Férfi NB I B: Micsovics extrája bajnokságot és A csoportot ért a PVSK-nak
12
2024
2024. május 12.  |  21:05
Hiába vezetett a nyitó negyed után 6 ponttal még a MAFC, a folytatásban az extra teljesítményt nyújtó, tripla-duplát elérő Ognjen Micsovics vezérletével a PVSK rákényszerítette akaratát a fővárosiakra, így a pécsiek nyerték az NB I B-t és jutottak fel az élvonalba.

Döntő

PVSK-VEOLIA - Újbuda MAFC 90-79

Telt ház előtt, kiváló hangulatban Bordács S. (10 p., 14 lep., 3 ea., 4 gp.) egy jó büntetőjével a vendégek szereztek vezetést, O. Micsovics két sikeres büntetőjével fordított a PVSK. Fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Horti (13/3 p.) palánkos triplája ugrasztotta talpra a szép számú pécsi közönséget. Megélénkült a játék, ám a MAFC Pápai M. (9 p., 7 lep.) és Polgárdy Á. (17/6 p., 4 lep., 3 ea.) révén tartotta a lépést a hazaiakkal. A. Archibald (12 p., 8-8 lep. és gp., 4 ea.) betörés után szerezte első pontjait, amelyekkel a negyed derekán visszavette a vezetést a MAFC, amely egy 6-0-lal 3 pontos előnyt szerzett. Antóni hármasával egalizált a Pécs, ám ezt két közeli Biber Á. (11 p., 3-3 lep. és ea.) dupla, majd hazai időkérés követte. Micsovics (26/9 p., 10 lep., 3 ea., 11 gp.) lépett elő vezérré hazai oldalon, triplájával, támadólepattanó utáni kosarával tartotta a lépést a PVSK az ekkor a Biber-Archibald duó vezette MAFC csapatával. A negyed hajrája egyértelműen a vendégeké volt, akik labdákat, s Katona, valamint a rendkívül hatékony Biber révén könnyű kosarakat szereztek, és 6 ponttal "mentek" a nyitó negyed után.

A második etap büntetőpárbajjal indult, majd Mokánszki M. (5/3 p., 3 lep.) szerezte a negyed első mezőnykosarát egy tripla formájában. Több labdát is eladott a MAFC, Németh A. (7/3 p. - 9 mk. -, 4 lep.) is beemelt egy hármast, ami óriási lendületet adott a hazaiaknak, akik egy 7-0-lal visszavették a vezetést. Bordács lerohanás utáni kosara volt a MAFC első mezőnykosara a negyedben, ami viszont egy 10-0-s rohamot indított el a pécsi palánk alatt a lepattanókat sorra visszaszerző fővárosiak részéről. Molnár M. (3/3) triplája vetett véget a hazai kosárcsendnek, ami a vendégek lendületét törte meg, s Radó Á. (7/3 p., 3 lep.) hármasával ismét fordult a kocka, a 10-2-t "repesztő" hazaiak vezettek. A félidő hajrájában Horti megkapta a harmadik hibáját. Fej-fej mellett haladtak a csapatok - a MAFC a továbbra is a támadópattanók után vagy büntetőkből volt eredményes, hazai oldalon ekkor Antoni lépett elő vezérré. Döntetlennel végződött az első félidő.

Közel 2 perc elteltével Radó 1 jó büntetőjével a hazaiak szereztek vezetést, Bordács rendezetlen védelem elleni duplával fordított, Polgárdy triplájával pedig 4-re nőtt a vendég előny. A hazaiakat a fiatal Radó tartotta versenyben, Micsovics triplájával újra x-re állt a döntő döntője. Antoni Cs. (7/3 p., 4 lep.) bravúrkosarat dobott, a MAFC pedig több labdát eladott, technikait is kaptak a vendégek. Ekkor a hazaiak több büntetőt is elhibáztak, a vendégek pedig kapkodtak. Micsovics 2+1-es akciójával 7 ponttal ellépett a PVSK. A szakasz végén úgy jött föl 5 pontra a MAFC, hogy játékosai rendre csak 1-1 büntetőt dobtak be.

Komma kosarával indult a záró etap, Micsovics támadó pattanó után felelt. Állandósult látszott az 5 és 10 pont közötti pécsi vezetés, Micsovicsot nem tudták tartani a vendégek. A szakasz derekán mindkét csapat kapkodott. A MAFC zónára váltott, Plézer G. (13/3 p., 7 lep.) triplája, majd Németh kosara után, 3 perccel a befejezés előtt 10 pontra nőtt a hazai előny. A hajrában Katona B. (12 p., 3 lep.) próbált egy utolsó rohamot indítani a MAFC részéről, de másfél perccel a befejezés előtt eldőlt, a PVSK "megvédve" hazai pályáját megnyerte a meccset, és egyben a bajnokságot, ezzel feljutott az élvonalba.

A párharc végeredménye: 3-2 a PVSK-VEOLIA javára.

A 3. helyért

Veszprémi KK - SMAFC 1860 Soproni Egyetem 87-101

A két középső negyedben mutatott hatékonyabb, eredményesebb játékának, továbbá nagyrészt Meszlényi R. (27/12 p., 7 lep., 3 ea., 6 gp.), a hibátlanul dobó Schöll R. (24/3 p - 8/8 du., 1/1 tr., 5/5 bü. -, 15 lep., 3 gp.), Flasár Z. (14 p., 5 lep., 3 gp.), Bakk K. (12/3 p., 5 lep.) és Soós B. (11/9 p., 3-3 szl. és gp.) kosarainak köszönhetően nyert a SMAFC a M. Moore (33/9 p., 8 lep., 3 ea.)-Popadic M. (15/9 p., 5 gp.)-Madár A. (14/6 p., 3 lep.) trió vezette Veszprém otthonában.

A párharc végeredménye: 2-1 a SMAFC 1860 Soproni Egyetem javára.

A 7. helyért

Dunaharaszti MTK - Nagykőrösi Sólymok KE 104-76

Minden negyedet megnyerve aratott Rozs M. (28 p., 12 lep., 5 gp.), Boinitzer D. (24/6 p., 12 lep., 3 ea., 7 gp.), Fekete B. (21/15 p., 8 lep., 3 gp.), Imolay Á. (15/9 p., 5 lep., 3-3 ea. és gp.), valamint Simonics O. (11/3 p., 6 lep., 5 szl., 9 gp.) vezérletével fölényes győzelmet a Dunaharaszti a leginkább Fehér P. (21/18 p. - 22 mk. -, 5 lep., 3 gp.), Kocsis A. (15/9 p., 5 lep., 4 ea., 6 gp.) és Molnár B. (12 p. - 13 mk. -, 7-7 lep. és gp., 3 ea.) pontjaiban bízó Nagykőrös ellen.