Férfi NB I B: befejeződött az alapszakasz
03
2017
2017. április 3.  |  01:37

Befejeződött a férfi másodosztályban az alapszakasz. A záró fordulóra nyugaton két jókora meglepetés maradt: kikapott a két éllovas, a Veszprém és az Oroszlány. Keleten a MEAFC hosszabbításban tudott nyerni Hódmezővásárhelyen, ezzel a második helyen zárt. Két izgalmas fővárosi derbit is rendeztek a záró fordulóban, az Óbuda hatalamasat hajrázva fordított a Honvéd otthonában, a Tehetséges Fiatalok együttese pedig hosszabbítás után tudott nyeni Budafokon.

KELETI CSOPORT

Vásárhelyi KS -MEAFC 92-93 (21-22, 17-18, 29-19, 14-21, 12-13)

A miskolciak számára a győzelem a 2. helyet jelentette, de ehhez a hazaiaknak is volt egy-két szavuk. A kiegyenlített, szoros első félidő után 2 ponttal a vásárhelyi viszonyokat fölöttébb jól ismerő Drahos Gábor (22/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) és Szögi Ádám (14/3 pont, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) vezette MEAFC volt 2 pontos előnyben. Térfélcsere után a két Péter, Szabó (22/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)  és Vas (18/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), valamint Momir Genal (13/3 pont, 10 lepattanó) vezérletével átvette az irányítást, s előnyt szerzett a hazai gárda. A záró szakaszban sokáig tartotta előnyét a Hódmezővásárhely, ám a hajrában Máté Balázs (11/6 pont, 6 lepattanó) villanásaira építve ledolgozta hátrányát a MEAFC. A hosszabbítás, ahogy a mérkőzés rendkívül fordulatos volt, váltva vezettek, s nem eresztették egymást a csapatok, végül Szojka Gábor egy értékesített büntetőjével a vendégek nemcsak a győzelemnek, a keleti 2. helynek is örülhettek.

DEAC-Calle PubFood Békés 118-61 (26-18, 23-10, 30-16, 39-17)

A múlt hét végi salgótarjáni vereség után hazai környezetben gálával, örömjátékkal zárta az alapszakaszt a DEAC. A viharsarkiak Koma Dániel (17 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Nagy Balázs (15/12 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda) vezérletével a első negyedben még tartották a lépést a hazaiakkal, ám a folytatásban Szabó Miklós (26/9 pont,11 lepattanó), Jahmall Jones (16/6 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz), Velkey János (14 pont - 16 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és eladott labda, 8 gólpassz), valamint Farkas Attila (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 13 lepattanó) eredményes játékára építve fokozatosan megtörve ellenfele ellenállását kiütéses győzelmet aratott a DEAC.

EKE Eger KOK - Tiszaújvárosi Phoenix 64-66 (21-15, 7-25, 17-18, 19-8)

Küzdelmes, fordulatos meccsen a Szabó Gábor (21/15 pont), Tóth Zoltán (11/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Csákvári Csaba (11 pont, 8 lepattanó),  Varga Imre (11 pont, 6 lepattanó) négyesfogat húzta Eger 6 pontos előnyt szerzett az első negyed végére. A második 10 percre teljesen szétestek a hazaiak, s ezt Dangelo Hill (21 pont, 12 lepattanó, 6 eladott labda) és Papp Bendegúz (12 pont 4 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével könyörtelenül kihasználva, szünetre tízen túli előnyt szerzett a Tiszaújváros. A kiegyenlített 3. negyed után a záró etapra védekezését rendezve óriási hajrát indítottak a hazaiak. s Szabó remek sorozatára építve le is dolgozták hátrányukat, az utolsó szó azonban a mérkőzésen csupán a második kosarát jegyző Mayer Ákos révén a vendégeké volt.

