Női Amatőr NB I: egyetlen pont döntött az MTK-TF - DKKA összecsapáson
12
2023
2023. december 12.  |  08:45

Az MTK-TFSE csapatának "köszönhetően" egyről a kettőre jutott a vereségek tekintetében a női amatőr NB I piros csoportjában a 2. helyen álló Dávid Kornél KA csapata, amely minimális különbséggel maradt alul.  A MAFC egy látványos, közel 190 pontot hozó kosáresőben győzte le a Törekvés csapatát. A fehér csoportban nem járt sikerrel az északi portyáján a Baja, amely Debrecenben, majd Nyíregyházán is kikapott. A zöld csoportban a Szeged kemény, küzdelmes mérkőzést nyert meg Nagykanizsán.

Piros csoport:

Sportdarázs-SMAFC - Vasas Akadémia II 59-50

A 21-7-re megnyert 3. negyednek, továbbá nagyrészt Kókai P. (30/9 p., 5-5 lep. és ea.), valamint Bakó P. (15/3 p., 11 lep., 3 szl., 4 ea.) eredményességének, és J. Jevtovics (9 p., 19 lep., 6 bl.9 mezőnymunkájának köszönhetően győzték le a soproniak szinte kizárólag Vígh E. (22/6 p., 4-4 lep. és ea., 9 lep.), Szoboszlai M. (13/3 p. - 14 mk. - 5 ea.) és Kádár O. (11 p. - 13 mk. - 7 lep.) találataira támaszkodó tartalékos Vasas II-t.

MTK-TFSE - Dávid Kornél KA 64-63

A nyitó etap után 10 pontos előnyben, szünetben viszont 6 egységnyi hátrányban volt a Vladár R. (23/9 p., 8 lep., 3 szl., 7 ea.)-Csoma P. (10/3 p., 6 ea., 3 gp.) kettős vezette hazai együttes. A kiegyenlített 3. negyedet követően 5 ponttal "ment" a Laufer G. (19/3 p., 9 lep., 3 gp.) és Szűcs Lilla (15/9 p., 3-3 szl. és ea., 6 gp.) ponterősségében bízó vendég Dávid Kornél KA. A záró etapot 8-0-lal kezdték a hazaiak, akik ezzel fordítottak, majd visszaszerezte a vezetést a vendég alakulat. A negyed közepén aztán "futott" még egy 6-0-t az MTK-TF, amely a végén már nem adta ki kezéből a vezetést.

MAFC - Törekvés SE 98-88

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, továbbá jórészt Szörényi L. (26/9 p., 6 lep., 3 szl., 4 gp.), dr. Varga B. 16 p., 7 lep., 5 ea., 3 gp.), Jánosi V. (14 p., 5 lep., 8 gp.), Aradi Zs. (11 p., 7 lep., 6 gp.) és Hercze Sz. (10/6 p., 3-3 lep. és ea.) találatainak, no meg a 49-31-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzte le biztosan a MAFC a veresége mértékét a záró etapban Darázsi D. (26/12 p., 3 lep., 6 szl., 5 ea., 4 gp.), Mohos E. (19/9 p., 4 lep., 9 gp.) és Dobos K. (16/6 p., 3 szl., 5 ea.) eredményességére építve 10 pontosra "kozmetikázó", az utolsó pillanatig küzdő Törekvés csapatát.

Mecsek PVSK U23 - DVTK U23 38-81

A veretlen diósgyőri fiatalok Aho T. (22/3 p., 5-5 lep. és gp.), Oláh F. (15/3 p., 3-3 lep., szl. és ea., 4 gp.), Fárbás E. (12 p., 7 lep.) és Győri A. (11/3 p., 10 lep.) vezérletével a két középső szakaszban nagy fölényben játszva simán nyertek a nyeretlen pécsi együttes otthonában. A hazai csapat két legeredményesebb játékosa Schmidt L. (9/3 p. - 12 mk. - 3 lep., 5 ea.) és Mayer D. (9 p., 3-3 lep., szl. és ea.) volt.

NKA Universitas Pécs II - BEAC Újbuda 66-75

A hazaiak elsősorban Halmágyi Kitti (14/6 p., 4 lep., 3 gp.), Halmágyi Kata (14 p., 7 lep.) és Gréts D. (11/3 p., 7 ea.) jóvoltából 3 negyeden át tartották a lépést a fővárosiakkal, sőt vezettek is időnként, de az elsősorban Drahos L. (23/6 p. - 13/13 bü. - 4 lep., 3 szl.), Zsámár L. (21/3 p., 12 lep., 3 szl.) és Szauter P. (12/6 p.) pontjaiban bízó vendégek a 4. negyedet egy 12-0-s 3 perccel indítva "lerázták" magukról a hazaiakat, és megnyerték a mérkőzést.

Fehér csoport:

DEAC - Bajai NKK 88-75

A ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 8 ponttal még a Hilcz A. (26/15 p., 8-8 lep. és ea.)-Tamás G. (16/6 p. - 18 mk. - 3 lep., 6 szl.)-Scherer D. (16 p., 18 lep.) trió vezette vendég Baja állt jobban, ám térfélcsere után átvette az irányítást és Szabó Z. (18/3 p., 5-5 lep. és szl., 4 gp.), Kenyeres A. (15/3 p., 4 lep.), Baczuk V. (11/3 p., 4 lep., 3-3 szl. és gp.) és Kovács R. (10/6 p., 5 lep.) kosaraira alapozva már a 3. negyedben a vezetést is a DEAC és végül 13 ponttal győzött.

