Csehország elleni győzelemmel zárta a magyar válogatott a felkészülési mérkőzések sorozatát
09
2024
2024. augusztus 9.  |  19:00

Pénteken rendezték a Magyarország – Csehország női felkészülési mérkőzés visszavágóját, amin 10 pontos magyar siker született, 69-59-re győzött nemzeti csapatunk - írja a Wbasket.hu.

Sokkal energikusabban kezdte a magyar válogatott a visszavágó mérkőzést, Lelik tripláját követően 5-3-ra fordított Csehország. Határ büntetője után lemaradtunk védekezésben, gyorsindításból növelte előnyét ellenfelünk (7-4). Egyelőre nem tudtuk csökkenteni a hátrányunkat, mert támadásban szépen megdolgoztunk a kosarakért, de a túloldalon ugyanúgy kaptuk a cseh pontokat (12-6). Völgyi Péternek 15-8-as állásnál kellett időt kérnie. A visszavágó is hasonlóan fizikális volt, mint a csütörtöki mérkőzés és a szerencse sem hozzánk pártolt, Csehországnak még a palánkos tripla is behullott (23-8). Kiss Virág 2+1-es találata zárt az első negyedet, 23-11.

A második etapot 4-0-s futással folytattuk, így ismét 10 pont alá csökkent a két csapat közti különbség (23-15). Többször is jól védekeztünk és a labdaszerzések is megvoltak, de egy két pontatlanság belecsúszott a játékunkba, amit Csehország egyből kihasznált (25-15). Tóth Franka egy triplával szállt be a kispadról, majd Varga Alíz is rákontrázott (30-21). Rosszul váltottunk védekezésben, ami miatt a kis emberünk maradt a cseh centeren, így könnyű ziccer után újból Völgyi Péter szakította meg a játékot (32-21). Vyoralová távolijára egy szép összjátékkal válaszoltunk, Határ volt eredményes (35-23). Kisebb kosárcsend tört meg, miután Kiss Virág egy szép passzal találta meg palánk alatt Mányokyt (35-25). Már több támadás óta nem tudott kosarat dobni Csehország, jól működött a védekezés. Dombai volt harcos, és egy szerzett labdából szereztünk könnyű kosarat (35-27).

Reisingerová ziccerére Dombai Réka felelt, majd egy Török Ági triplával látótávolságba került a magyar válogatott (37-32). Úgy tűnt, hogy Dombai jó flow-ba került, a hét pontjával ekkor ő volt a válogatott legeredményesebb játékosa. Határ kosarával 37-37-nél értük utol Csehországot. Cseh időkérés következett. Jót tett ellenfelünknek az eligazítás, Pospísilová és Andelová hat pontjával visszavették a csehek az irányítást (43-37). Kiss Virág három ponttal faragott a hátrányból (43-40), de csak csak a sokadik próbálkozásra sikerült egy Dombai triplával ismét egálra hozni az eredményt (43-43). Hosszú idő telt el azóta, hogy a magyar válogatott vezetett, de sikerült 45-43-ra fordítani, azonban nem élvezhettük sokáig az előnyt, Vyoralová egyenlített (45-45).

Kiss Virág és Varga Alíz kosaraival 45-49-re vezettünk. Három perc telt el a negyedből és Csehország még mindig nem dobott pontot ebben a negyedben. Ez a mi védő munkánkat dicséri, és ez a védekezés a támadásunkon is meglátszott, hiszen jó ritmusban jártak a Völgyi Péter által kért átadások. Dubei Debóra hárompontosa után vendég időkérés következett (45-52). Reisingerová volt ezen a meccsen is Vyoralová mellett a kulcsember (48-52), de jól támadtunk, Lelik válaszolt (48-54). Mikor kezdett egy nagyobb különbség kialakulni, akkor a cseh gárdából mindig előlépett egy játékos, jelen esetben Pospísilová, aki egy hármassal szépített (51-56). 4-0-s magyar lerohanással 51-60 lett az eredmény, három perc volt vissza a lefújásig. Megvolt a magyar válogatott öt csapathibája, így innentől minden faultért két dobás járt a cseheknek (54-60). Dubei Debóra megvillanása után Dombai harcolt ki személyi hibát, így mi is büntetőzhettünk (54-63). A végjátékba 57-65-ös előnnyel mehettünk bele és fél perccel a vége előtt 10 pontos különbségnél már biztossá vált a győzelem (57-67). A mérkőzést Lelik Réka ziccere zárta, 59-69-es végeredmény született. Fontos sikert szerzett a magyar válogatott, hiszen jó szájízzel zárta a felkészülési meccsek sorozatát.

Csehország - Magyarország 59-69 (23-11, 12-16, 10-18, 14-24)