Kecskeméti és soproni siker
06
2017
2017. április 6.  |  03:52

A Szeged-Kecskemét középházi találkozót a helyszínen tekintette meg Sztojan Ivkovics, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. A vendégek kezdtek jobban, a KTE irányította a játékot, de nem szakadtak le a hazaiak sem,14-17 lett az első negyed vége. A bolgár hátvéd, Ivan Lilov 3+1-es akciójával fordított a folytatásban a Szedeák, felváltva vezettek a csapatok, Nenad Sulovics büntetője alakította ki a félidei 36-36-os állást.

A harmadik játékrész egyértelműen a vendégekről szólt, meg is nyerték tizenhárom ponttal. Szegedi oldalon sok volt a hiba, amit a lila-fehérek könyörtelenül ki is használtak. Djeraszimovics és Djukanovics termelte a pontokat, 40-53-nál alakult ki először a tizenhárom pontos különbség, ami az etap végéig meg is maradt (46-59). Az utolsó negyedben a Szedeák mindent megpróbált, és Sulovics vezérletével vissza is jött a mérkőzésbe. A szerb center kiválóan játszott, szinte mindent bedobott. Az utolsó fél percben Ivosev triplája lejött, Csiricsnek pedig valamivel több, mint három másodperce maradt támadni. Ennyi idő azonban nem volt elég ahhoz, hogy kosarat szerezzen. Nyert a KTE, és megközelítette riválisát a tabellán.

Legyőzte a Sopron a tartalékos Kaposvárt

A somogyiak a sérült Hendlein Roland és Baki Gergely nélkül utaztak el Sopronba, ahol egészen a harmadik perc elejéig kellett várni az első pontokra (Frazier volt eredményes büntetőkből). A negyedik perc végéig fej-fej mellett haladtak a csapatok (9-9), majd Mills vezérletével következett egy 8-0-s hazai roham. A nyolcpontos előnyt egészen a negyed végéig megtartotta a Sopron, 21-13-mal zártak a felek. A második negyed derekán Frazier hármasa hozta közelebb ismét a Kaposvárt, majd az amerikai légiós közelről is eredményes volt (30-26). A félidő végén Wisseh triplája pedig azt jelentette, hogy a vendégek kétpontosra csökkentették a hátrányukat (36-34).

A szünet után megint a hazaiak kezdtek jobban, a huszonharmadik perchez érkezve ismét egyre nagyobbra kezdett nyílni az olló (51-42). Frazier és Wisseh azonban nem hagyta, hogy ennél is jobban elhúzzon a Sopron, utóbbi triplájával ismét egy dobásnyi különbség volt a két gárda között (55-52). A negyed utolsó két percében azonban csak a hazaiaknak sikerült kosarat szerezniük, így 63-52-ről kezdődhetett a záró felvonás. A rövidebb rotációval rendelkező KKK még a végén megpróbált egy nagy hajrát indítani, a 39. percre három pontra fel is jött Fekete Ádám csapata (74-71), de a végén a távoli dobások kimaradtak, így összességében megérdemelten nyert az SKC.

NATURTEX SZTE-SZEDEÁK-KTE-DUNAASZFALT 69-71 (14-17, 22-19, 10-23, 23-12)

Szeged, 600 néző. V: Hegedűs T., Gorka, Gál J.

SZEGED: BOLTICS 16/3, Lilov 13/12, Csirics 3/3, Juhos 6, SULOVICS 25. Csere: Filipovics, Révész 4, Bán, Vágvölgyi 2. Edző: Nikola Lazics

KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 11/9, Pongó Martin 5/3, Djukanovics 14/3, IVOSEV 14/3, Karahodzsics 11. Csere: Hegedűs D. 6/6, Djeraszimovics 10, Mészáros M. Edző: Forray Gábor

Kipontozódott: Karahodzsics (36. p.)