Női Amatőr Nemzeti Bajnokság
04
2017
2017. április 4.  |  02:14

A Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban is befejeződtek a csoportküzdelmek. A záró forduló rangadóját Szegeden játszották a keleti csoportban. A Szeged-Vasas mérkőzésen a csoport első helye volt a tét, s fordulatos összecsapáson hazai siker született, így a Szeged nyerte a keleti csoportot. A nyugati csoportban a két éllovas, a TFSE és a BEAC második csapata is győzött, a TF lett a csoportelső.

KELETI CSOPORT

MTK-Budapest - Kiss Lenke KS 57-55 (26-16, 9-12, 9-22, 13-5)

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen a Wéber Fruzsina (14 pont, 11 lepattanó), Tarnai Kata (13/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Jankó Flóra  (11 pont - 14 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 9 eladott labda)  vezette - csapatként egységesebb - hazaiak a záró szakasz közepén még 8 pontos hátrányban voltak. Ekkor Aradi Zsanett (9/3 pont) triplát dobott, s ez egy 10-0-s, fordítást jelentő MTK- hajrá kezdetét jelentette, így  fordítottak, s nyertek a hazaiak a végjátékban több labdát is eladó Kiss Lenke KS ellen. A vendégeknél egyedül Szabó Enikő (21/12 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) jutott 10 pont fölé, Nagy Zsófia 9 pontot és 3 lepattanót szerzett.

NKE SE - DEAC  51-77 (7-24, 15-20, 14-19, 15-14)

Gál Annamária (17 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Papp Alexandra (15/9 pont, 3 lepattanó), Foltin Blanka (13 pont, 14 lepattanó) és Gyulai Jázmin (11 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda) eredményességére építve lényegében az első negyedben eldöntötte a találkozót a DEAC. A folytatásban Kulcsár Bianka (17/3 pont, 3 lepattanó) és Hercze Szandra (12 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) révén időnként kiegyenlítetté tette a játékot az NKE, de a DEAC gond nélkül hozta a kötelező győzelmet.

MAFC - Kecskeméti Kosárlabda Club 65-75 (22-21, 14-13, 15-21, 14-20)

Szünetben még elsősorban a Fülep Csilla (15/3 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda)-Gorácz Eszter  (14 pont - 18 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz)-Tillmann Dóra (11/9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) trió jóvoltából a hazaiak vezettek. Térfélcsere után gyorsabbá, pontosabbá vált a kecskeméti együttes játéka, amely Farkas Petra (23/9 pont - 25 mezőnykísérlet, 13 lepattanó, 4 szerzett 5 eladott labda, 6 gólpassz), Pogány Vivien .(21/9 pont, 10 lepattanó) és Kálló  Dóra (15/6 pont, 6 lepttanó, 5-5 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével fordított és győzött.

Szegedi Kosárlabda Egylet - Vasas Akadémia 74-69 (19-8, 18-27, 17-18, 20-16)

Izgalmas, fordulatos, színvonalas játékot hozott a záró forduló rangadója. Jáhni Zsófia (15 pont, - 16 mezőnykísérlet - 18 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Kőházi Fanni (13 pont, - 16 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 4 gólpassz), és Radócz Fanni (11/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) ponterős játékára építve a hazaiak kezdték jobban a rangadót, 10 pont fölötti előnyt szerezve az első negyed végére. A folytatásban felpörögtek a fővárosi fiatalok, akik Tóth Dorina (17/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Solymosi Noémi (14 pont - 15 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 4 gólpassz), Bernáth Réka (13/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz) és Farkas Fanni (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) vezérletével szünetig 2 pontra feljöttek.

A 3. negyed első felét 12-4-re nyerve 10 ponttal ellépett a Szeged, a szakasz második fele azonban a Vasasé volt, amely egy 14-5-öt repesztve a negyed végéig 1 pontra felzárkózott. És lendületben is maradt, 4-0-val indítva a záró szakaszt - összességében tehát egy 18-5-ös száguldással - átvette a vezetést. Sőt, a szakasz közepén 5 ponttal is mentek már a pasaréti lányok. Ekkor azonban a hazaiak egy 10-1-es 4 perccel döntő csapást mérve ellenfelükre a maguk javára fordították ezt a rangadóhoz méltó összecsapást.