Salgótarjáni KSE - MAFC 89-69 (28-13, 20-19, 17-15-24-22)

A Salgótarján ott folytatta, ahol a DEAC ellen szédületes hajrával megfordított mérkőzésen abbahagyta. Ezúttal azonban - tekintve, hogy a MAFC második csapatának kulcsjátékosai az első együttes élvonalbeli bajnokiján Pakson voltak - nem volt olyan nehéz dolguk. Dashan Harris (24/9 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz), Jakab Péter (23/9 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda ) Debreceni Gergő (12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), valamint Blaskovits László  (12/3 pont, 6 lepattanó) eredményességére építve lényegében 10 perc alatt eldöntötték a mérkőzést a hazaiak. A folytatásban a fővárosi fiatalok elsősorban Fehér Ákos (18/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) és Vígh Marcell (15 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) révén kiegyenlítetté tették a játékot, de a sima hazai sikert nem tudták megakadályozni.

Nagykőrösi Sólymok SE - Nyíregyháza Blue Sharks 90-101 (26-25, 13-25, 21-24, 30-27)

A nagy dobópárbajt hozó első negyedet követően a másodikban egyértelműen a Czura Attila (23/9 pont, 5 eladott labda., 3 gólpassz), Emani Gant (22 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Nagy Krisztián (20/12 pont, 5 lepattanó), Fazekas Csaba (15/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) és Bus Iván (12/3 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz) vezette vendég nyíregyházi együttes akarata érvényesült. Szünet után hiába próbált meg mindent Molnár Miklós (23/6 pont, 5 lepattanó) és Tóth Viktor (18/3 pont, 3 lepattanó) vezérletével a Nagykőrös, a vendégeknek mindenre volt válaszuk, s így tovább folytatták győzelmi sorozatukat.

Bp. Honvéd - Óbudai Kaszások 80-81 (19-17, 30-23, 19-16, 12-25)

Az első három negyedet  Pintér Dávid (19/15 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), druszája Stefán (18 pont, 3 lepattanó) és Kiss Ádám (12 pont, 6 lepattanó) eredményességére építve megnyerő Honvéd a záró szakasz előtt 12 ponttal vezetve talán már nyeregben érezte magát, játékosai tudat alatt talán azt hitték, megnyerték a fővárosi derbit. A Kaszások együttese azonban egészen másként gondolta. A záró szakasz közepén is még 10-zel ment a Honvéd, ám a Nagy Szabolcs (19/12 pont), az e kritikus időszakban villogó Korona Zsolt (14/3 pont) és Lakosa Ákos (13/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) vezette vendégek egy 12-0-s két és fél percet bemutatva átvették a vezetést. Az utolsó percben többször fordult a kocka, s végül Korona büntetőivel a vendégek örülhettek a végén.

NYUGATI CSOPORT

Budafok - Tehetséges Fiatalok Bp. 75-77 (21-20, 15-12, 13-14, 18-21, 8-10)

A Fehér Csaba (20/6 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda) Steier Krisztián (16/12 pont, 5 lepattanó), Fekete József (7 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda) és Drevenka Dávid (5 pont - 10 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz)  vezette Budafok egy végig szoros, kiélezett csatát vívott az ismét a Szobi Dániel ( 20/3 pont, 4 lepattanó)-Beák Gábor (17/6 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda) kettős vezérlete Hepp-kupa győztessel. Az izgalmas végjátékban Steier triplájával mentette hosszabbításra a meccset a Budafok. A ráadásban is végig fej-fej mellett haladt a két csapat, végül jó másfél perccel a ráadás letelte előtt Beák kosarával a vendég együttes diadalmaskodott. A budafokiak vereségében közrejátszott az igen gyenge 50% alatti (12/27, 44,44%) büntetőzésük.

Bajai Bácska FKE - Alba Fehérvár 91-62 (19-15, 27-18, 23-9, 22-20)

Az első és az utolsó negyedben főként Joel Nshimba (15/3 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda) és Pávay Kornél (15/3 pont, 4 lepattanó) jóvoltából a fehérvári fiatalok partiban voltak a Bajával, ám a két középső negyedet Nagy Dániel (34/9 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Milos Vukicsevics (16/3 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Mándity Máté (13 pont 5 lepattanó) vezérletével egyértelműen uraló hazai gárda fölényes győzelmet aratott.

