Női Amatőr Nemzeti Bajnokság
03
2017
2017. április 3.  |  01:06

Játszottak néhány mérkőzést hét közben a női másodosztályban, ahol többnyire halasztott mérkőzéseket pótoltak. A nyugati csoportban a BEAC második együttese messze nem a legerősebb összeállításában pályára lépve három negyeden át partiban volt a TFSE együttesével, de végül az éllovas biztosan győzött.

KELETI CSOPORT

Szolnoki MÁV SE - Aluinvent DVTK U23 38-53 (11-15, 8-15, 8-8, 11-15)

Elsősorban jó védekezésének, a lepattanózás 56-43-as  megnyerésének, valamint Sikora Emőke (16 pont, 24 lepattanó), Vörösházi Jázmin (15 pont, 13 lepattanó) és Kalocsai Dorina (13 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) eredményes, hasznos játéka révén nyertek biztosan a Diósgyőr fiataljai Szolnokon. A gyengén dobó hazaiak közül egyedül Bódi Bettina (15/9 pont, 4 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

Kecskeméti KC - NKE SE 83-59 (18-25, 26-11, 22-10, 17-13)

Kulcsár Bianka (20/12 pont, 7 lepattanó 5 szerzett labda) és  Martina Aho (13/3 pont, 8 eladott labda) jóvoltából az első negyedben alaposan ráijesztett a sereghajtó vendég NKE a kecskeméti együttesre. A folytatásban nagy fölénybe kerültek a hazaiak, akik Farkas Petra (22 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda), Révész Boróka (16/3 pont), Pogány Vivien (15 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Burján Bianka (11 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével a két középső szakaszban egyértelműen rákényszerítve akaratukat ellenfelükre magabiztos győzelmet arattak.

NYUGATI CSOPORT

Kanizsai Vadmacskák - PINKK SE 88-78 (27-20, 12-20, 28-12, 21-26)

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen egy negyed után 7 ponttal még a hazaiak vezettek, ám a második negyedben a mindössze öt játékossal felálló PINKK-ből mindenki - Benke Sára (31/6 pont, 6 lepattanó), Zsilinszky Lilla (19/3 pont - 20 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 4 gólpassz), Szabó Dóra (10/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Domokos Réka (10 pont, 8 lepattanó) és Sánta Petra (8 pont, 6 gólpassz) - hozzátett valamit  a csapat összteljesítményéhez, s egységes, jó játékkal a vendégek átvették a vezetést.

Szünet után talán visszaütött, hogy a baranyaiaknak nem volt cseréjük, a 3. negyedben a Fuisz Viktória (33/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Zsámár Lili (14 pont, 4 gólpassz), Fekete Csilla (10/6 pont, 5 gólpassz) trió vezette hazaiak a 3. negyedben döntő csapást mértek a PINKK együttesére, amely ugyan a záró szakaszra összekapta magát, de igazán szorossá tenni már nem tudta ezt a remek találkozót.

PINKK SE - Szombathelyi Egyetem 77-59 (31-13, 14-12, 18-18, 14-16)

Két nappal a nagykanizsai mérkőzése után a PINKK Sánta (23/3 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz), Séra Nikolett (13 pont, 4 lepattanó) és Zsilinszky (12 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda) vezérletével lényegében az első negyedben eldöntötte a mérkőzést. Bár nem jutott 10 pont fölé Szabó D. (7/3 pont, 13 lepattanó, 5 gólpassz) és Benke (6/6 pont, 8 gólpassz) is hasznosan játszott a hazaiaknál. A vendégek Guszafik Lilla (16/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Feigl Fanni (10 pont) vezetésével a második negyedtől ugyan kiegyenlítetté tudták tenni a játékot, de szorossá tenni az összecsapást nem volt esélyük.

ELTE-BEAC Újbuda - TFSE 60-80 (9-16, 18-17, 18-16, 15-31)

Csapatként bátran, felszabadultan és jól játszva a BEAC erősen tartalékos, a felnőtt kerettel készülő játékosai többségét nélkülöző második csapata Juhász Blanka (11 pont, 3 lepattanó), Kenyeres Anett (10/6) pont, Hizsnyik Dóra (8 pont, 4 lepattanó) és Szűcs Zsanett (8 pont) révén egyenrangú partnere volt az éllovas TF csapatának (képünkön). A záró szakaszra elfáradtak a hazaiak. s  felpörögtek a vendégek, akik Mányoky Judit (24/12 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz) és Varga Barbara (19 pont, 15 lepattanó) vezérletével végül biztos győzelmet arattak.