2017/2018 - Csata DSE – Bajai NKK 106-40
24
2018
2018. május 24.  |  15:50
4-4-ig volt egál a Csata és a Baja párharca, majd valósággal átrobogott a vendégeken Tursics Sándor alakulata. A kékmezesek nem tudtak mit kezdeni a Csatások támadójátékával, Madár folyamatosan kapta a labdákat a palánk alatt, így 9 perc alatt 14 pontnál járt, csapata pedig egy egészen elképesztő, 32-0-ás sorozattal már az első negyed végére szakadéknyi különbséget alakított ki (36-6). Büntetőkből szerezte pontjait a Baja a második negyedben, ez azonban csak arra volt elég, hogy ne nőjjön olyan ütemben a különbség a támadásban picit pontatlanabbá váló Csata javára (48-12). A 18. percre így is meglett a 40 közte (52-12), és ez nem változott a félidőre sem (57-17). Beszédes volt a csapatok közötti statisztikában mutatkozó különbség is: a 29-11-es lepattanóarány, a 18-1-es asszisztarány, valamint a 61-13 százalékos dobóteljesítmény.

Akadtak jobb szakaszai a vendégként játszó Bajának a harmadik negyedben, de ez csak arra volt elég, hogy tartsák a 40-50 pont közötti különbséget (74-27). A Csatások lelkesedése az utolsó negyedben sem hagyott alább, sorra szerezték a labdákat, és 8-0-val indították a záró etapot. A Csata a 35. percben, Krasovec palánk alatti duplájával érte el a 100 pontot (100-33). A különbség mértékének egyik kulcsa volt, hogy a Csata DSE lányai közül hatan is kétszámjegyű pontot jegyeztek, míg a másik oldalon ez egyedül Némethnek sikerült. A fehérmezesek végül 106-40-re győztek a meglehetősen egyoldalú találkozón, és készülhetnek a holnapi két mérkőzésükre.

Edzői nyilatkozatok:

Tursics Sándor (Csata DSE): "Jó bemelegítés volt ez a holnapi dupla naphoz."

Csányi Tamás (Bajai NKK): "Sem fizikálisan, sem sebességben nem tudtuk felvenni a versenyt a Csatával. Gratulálok nekik a győzelemhez."