HOYA PE Veszprém - Agrofeed SZE Győr 78-84 (16-24, 21-19, 20-21, 21-20)

Remek csapatmunkát nyújtva Puszta Dávid (21/12 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) jó dobóformájára építve, Gombás Gábor (14/6 pont, 7 lepattanó), Nárai Bence (13 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Ruják Bence (12/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Hegedűs Gergely (12/9 pont, 3-3 lepattanó és eladaott labda, 4 gólpassz), valamint Kovács Soma (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) hasznos játékával, mezőnymunkájával alátámasztva az első negyedben szerzett előnyét a 3. negyed hajráig tartotta.   Ekkor a Körtélyesi Gergely (19/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Nebojsa Pavlovic (14/3 pont, 8 lepattanó), Helmeczi András (11/3 pont) trió vezette éllovas ledolgozta hátrányát. Ruják triplája ekkor azonban egy döntő fontosságú 9-0-s győri részhajrá kezdetét jelentette, s bár 3 pontra a záró szakaszban is feljött a Veszprém, a csapatként remekül működő Győr meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

SMAFC-NYME - Motax Pápai KC 67-72 (19-11, 19-18, 16-26, 13-17)

Az ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még a Rátvay Tamás (19/3 pont, 5 lepattanó), Berneczei László (13/9 pont, 7 lepattanó), Kovács Benedek (9 pont, 10 lepattanó) trió húzta SMAFC 9 ponttal vezetett. A második félidőben azonban a jóval rutinosabb vendégek Kálmán László (19/9 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Keresztes Rafael (19 pont, 12 lepattanó) és Szanati Mtáyás (14 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) vezette vendégek átvették az irányítást, fordítottak, s nagy küzdelemben megszerezték a győzelmet.

MTK Törökbálint - OSE Lions 91-76 (20-18, 23.16, 24-15, 24-27)

Négy igen jó napot kifogó játékosa, Horváth Kristóf (25/9 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Boinitzer Dávid (23/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Jakab Péter (19/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 10 gólpassz) és Szabó Tibor (16 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)  vezérletével a szoros első negyedet követően a két középső szakaszban egyértelműen a második helyen található ellenfele fölé nőtt az törökbálinti együttes (képünkön).  Az OSE csapatában a sérüléséből visszatérő Jestin Lewis    (27/6 pont, 3 szerzett labda) időnként eléggé magára maradt a pontszerzésben. Leginkább Varga Dániel (12 pont) segített be neki, de az Oroszlány több kulcsjátékosa is gyengébb  formában játszott, így teljesen megérdemelt hazai siker született.

PVSK-Kronosz Kiadó - Bajai Bácska 79-72 (14-13, 26-24, 22-22, 17-13)

Három negyedet szorosan megnyert, a negyediket - pontosabban a harmadikat - pedig döntetlenre adta a pécsi csapat, amely Antóni Csanád (24/15 pont), Veljko Dragasevic (16 pont, 4 lepattanó) és Demeter Attila (13/3 pont, 13 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével "legyűrte" a Mándity Máté (22 pont, 3 lepattanó), Délity Bence (12/12 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Piukovics Bálint (12/6 pont) trió vezette bajai legénységet.

PVSK-Kronosz Kiadó - Bonyhádi KSE 82-87 (13-20, 23-23, 29-19, 17-25)

Két nappal a bajaiak elleni sikert követően remek meccsen Dragasevic (21/9 pont, 3 lepattanó), Krajansik Boris (15/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Demeter (13/3 pont, 6 lepattanó) és Antóni (13/9 pont) vezérletével 3 negyed után még vezettek a pécsi fiatalok a Bonyhád ellen. A záró szakaszban azonban frissebbeknek bizonyultak a vendégek, akik elsősorban Filip Dumics (23/12 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), Gulyás Máté (18/3 pont, 5 lepattanó), Sömenek Martin (16 pont, 3 lepattanó), Tömösváry Máté (13/3 pont, 5 lepattanó) és Baki Sándor (13/3 pont, 4 lepattanó) eredményességére építve fordítottak, s végül megnyerték ezt az élvezetes, fordulatos mérkőzést.