betalált távolról. A hajrában még egy alkalommal felzárkózott 13 pontra a BEAC, de szorosabbá nem tudta tenni a találkozót.

Az utolsó percben joggal pacsizott büszkén játékosaival Tursics Krisztián. A kiválóan felkészített Csata, ahogy az egész szezonban, úgy a nyolcas döntő hétvégéjén is rendkívül összeszedett és jó játékkal szerezte meg a bajnoki címet.

CSATA DSE/A - BEAC-ÚJBUDA KA/A 65-50 (19-11, 11-9, 19-11, 16-19)