Női Amatőr NB I: hosszabbításos derbi Kőbányán, izgalmas alsóházi rangadó Nagykanizsán
23
2023
2023. december 23.  |  11:45

Akadt néhány izgalmas és több egyoldalú összecsapás a női amatőr NB I idei záró fordulójában. A piros csoportban a Sportdarázs kosarakban fölöttébb gazdag összecsapáson győzte le a MAFC-ot, a fehérben a Zsíros Akadémia hosszabbítás után győzte le kerületi riválisát a SzPA együttesét. A zöld csoportban a Kanizsai Vadmacskák csupán egyetlen negyedet nyert meg, de izgalmas végjátékban így is legyőzte a Szolnokot

Piros csoport:

Dávid Kornél KA - BEAC Újbuda 112-61

A leginkább Bálint P. (21 p. - 23 mk. - 6 lep., 3-3 ea. és gp.) és Tóth S. (12/3 p., 3 lep.) eredményességére építő tartalékos fővárosiak csupán az első percekben voltak képesek lépést tartani a hazaiakkal, 12-12 után a nyitó negyed második felét 19-4-re nyerte, s ettől kezdve szinte végig nagy fölényben játszva simán győzött Laufer G. (25/6 p., 9 lep., 3 gp.), Frindt N. (23/9 p., 6 lep., 3 szl., 8 gp.), Drávecz B. (18 p., 6 lep., 3 ea.), Varga S, (17/3 p., 5 lep., 6 szl., 4 ea., 10 gp.) és Papp L. (13-13 p. és lep., 3-3 szl. és ea.,) ponterős játékával a Dávid Kornél KA.

Sportdarázs-SMAFC - MAFC 98-84

Szörényi L. (35/15 p., 4 ea.), Aradi Zs. (15 p., 9 lep., 3 szl., 6 gp.) és dr. Varga B. (11/3 p., 6 lep., 4 ea.) vezérletével jobban kezdtek a vendég fővárosiak, ám a színvonalas, látványos összecsapás második negyedétől már inkább a Kókai P. (31/3 p., 3 lep., 5-5 szl. és gp.)-J. Jevtovics (19 p., 10 lep., 4 szl., 3 bl.)-Bakó P. (17/3 p., 4 lep., 3 szl. 5 ea., 3 gp.)-Toman D. (15/6 p., 8-8 lep. és gp.) kvartett vezette soproni együttes akarata érvényesült, amely még szünet előtt fordított, a második félidőben pedig kézben tartva a játék irányítást győzött .

MTK-TFSE - Törekvés SE 73-55

9-0-lal kezdtek a Darázsi D. (17/12 p. - 20 mk. - 7 lep., 3 ea.), Dobos K. (14/6 p., 3 lep., 5 szl., 4 ea.) és Mohos E. (11 p., 5 ea.) kosaraira alapozó vendégek, ám a nyitó szakasz már döntetlennel, a félidő pedig minimális hazai vezetéssel zárult. Szünet után kiderült, hogy Törekvés gyakorlatilag csak 20 percen át tudta érvényre juttatni törekvéseit, a hazaiak a 25-10-re megnyert 3. negyednek, továbbá leginkább Vladár R. (20/12 p., 6 lep., 7 szl., 5 gp.), Hruby L. (13/9 p. - 14 mk. - 4-4 lep. és szl) és Bartos B. (12 p., 4 ea.) eredményességének köszönhetően biztosan nyert aZ MTK-TF.

NKA Universitas Pécs II - DVTK U23 49-63

A két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint főként Oláh F. (19/12 p., 5 ea., 6 gp.) és Aho T. (16/12 p.) ponterősségére alapozva nyertek a diósgyőri fiatalok Pécsett. Hazai részről egyedül Gréts D. (14/9 p., 5 lep.) ért el kétszámjegyű pontot.

Fehér csoport:

Zsíros Akadémia - SzPA HSE 75-69

Szünetben 7 ponttal még a Kiss-Balsay R. (23 p., 17 lep., 7 szl.)-Balsay A. (19/6 p. - 21 mk. - 8 lep., 3 ea.)-Opitz K. (12 p., 3 lep., 4 ea.) trió vezette vendég SzPA állt jobban. Térfélcsere után átvette az irányítást, a záró szakasz közepén pedig a vezetést is a Josepovits K. (19 p., 17 lep.), Gallyas A. (16/3 p., 11 lep., 4-4 szl. és ea., 5 gp.), Tálas L. (14 p., 7 lep., 3 gp.) és Tatár H. (11/3 p. - 13 mk. - 4 lep., 9 ea., 8 gp.) eredményességére építő Zsíros Akadémia együttese. Az izgalmas hajrában a SzPA visszaszerezte a vezetést, végül Gallyas büntetőivel hosszabbításra mentette a mérkőzést a vendéglátó, amely a ráadásban lélektani előnyét kihasználva 7-0-lal indított és a maga javára fordította az izgalmas összecsapást.

