01
2017
2017. április 1.  |  22:45

Sima Vasas-győzelem Jászberényben

A jászberényiek annak tudatában fogadták a Vasast hazai pályán, hogy győzelmükkel nagy lépést tehetnek a play-out elkerülése felé, a vendégeknek viszont szinte az utolsó esélyük volt a biztos bennmaradás eléréséhez. Alaposan bekezdtek a csapatok támadásban, a védekezéssel mindkét oldalon akadtak problémák. Eleinte még tartani tudta a lépést a JKSE ellenfelével, aztán az első negyed végére már meglógott az újonc (23-32). Nem egészen két perc telt el a második etapból, amikor már 17 ponttal vezetett a Vasas (23-40). Hiába próbálkoztak a kék-fehérek, nem jutottak közelebb riválisukhoz. Sokkal jobban játszott Sárosi Bulcsú csapata, ez pedig az eredményen is meglátszott: a negyed közepén 20 pontra nőtt a Vasas előnye (28-48), a félidőben 41-58 volt az állás.

A fordulás után sem változott a játék képe, Stevan Tot hiába kért többször is időt, nem találta a ritmust továbbra sem csapata. Három negyed után már 26 ponttal (52-78) vezetett a fővárosi alakulat. A mérkőzés eldőlt, így a végére belefért, hogy a vendégek kicsit kiengedjenek, de még így is elérték a száz pontot, és magabiztosan nyertek.

Sopronban nyert a Szeged

A Szegedet fogadta a Sopron a középházi középszakasz első fordulójában. Sok hibával, rengeteg kihagyott dobással kezdték a mérkőzést a csapatok, a hazaiak első pontjaira például négy és fél percet kellett várni. Álmosan kosárlabdázott a Sopron, a pontszegény első negyed végén 9-15 állt az eredményjelzőn. A második etapot is a Szedeák kezdte jobban, a folytatásban sem tudtak felzárkózni a gyengén dobó Rujákék, Filipovics pontjaival a félidőre tovább duzzadt a két csapat közti különbség, a nagyszünetben 24-38-at mutatott az eredményjelző.

A második félidőben tovább nőtt a két gárda közötti távolság. A Sopron hiába játszott jobban, mint az első húsz percben, nem tudott érdemben felzárkózni a Szedeákhoz. A harmadik negyedet megnyerték a hazaiak, de így is 11 pontos hátrányban voltak (42-53). Elkapta a fonalat a záró felvonás elején az SKC, már csak négy egység volt a Szeged előnye, amikor hat perc volt hátra a meccsből. A következő percekben alig esett kosár, az izgalmas ígérkező végjátékban aztán Mills duplájával a Sopron már csupán két pontra volt ellenfelétől, az utolsó percben azonban Juhos triplája szertefoszlatta a soproni reményeket, és a Szeged végül 69-63-ra megnyerte a találkozót.

Továbbra is nyeretlen riválisaival szemben a MAFC

Az első negyedben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a MAFC remekül dobott távolról, elsősorban ennek köszönhetően tíz perc után 20-24-re vezetett. A Paks azonban nem adta fel, és szinte mindenre volt válasza. A második negyed derekához érve nagy nehezen - egy pillanatra - visszavette az előnyt az ASE, de a sereghajtó Sihota és Polyák ponterős játékának köszönhetően időnként újra fordított. A félidőben 42-43 volt az állás.

A fordulás után is hasonló mederben folytatódott a játék, továbbra is hol egyik, hol másik csapat járt előbbre pár ponttal. A hajrához érkezvén kezdett meglógni a Paks (27. perc: 63-55), de egy 2-11-es rohammal megint visszajött a MAFC, így az utolsó negyed egálról, 66-66-ról indult. A végére teljesen elkészült erejével Garai Péter együttese, a litván Samenas és az amerikai Battle által vezérelt tolnaiak 16 pontot vertek az utolsó játékrészben ellenfelükre, így végül megérdemelten verték meg a szezon során harmadszor is a MAFC-ot.

Nagy csatában verte a Szolnok a Falcót

A felsőház nyitómeccse egy pályacserével indult, ugyanis eredetileg a Falco fogadta volna a Szolnokot, de a vasiak teremproblémái miatt (U23-as birkózó Eb-t rendeztek az Aréna Savariában) az Olaj lett a pályaválasztó. A hazai csapatból Troy Barnies kihagyta a találkozót, amely center kosarakkal indult: szolnoki részről Andric, a Falcóból pedig Zsigeranovics talált be. Magához ragadta a kezdeményezést a vendég csapat, folyamatosan a sárga-feketék tartottak előrébb, az első negyed után három pont volt a különbség (24-27). A második etap első perceiben is jobbak voltak a szombathelyiek, de Eilingsfeld és Pavlicsevics egy-egy triplájával sikerült egyenlítenie, majd fordítania is a bajnoknak. A Falco azonban nem adta fel, és végül ötpontos előnnyel mehetett a nagyszünetre (38-43).

A harmadik negyedben Vojvoda magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, másfél perc alatt már a címvédőnél volt az előny. Govens próbálta tartani a lépést a válogatott bedobójával, ám a vasak pontatlanul játszottak, több labdát is elszórtak, de Barham kosarával a végére így is tíz ponton belülre kerültek (68-58). Pavlicsevics hármasa és Vojvoda zsákolása nyitotta a záró etapot, továbbra is nagyot küzdött a Falco, de csak a tisztes vereségre futotta erejéből.

FELSŐHÁZ

SZOLNOKI OLAJ KK-FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 92-84 (24-27, 14-16, 30-15, 24-26)

Szolnok, 1120 néző. V: Benczur, Jakab, Boros T.

SZOLNOK: Pavlicsevics 15/9, VOJVODA 33/9, Popovics 2, EILINGSFELD 10/6, ANDRIC 14. Csere: WITTMANN 10/6, Tóth Á. 6, Boriszov 2. Edző: Kmézics Zorán

FALCO KC: Váradi B. 4, GOVENS 20/12, Medford 7/3, Pusztahvar 10/6, Zsigeranovics 10. Csere: TÓTH N. 10, Bognár K. 2, Kovács P. 6, BARHAM 13/3, Simon K. 2. Edző: Szrecsko Szekulovics

Kipontozódott: Medford (35. p.), Barham (40. p.)