Női NB I: elkezdődött a rájátszás
06
2017
2017. április 6.  |  21:22
A Sopron-ZTE és a Szekszárd-Vasas mérkőzés sima hazai sikerrel ért véget, és a Győr is izgalommentes összecsapáson fektette két vállra a Diósgyőrt a női rájátszás első találkozóin. A PEAC és a Cegléd akárcsak a Magyar Kupa elődöntőjében, most is nagyon szoros mérkőzést játszott egymással. Ahogy a bajnoki alapszakaszban, most is hosszabbításba torkollott a két együttes találkozója, s ismét PEAC-siker született.

CMB Cargo UNI Győr - Aluinvent DVTK Miskolc 74-57 (24-9, 16-15, 12-18, 22-15)

Lendületes, jó játékkal hamar 10-2-es előnyt szerzett a Győr, amely - hiába kért ekkor időt a Diósgyőr - végig uralta az első negyedet, annak ellenére, hogy a bemelegítésnél Zofia Hruscaková térdsérülést szenvedett. A Győr két amerikai légiósa, Brianna Kiesel (18/12 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Ceysha Goree (28 pont, 12 lepattanó) vállaira vette Völgyi Péter csapatát, amely szünetig tartotta 15 pont körüli előnyét.

Térfélcsere után is  tartotta előnyét a Győr, ám a negyed közepén Tina Jovanovics (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet - 9 lepattanó) triplája óriási lökést adott a vendégeknek. Ő, Rasheed Rita (12/3 pont) és Tierra Ruffin Pratt (17/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda) eredményessége révén egy 9-2-vel 10 ponton belülre kerültek. A záró szakasz előtt kerek 10 ponttal ment a Győr. Ennek elején Horváth Bernadett (10/6 pont, 4/5 mezőnyből) triplájával 7 pontra feljött a DVTK, de ezzel el is lőtte minden  puskaporát. A hazaiak egy 15-6-os bő 5 perccel a hajrára 15 pont fölé hizlalták előnyüket, s végül magabiztos győzelmet arattak.

Uniqa Sopron - ZTE NKK  77-47   (23-5, 15-16, 17-21, 22-5)

A 13. percben elsősorban Shenise Johnson (16 pont, 11 lepattanó) és Határ Bernadett (17 pont, 7 lepattanó) ponterős játékának köszönhetően 31-7-re vezetett a Sopron, amely ettől kezdve a 3. negyed végéig a megnyugtató előny birtokában kicsit kiengedett, csökkent a hazai játékosoknál a koncentráció. Ezt kihasználva a magára találó ZTE a 3. negyedben 3 triplát beemelő Kirby Burkholder (16/9 pont, 3 lepattanó) és Whitney Bays (11/3 pont, - 14 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) vezetésével a záró szakasz előtt a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte fel magát. A befejező etapban újra felpörgött az új kupagyőztes, ismét egyoldalúvá vált a játék, a zelaegerszegiekből a jelek szerint sokat kivett a felzárkózás. Cayla George (13/3 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) és Dubei Debóra (9/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével végül a Sopron fölényes, 30 pont különbségű győzelemmel kezdte a rájátszást.

PEAC-Pécs VBW CEKK Cegléd 82-76 (9-14, 21-14, 25-22, 12-17, 15-9)

Az első percekben úgy tűnt, a pécsiekben mély nyomot hagyott a Magyar Kupa elődöntőn a ceglédiektől drámai körülmények között elszenvedett vereség: a szakasz közepén 6-2-re vezettek a vendégek, akik elsősorban Nagy-Bujdosó Nóra(16 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) eredményessége révén 5 pontos előnnyel zárták a nyitó 10 percet.

A második szakasz elején egységes csapatmunkával egy nem egész 4 perc alatt bemutatott Juhász Dorka (16 pont, 11 lepattanó) és Jessica Kuster (24 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) vezette 13-4-es rohammal  fordított a magára találó PEAC. A folytatásban Medgyessy Dóra (15/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz) tartotta versenyben a Ceglédet, szünetben 2-vel vezettek a hazaiak.

A második félidő elején egyenlített a Cegléd, majd Raksányi Krisztina (20/6 pont, 4-4 lepattanó, eladott labda és gólpassz) két triplájára építve egy 10-0-lal elléptek a hazaiak. Medgyessy triplája adott erőt a Ceglédnek, remek lett a meccs, váltva estek a kosarak. Katona Szidónia (12 pont) villanásaival 5 pontra feljött a Cegléd, de abban, hogy ennél a negyed során közelebb nem tudtak kerülni a vendégek, nagy szerepe volt Licskai Zsófia (8-8 pont és lepattanó) hasznos játékának.

A befejező etap elején a sérüléséből felépülő Jelena Makszimovics (10 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) tartotta versenyben a Ceglédet, ám Kuster villanásaival 7 ponttal ellépett a PEAC. A CEKK azonban, ahogy a kupában, ezúttal is bizonyította, hogy van tartása: Maja Skorics lépett elő vezérré, s Katonával együtt egy 12-4-es ceglédi rohamot vezényelt, amellyel bő 1 perccel a befejezés előtt átvette a vezetést a Cegléd. 13 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt Skorics 1 büntetőt dobott be, Kuster 2 másodperccel a vége előtt gondoskodott a folytatásról: duplájával hosszabbításra mentette a meccset.

A ráadás első fele ugyanolyan fordulatos volt, mint maga a meccs, Ruttner Zsóka  (7/3 pont) váratlan triplájával még a Cegléd vezetett. Ezt követően azonban Szanja Mandics lépett elő vezérré, s a hosszabbításban 6-ból 6 büntetőt értékesítve győzelemre vezette a PEAC-ot. A két csapat meccsei pedig lassan klasszikusokká válnak a szezon során.

Atomerőmű KSC Szekszárd - Vasas Akadémia 102-37 (24-10, 28-9, 20-12, 30-6)

A Magyar Kupa negyeddöntőjében és a most Szekszárdon nyújtott játéka alapján úgy tűnik, a Vasas tökéletesen megelégedett az eredetileg kitűzött cél, a legjobb nyolc közé jutással. Ahogy Pécsen a PEAC elleni Magyar Kupa negyeddöntőn, úgy Szekszárdon sem tudtak ellenállást kifejteni az amerikai centerüket, Cassandra Rochelle-t nélkülöző pasarétiek. A Vasas három légiósa, Snezena Csolics, Latinca Dusanics és Radoszlava Bacsvarova együttesen 4/23-as mezőnymutatóval 14 pontot hozott össze. A pasarétiektől egyedül Dul Panka (10/3 pont) érte el a 10 pontot. Így nem meglepő, hogy a Szekszárd Eva Lisec (21 pont, 13 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda), a jó dobóformát kifogó amerikai irányító Cherise Daniel (20/15 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Gereben Lívia (14 pont, 4 gólpassz), Bálint Réka (13/3 pont) és Maja Erkic (12/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) vezetésével könnyed, fölényes győzelmet aratott.