2017/2018 - Széchenyi KA - Soproni Darazsak Akadémia 64-66
13
2018
2018. május 13.  |  15:34
A bronzmérkőzésen az első percek kiegyenlített játékot hoztak, 14-15 után a házigazdák a negyed végén egy 6-0-s rohammal előnyhöz jutottak. A második tíz perc első felében növelte előnyét az SZKA, s érdekesség, ez a szakasz is pont ugyanolyan részeredménnyel zárult (40-30).

A második félidőt 6-0-val kezdte a Darazsak, s utána is lendületben maradt. A győri akadémisták játéka szétesett, így a zárószakaszban futhattak az eredmény után (46-54). Az utolsó öt percnek ötpontos Darazsak-vezetéssel mentek neki a csapatok (55-60). A hazaiak 62-62-nél Téringer Luca triplájával érték utol ellenfelüket, de 66-64-re ismét a Sopronnál volt az előny, s mivel újabb kosár nem esett, a bronz a Soproné lett, a Széchenyi Akadémia negyedikként zárt.

Edzői nyilatkozatok:

Veres Judit: "Nagyon nagyon jó mérkőzésen sikerült elhódítanunk a bronzérmet. Nagyon boldogok vagyunk, hogy beérett a munkánk, és gratulálunk a Győrnek, mert nagyon jól játszottak ők is!"

Tullner Krisztián: "A harmadik negyedet átaludtuk, utána már csak futottunk az eredmény után, ami ebben a korosztályban luxus. Gratulálok a Sopronnak!"