2017/2018 - Vasas Akadémia – BEAC Újbuda KA 92-39
24
2018
2018. május 24.  |  12:50
3 perc elteltével, némi meglepetésre még 7-4-re a hazai, de „idegenben játszó" BEAC vezetett, ám aztán a Szerencsés és Dombai vezette Vasas pillanatok alatt magához ragadta a kezdeményezést és egy 10-0-ás etappal megléptek (14-7). Nem hagyta magát a BEAC, miután Simon második tripláját is bedobta, újra csak két pont volt a különbség (14-12). A Vasas azonban kijött egész pályás letámadásra, az agresszív védekezésre pedig nem volt ellenszere a fekete mezeseknek, így már az első negyed végén 12 pontos előnye volt a pasarétieknek (26-14). Csernik két duplájával kezdett a BEAC, ám időkérés után a Vasas visszaállította a 12 pontos különbséget, sőt, Dúl két triplájával 16 pontosra nőtt az előnyük a negyed közepére (36-20). A jobban lepattanózó (volt, hogy egy támadáson belül négyszer is visszaszedték a labdát) fehér mezesek fokozatosan növelték előnyüket a sokat rotáló BEAC ellen, akiknek játékába sok hiba csúszott ebben az időszakban. A második negyedet abszolút domináló Vasas így 23 pontos előnyre tett szert a félidőig (47-24).

15-2-vel kezdte a Vasas a második félidőt, és miután közelítette a 40 pontot a különbség, Vajda Anna kénytelen volt időt kérni (62-26). Állandósult a különbség a negyed közepén, miközben mindkét oldalon kimaradtak a legnagyobb helyzetek is (64-28). A 28. percben 69-28-nál meg is haladta a 40 pontot a két csapat közötti differencia. 30 perc után végül 71-32 állt a táblán.

Az utolsó negyedben már mindkét oldalon pihentek a kezdők, hiszen mindkét csapatra vár még egy-egy mérkőzés a nap folyamán. A Vasas előnye így is egyre inkább nőtt az egyre jobban fáradó BEAC ellen, és a papírformának megfelelően magabiztosan nyerték meg első mérkőzésüket a döntőben (92-39).

Edzői nyilatkozatok:

Deák Éva: "A kezdeti izgalmakon túljutottunk, helyenként nagyon szép kosárlabdát láttam a lányoktól, a védekezésen van még mit javítanunk."

Vajda Anna: "A bemelegítés megtörtént a következő négy mérkőzésre, várjuk a folytatást. Gratulálok a Vasasnak!"