Perl Zoltán győztes kosarával zárt a Falco a BL-ben
19
2023
2023. december 19.  |  19:45
Falco kosárral kezdődött a találkozó, azonban Lewis gyors öt pontjával és Schwartz kettesével hamar meglépett a Le Mans. Lewis megint beköszönt, Keller hármasával szakadt meg a 9-0-ás vendég futás, Perl ziccerére Hudgins felelt (7-11). Delaunay értékesített egy szép bejátszást, Benke süllyesztett el egy triplát, Perl hozta fel egy pontra csapatát. Narace és Delaunay szerzett 2-2 pontot és mivel a negyed hátralévő részében már nem esett kosár, a vendégek vezettek 5 ponttal. 12-17

A második negyed első korara Hudgins nevéhez fűződött, Tanoh Dez és Perk ziccerével zárkózott a Szombathely. Grasshoff második esélyből szerzett két pontot, Tanoh Dez egy pontot a vonalon hagyott, Delaunay triplája után Perl 2+1-et mutatott be. Mawugbe zsákolt, Benke és Yeguete váltott kosarat, Tiby alley-oop-passzát Keller húzta be (27-31). Perl ismét egy pontra csökkentette a differenciát, Lattibeaudiere hármasa után Keller fejezett be egy 2-2-t. Schwartz dobott be két büntetőt, Keller pofozta a gyűrűbe Tiby rossz dobását, Perl már egalizált. Schwartz ziccerezett, Benke átadását Keller váltotta két pontra, Lewis szólt hozzá újra a mérkőzéshez egy hármassal. 35-38

Narace és Tiby a festékből, Benke és megint Narace egy hármast is bedobott, Tiby és Keller újabb alley-oopot csinált, Pongó szórt egy triplát, amivel 2-0 után újra a Falco vezetett (45-43). Matt Lewis továbbra is nagyon élt, Perl használta ki Tiby remek passzát, Barac tett fel egy ziccert, a Le Mans pedig időt kért (49-46). Schwartz egy büntetőt dobott be, De Lattibeaudiere és Grasshoff kosarával ugyan fordított a vendég gárda, de Tiby szórt egy hármast, Yeguete kettesére Barac válaszolt. Djasrambaye kettese után Tiby megint pontos volt kintről, majd ismét ez a duó szerzett 2-2 pontot. 59-57

Djasrambaye és Tiby ott folytatták, ahol a harmadik negyed végén abbahagyták, ráadásul a Falco játékosa öt pontot rámolt be rövid idő alatt. De Lattibeaudiere egy pontot a vonalon hagyott, Hudgins triplájával egy pontra jött fel a Le Mans, Yeguete pedig fordított (64-65). Perl dobott be egy tiszta tempót, Mawugbe egy büntetőt és egy ziccert, Milos Konakov pedig a mérkőzésen először időt kért. Narace növelte a vendég előnyt, Hudgins két büntetője után megint Tiby dobott hármast. Narace egy pontot a vonalon hagyott, Perl kettesével újra egylabdás volt a meccs. A Falco húzóembere aztán a vonalról egalizált, majd egy tempóval megnyerte a Szombathelynek a meccset! 75-73

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Le Mans Sarthe Basket 75-73 (12-17, 23-21, 24-19, 16-16)

Bajnokok Ligája, 6. forduló.
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Martin Horozov (bolgár), Josip Jurcevic (horvát), Blaz Zupancic (szlovén)

Szombathely: Pongó 3, Jordano -, Benke 10/6, Tiby 18/12, Keller 13/3. Csere: Perl 24/3, Barac 4, Krivacevic -, Tanoh Dez 3.

Le Mans: Hudgins 9/3, Lewis 13/6, Narace 10/3, Mawugbe 5, Schwartz 7. Csere: Delaunay 7/3, De Lattibeaudiere 6/3, Djasrambaye 6, Grasshoff 4, Obasohan -, Yeguete 6.