NYUGATICSOPORT

Bajai Női Kosárlabda Klub - PINKK SE 67-76 (20-21, 16-16, 17-17, 14-22)

A Baja főként Ferencz Andrea (30/12 pont, 13 lepattanó, 7 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Kovács Dóra (15/3 pont, - 16 mezőnykísérlet - 13 lepattanó, és Kucsora Réka (10 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) jóvoltából 3 negyeden át tartotta a lépést a vendégekkel. A záró szakaszban  a PINKK Sánta Petra (28/6 pont, 7-7 lepattanó és eladott, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Zsilinszky Lilla (18 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), valamint Szabó Dóra (10/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Beke Sára (10/6 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett, 3 eladott labda) vezetésével ellenfele fölé kerekedett, s megnyerte a színvonalas találkozót.

Dávid Kornél KA - Tatai SE 87-51 (24-12, 18-9, 22-17, 23-13)

Minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet a Pap Regina (20 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Balsay Dalma (17 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Rozsics Teodóra (16 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz),trió vezette fehérvári együttes. A vendégektől Lendér Lilla (17 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Somkúti Janka (10 pont - 16 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 eladott labda) játéka emelkedett ki.

TFSE - Ajka 73-51 (32-17, 8-12, 17-15, 16-7)

Egy negyed és két átlagon felüli egyéni teljesítmény, Németh Almáé (26 pont, 10 lepattanó 8 eladott labda, 3 gólpassz) és az extra dobóformát kifogó Karlócai Juliannáé ( 20/12 pont, 4/4 tripla, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) elég volt az éllovas TF-nek, hogy eldöntse a meccset. Azért a dobásban ezúttal nem jeleskedő Miháczi Diána 6 pont, - 10 mezőnykísérlet -10 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) mezőnymunkája és a triplát ezúttal csupán rádobó Mányoky Judit (7 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó,  8 gólpassz) szervező munkája is kellett. A feladathoz, illetve a listavezetőhöz a két középső negyedben felnövő ajkai együttesből Balsay Anna 13 ponttal - 14 mezőnykísérlet - és 7 lepattanóval, Zólyomi Karina 10 ponttal - 15 mezőnykísérlet -és 5 eladott labdával, Csikász Anna pedig 9 ponttal - 10 mezőnykísérlet - és 6 lepattanóval fejezte be a mérkőzést. Az egyébként jól lepattanózó csapatnak számító Ajkával szemben a TF 58-30-ra nyerte a lepattanó csatát.

BKG DSE - Szombathelyi Egyetem 68-61 (14-8, 20-18, 18-13, 16-22)

A küzdelmes összecsapás első három negyedét uralva Ruttner Réka (22 pont, 14 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz) vezérletével, főként Nyulasi Barbara (10/6 pont, 3 gólpassz) segítéségével a záró etap előtt 13 pontos előnyt épített fel a szigetszentmiklósi együttes. A záró szakaszban a Szabó-Haklits Zsuzsanna (20/12 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 6 eladott labda) és Simon Cintia (16 pont, 6 eladott labda) vezetésével kozmetikázott valamit a vereségen, 10 ponton belülre került, de fordítani nem volt esélye.

Kanizsai Vadmacskák SE - ELTE-BEAC Újbuda 71-79 (13-25, 17-20, 23-13, 18-21)

Az első félidőt az ezúttal a BEAC relatíve erős felállásban pályára lépő fiataljai uralták, és Pusztai Petra (22 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Boros Dorka (16 pont, 4 lepattanó), Lelik Réka (14/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 7 szerzett labda) és László Boróka (10 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével 15 pontos előnyt szereztek. Szünet után a szezon végén remek formába lendülő Fuisz Viktória (32/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), valamint Zsámár Lili (14 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda) és Fekete Csilla (13/3 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett, 8 eladott labda, 7 gólpassz) eredményes, hatékony játéka révén szorossá tette a meccset a Nagykanizsa. A záró szakasz elején újítani tudtak a vendégek, akik a szakasz első felét 12-4-re nyerve eldöntötték a maguk javára a találkozót.