U16-os B divíziós fiú Eb: Magabiztos belga győzelem
10
2024
2024. augusztus 10.  |  13:17
Asztalos és Inalegwu révén jól kezdtük a mérkőzést, Swolfs kettőből egy büntetőt dobott be, majd Elocobe fejezte be a gyorsindítást egy szerzett labda után - írja a bb1.hu. Modestine tempójával már a belgáknál volt az előny, Ona Embo sorozatban négy pontot szerzett ezután, így a mieink időt kértek (9-4). Swolfs a sarokból dobott be egy hármast, Halasy két büntetőt értékesített, majd a belga két védő gyűrűjében tett fel egy floatert. Gáspár egy pontot a vonalon hagyott, Waerniers váltotta két pontra Swolfs átadását, Ona Embo mutatott be egy 2+1-et (19-7). Elocobe a helyére tett két büntetőt, Havyarimana második támadólepattanóját már visszarakta, Van Hecke volt pontos kintről, így 10 perc után 19 ponttal vezetett Belgium. 26-7

Kurfis kettesére Kasongo felelt, Asztalos dobott be két büntetőt, Coudyser süllyesztett el egy hármast, Kasongo egy tempót is bevágott. Szafkó köszönt be kintről, Kurfis két büntetővel, Ona Embo betörése után Faragó Péter magához hívta játékosait (35-16). Szafkó megint pontos volt távolról, de Ona Embo azonnal válaszolt, Kurfis a büntetőt rontotta el a 2+1-hez, Debaveye viszont megcsinálta azt. Gáspár szólt ismét hozzá a mérkőzéshez, Modestine tett fel egy bejátszást, Kurfis maradt üresen a palánk alatt és nem hibázott. Ona Embo és Waerniers kosaraival ismét 20 pont felett járt a differencia, ami meg is maradt a nagyszünetig. 51-27

Remekül kezdte a magyar válogatott a második félidőt, hiszen míg az első két és fél percben a mieink közül Kurfis négy, Bartik pedig három pontot szerzett, addig ellenfelünk egyet sem, nem csoda tehát, hogy Belgium időt ért (51-34). Kurfis ezt követően is nagyon elemében volt, belga szempontból a jeget De Backer törte meg egy ziccerrel négy és fél perc után. Swolfs csent labdát, így könnyen fejezett be, Kurfis dolgozott szépen a festékben, Kasongo zsákolása után a mieink időt kértek (57-39). Puskás 2+1-e után Bartik duplájával zárkóztunk tovább, azonban Debaveye beszórt egy triplát és a negyed hátralévő része is a belgáké volt, ennek köszönhetően 30 perc után 20 pont volt a különbség. 64-44

Gáspár büntetői után Kasongo zsákolt, Elocobe szerzett két pontot a vonalról, Körtvélyessy tört be. Swolfs kettesére is a Szedeák játékosa felelt, Ona Embo kettese után Inalegwu talált be kintről (72-53). Elocobe hármasával és Gáspár kettesével érkeztünk meg az utolsó öt percre, 20 pontos belga vezetésnél. A mérkőzés maradék részében tovább nyílt az olló, Belgium így a második mérkőzését is magabiztosan nyerte meg az Eb-n, míg a mieink harmadik vereségüket szenvedték el. A magyarok számára most két nap szünet következik, legközelebb kedden lép pályára a válogatott, Bosznia ellen 9 órától. 84-57

Belgium - Magyarország 84-57 (26-7, 25-20, 13-17, 20-13)

U16-os, B divíziós Európa-bajnokság, csoportkör, 3. mérkőzés
Skopje, SRC Kale, Észak-Macedónia
Játékvezetők: Rainis Varv (észt), Pierre Landy (francia), Dumitru Stasiev (moldáv)

Belgium: Ona Embo 18/3, Swolfs 11/3, Waerniers 4, Modestine 4, Elocobe 10/3. Csere: Coudyser 10/9, Hecke 3/3, Debaveye 6/3, Kasongo 10, De Backer 4, Pitz 2, Havyarimana 2.

Magyarország: Pavlik -, Inalegwu 7/3, Halasy 2, Puskás 3, Asztalos 4. Csere: Gáspár 7, Zöldi -, Bartik 5/3, Körtvélyessy 4, Kurfis 17, Szafkó 8/6.