UNI Győr SzESE - BKG Príma Szigetszentmiklós II 68-74

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig szerzett 15 pontos előnyének, továbbá leginkább Takács D. (26/3 p., 4 lep., 3 ea., 5 gp.), Duka L. (18/6 p., 16 lep.) és Gróf J. (10 p., 5 lep.) kosarainak köszönhetően győzött a BKG II a szünet után Bánszegi B. (20/3 p., 7 lep.) és Chroméj H. (20/3 p. - 21 mk. - 8 lep., 6 ea., 5 gp.) jóvoltából alaposan feljavuló győri együttes otthonában.

Ajka - Nyíregyházi Kosársuli 78-55

Az első 3 negyedben Shirian F. (17/3 p., 15 lep., 3 ea., 4 gp.), Varga A. (13/3 p. - 19 mk. - 7 lep., 3 ea., 10 gp.), Farkas F. (13 p., 4 lep., 3 gp.) és Tápai A. (11/3 p. - 12 mk.) jóvoltából egyértelműen kézben tartva az irányítást győzte le biztosan az Ajka az elsősorban Dobó L. (21/3 p., 9 lep., 6 szl., 3 ea.) és M. Vukicsevics (10 p., 4 lep.) pontjaiban bízó nyíregyháziakat.

Zöld csoport:

Tarr KSC Szekszárd II - TFSE-MTK U23 65-54

Ellentétes félidők mérkőzését nyerték meg a szünetig szerzett 20 pont fölötti vezetésének, továbbá elsősorban Árvai N. (15/9 p., 7 lep.), Szűcs G. (14 p., 6 lep.) és Haag  P. (11/9 p., 6 lep.) kosarainak köszönhetően győzték le a szekszárdi fiatalok a nagyrészt Kelemen B. (26 p., 6 lep.), Mérész P. (11/3 p., 3 ea.) és Dömötör P. (10 p. - 13 mk. - 6-6 lep. és ea., 4-4 szl. és gp.) pontjaiban bízva szünet után feljavuló fővárosiakat.

Kiss Lenke KA - Kecskeméti KC 91-43

Minden negyedet megnyerve győzte le Keszte S. (20 p., 7 lep.), Szabó E. (18/6 p., 4 lep., 6 ea.), Kozma R. (11/3 p.) és Oszvárt K. (10/3 p., 7 lep., 4 szl., 6 ea., 11 gp.) vezérletével biztosan a KLKA a kecskemétieket. A vendégektől egyedül Bagi E. (11/9 p. - 21 mk. - 3-3 lep és szl., 4 ea.) jutott 10 pont fölé.

Kanizsai Vadmacskák - Szolnoki MÁV SE 68-65

Csupán egyetlen negyedet nyert meg az alsóházi rangadón a Kiss S. (24 p., 5 lep., 6 ea., 3 gp.)-Szilágyi L. (11 p. - 15 mk. - 9 lep., 3 szl., 4 ea.)-Németh L. (11 p., 4 lep., 8 szl., 6-6 ea. és gp.)-Simon A. (10 p., 6 lep., 8 szl., 3 gp.) kvartett vezette hazai együttes, de a 24-11-gyel "behúzott" 2. etap elég volt a sikerhez az elsősorban Márki L. (23/15 p., 5 lep., 3 szl., 10 ea.) és Nemeskéri-Kutlán N. (12 p. - 18 mk. - 6 lep., 4 ea., 3 szl.) jóvoltából az izgalmas a végjátékban átmenetileg a vezetést is megszerző szolnokiak ellen.

Tarr KSC Szekszárd - Radobasket Törökbálint 52-86

A két középső szakaszban nyújtott egyértelműen határozottabb, eredményesebb játékára, Budai D. (32 p., 18 lep., 6 ea.) és Göbölös R. (29/3 p., 16 lep., 4 szl., 5 gp.) ponterősségére, no meg az 59-31-re megnyert pattanózásra építve győzött biztosan a Radobasket a nagyrészt Haag P. (12/6 p., 4 ea.), Horog B. (13/3 p., 9 lep., 3 ea.) és Rácz N. (12/6 p., 5 lep.) találataira támaszkodó szekszárdi fiatalok otthonában.