Szlovénia ellen hangoltunk a miskolci U16-os lány Eb-re
12
2024
2024. augusztus 12.  |  12:00
A magyar U16-os lány válogatott utolsó felkészülési mérkőzéseit játszotta a hétvégén. Szlovénia volt az ellenfelünk, a helyszín pedig a héten kezdődő Európa-bajnokságnak otthont adó, miskolci DVTK Aréna volt.

Az első találkozón jól kezdtünk, az első negyed után 4 ponttal még vezettünk (16-12), a gyenge második 10 perc viszont megpecsételte a sorsunkat - félidei 7 pontos hátrányunkból (21-28) nem tudtunk fordítani a találkozó hátralévő részében.

A mieinknél Kecsmárik Olívia (11 pont) és Ocsenás Móna (11 pont) voltak a legeredményesebbek, a legjobb VAL-t pedig Csaplár-Nagy Lara (5 pont, 12 pattanó, 2 blokk, 12 VAL) és Dinnyés Petra (6 pont, 7 pattanó, 11 VAL) hozták.

Magyarország U16 - Szlovénia U16 53-62 (16-12, 5-16, 13-15, 19-19)

U16-os lány válogatottak felkészülési mérkőzése
DVTK Aréna, Miskolc, Magyarország
V.: dr. Nagy Zs., Marton P., Fülöp Á.

Magyarország U16: Ocsenás 11, Kecsmárik 11/3, Babay-Bognár -, Fárbás 7/6, Csaplár-Nagy 5. Csere: Varga 2, Rigó 3, Puskás 2, Dinnyés 6, Gréts -, Lép 3, Berzy 3/3.

Szlovénia legjobb dobói: Jazbec 19/9, Ocvirk 17, Jancic 7/3.

A második meccsen, vasárnap a szlovének kezdtek jobban (20-15), ezúttal viszont mi fordítottunk a nagyszünetre (34-38). Ezúttal a harmadik negyed jelentette a vesztünket, ezt 15 ponttal nyerte ellenfelünk (59-48), és bár az utolsó 5 percben nagy hajrába kezdtünk, fordítani nem tudtunk (72-69).

Ezúttal is Kecsmárik Olívia volt a legeredményesebb emberünk, de ezen a találkozón VAL-ban is kiemelkedett (15 pont, 7 pattanó, 15 VAL) - ez utóbbi statisztikában még Babovic Anja (8 pont, 5 pattanó, 10 VAL) érte még el a 10-es határt.

Szlovénia U16 - Magyarország U16 72-69 (20-15, 14-23, 25-10, 13-21)

Szlovénia legjobb dobói: Ocvirk 19/6, Jazbec 11, Modric 10.

Magyarország U16: Ocsenás 9, Kecsmárik 15/3, Dinnyés 4/3, Fárbás 4, Csaplár-Nagy 7/3. Csere: Babay-Bognár 3/3, Varga 6/6, Rigó 2, Biczó 3, Babovic 8, Lép 3, Berzy 5/3.

A magyar válogatott pénteken 18 órától, Franciaország ellen kezdi meg a hazai rendezésű kontinenstornát - mint ismert, a mieink Izraellel és Görögországgal vannak még egy csoportban.