2017/2018 - KSC Szekszárd – Soproni Darazsak Akadémia 56-39
24
2018
2018. május 24.  |  11:43
Az első meccs résztvevőinek sosincs könnyű dolguk egy döntőben, és ez ezúttal is beigazolódott. A Szekszárd és a Sopron is sok pontatlansággal kezdte a mérkőzést, sorra maradtak ki a helyzetek mindkét oldalon. A Soproni Darazsak találtak hamarabb magukra, így 5 perc után 2-6-ra vezettek. A 7. percre aztán utolérték a szekszárdiak a vendégeket, sőt, büntetőből szerzett pontokkal 10-9-nél már náluk volt az előny. A soproniak is többször próbálkozhattak a vonalról, de 3 kísérletük is kimaradt. Eladott labdák tarkították az első játékrész végét, ami végül 12-11-es szekszárdi vezetéssel zárult.

Sok minden nem változott a második negyed első felében sem, továbbra is sok volt a hiba és kevés a pont (16-13). A Sopron a negyed közepén visszavette a vezetést (16-17), sőt, a büntetőknek és Balogh eredményességének köszönhetően (9 pontnál járt a félidőben) egy 0-8-as sorozattal ötpontos előnyt harcoltak ki (16-21). Renczes pontjaival alakult ki az első félidő végeredménye (18-21).

Beragadt a Sopron a második félidő elején, a másik oldalon viszont az Nb1-es rutinnal is rendelkező Vincze belelendült - pontjaival visszavette a Szekszárd a vezetést (25-21). A 6. percben 9-0 állt a negyedben a táblán, és 6 ponttal tartott előrébb a hazai csapat. Dömötör pontjai 7 perces soproni gólcsendnek vettetek véget (27-23). Viszmeg révén a 27. percben született meg a döntő első sikeres triplája (31-23). A Szekszárd egyértelműen uralta a harmadik játékrészt, a negyed végéig 10 pont fölé tornázták előnyüket (38-27).

Gyorsan 15 pontra hízott a szekszárdiak előnye a záró etap elején, és bár a Sopron egyszer még visszaküzdötte magát 10 pontig, a Vincze és Viszmeg eredményességére építő Szekszárd végül magabiztosan nyerte meg a döntő első mérkőzését.

Edzői nyilatkozatok:

Harsányi Mária (KSC Szekszárd): "Roppant gyenge első félidő után, ahol hibát hibára halmoztunk, játszottunk egy csodálatos harmadik negyedet. Remek védkezéssel és ponterős támadójátékkal átvettük a játék irányítását, így megnyertük az első, nagyon nehéz mérkőzést."

Horváth József (Soproni Darazsak Akadémia): "Tudtuk hogy az első mérkőzésen bármi megtörténhet, ez így is volt egy félidőn keresztül. A második félidőben a Szekszárd jobb játékot nyújtott, gratulálok nekik a győzelemhez."