ZTE NKK - Zsíros Akadémia Kőbánya 75-61

A lepattanó harcot 57-42-re megnyerő vendégek, Josepovits K. (19 p., 20 lep., 3 ea., 6 bl.), Tatár H. (14 p. - 18 mk. - 9 lep., 7 ea., 6 gp.) és Gallyas A. (12 p. - 13 mk. - 5-5 lep. és ea., 3 szl.) vezérletével egészen a hajráig tartották a lépést a ZTE-vel, két és fél perccel a vége előtt csupán 5 ponttal vezetett a Kovács G. (28/15 p., 8 lep., 6 szl, 12 gp.), Horváth F. (17 p., 10 lep., 2 gp.), Óházy J. (11 p., 3-3 lep. és szl.) és Jurkó N. (11 p., 3 lep.) pontjaiban bízó hazai együttes, amely azonban a végjátékot 11-2-re nyerve végül 14 ponttal győzött.

UNI Győr SzESE - Ajka 65-59

Hiába került ki Varga A. (26/6 p., 8 lep.) személyében a mezőny legeredményesebb játékosa a vendégektől, a győriek jó kezdésüknek, a 21-14-re megnyert első negyedüknek, valamint főként Molnárová L. (22/9 p., 5 lep.) és Chroméj H. (11/3 p. - 17 mk. -, 3 lep., 7 szl., 6 gp.) eredményességének köszönhetően legyőzték az Ajkát.

Nyíregyházi Kosársuli - Bajai NKK 91-84

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Dobó L. (31/3 p., 9 lep., 3 szl., 4 ea., 5 gp.), M. Vukicsevics (23 p., 9 lep., 4 gp.) és Karakó D. (21 p., 20 lep., 3 ea.) ponterősségében bízó hazai csapat, de a 35-19-cel "behúzott" 2. etap, alátámasztva a 60-45-re megnyert lepattanózással elég volt a hazaiaknak a győzelemhez az északkeleti "portyájának" második állomásán Hilcz A. (15/15 p. - 16 mk. - 8 lep.), Szakony K. (15/9 p., 9 lep., 3 szl.),  Tamás A. (14/12 p., 3 lep.), Kucsora R. (11/3 p., 3-3 lep. és gp.), valamint Tamás G. (11/3 p. - 15 mk.) pontjaiban bízó bajai együttes ellen.

SzPA HSE - BKG Príma Szigetszentmiklós II. 66-54

A 26-7-re megnyert 2. negyednek, valamint nagyrészt Kiss Balsay R. (25/3 p., 11 lep., 3-3 szl. és gp., 6 ea.) és Ecker V. (15/9 p.) kosarainak köszönhetően győzte le az SzPA az elsősorban Duka L. (14/9 p., 13 lep., 3 szl., 4 ea.), Gróf J, (12 p., 6 lep.) és Zsámár P. (10/3 p., 4 lep., 3 ea.) találataira támaszkodó BKG II együttesét.

Zöld csoport:

Kiss Lenke LA - ELTE Fortis 73-61

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását Keszte S. (22 p., 14 lep.) és Ozsvárt K. (18/12 p., 5 lep., 3 szl., 4 gp.) ponterős játékával a KLKA biztosan verte a főként Bogdán R. (14/6 p. - 15 lep. - 10 szl., 4 ea., 5 gp.), Nagyi T. (14 p., 15 lep.), Kiss A. (13/3 p. - 18 mk. ) és Horváth A. (11/3 p., 7 lep., 3-3 szl. és ea.) találataira támaszkodó Fortis csapatát.

TFSE-MTK U23 - Szolnoki MÁV SE 100-39

Minden negyedet megnyerve győzték le Kelemen B. (12 p., 6 lep., 4 szl.), Galli-Hirling B. (16 p., 8 lep.) és Mérész P. (13/3 p., 3 lep.) vezérletével simán a TF-MTK fiataljai a szolnokiakat. A vendégektől egyedül Nemeskéri-Kutlán N. (12/3 p.) ért el kétszámjegyű pontot.

Kanizsai Vadmacskák SE - Szegedi KE 47-51

Hiába adta a küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a mezőny legeredményesebb játékosát Kiss S. (17 p.  20 mk. - 9-9 lep. és ea.) személyében a hazai együttes, rajta kívül más nem ért el kétszámjegyű pontot hazai részről, így elsősorban a 19-9-re megnyert 3. negyednek, valamint leginkább Lovrity D. (16 p., 5 lep.) ls Novák S. (10 p. - 13 mk., 6 lep., 7 ea.) kosarainak köszönhetően a vendég Szeged diadalmaskodott.

PINKK Pécs - Kecskeméti KC 82-57

A nyitó negyedben a Romhányi K. (13/9 p., 4 lep.), D. Smith (13 p., 3 ea.), Bagi E. (12/6 p.) és Burján B. (10 p. - 16 mk. - 12 lep., 4 gp.) eredményességére építő vendég kecskemétiek meglepték a hazaiakat, és 10 perc után 5 ponttal vezettek. A folytatásban átvette az irányítást, és különösen a 3. negyedben nagy fölényben játszott a Horváth Zs. (22 p., 10 lep., 5-5 ea. és gp.)-Zsilinszki L. (17/9 p., 10 lep., 6 ea., 3 gp.)-Borbás O. (17/9 p., 6 lep.)-Báta E. (15 p., 12 lep.) kvartett vezette PINKK és a lepattanózást 46-33-ra nyerve simán győzött.