Férfi NB I B: a 21. forduló összefoglalója
28
2017
2017. március 28.  |  00:49

A hétvégi forduló szenzációját a férfi NB I B-ben a bő két hónapja nyeretlen Salgótarján szolgáltatta az idén eddig veretlen DEAC legyőzésével. A Nyíregyháza remek meccsen hosszabbításban verte a Vásárhelyi KS csapatát, a MEAFC pedig idegenben vágott vissza a Nagykőrösnek az őszi hazai vereségéért a keleti csoportban. A nyugatiban az Oroszlány magabiztos győzelmet aratott a Hepp-kupát elhódító Tehetséges Fiatalok otthonában.

KELETI CSOPORT

Nyíregyháza Blue Sharks - Vásárhelyi Kosársuli 101-96 (29-18, 20-24, 23-30, 13-13, 16-11)

Mindkét oldalon több remek egyéni teljesítményt hozó, kitűnő, hosszabbításos találkozót nyertek a hazaiak. Az első negyedben az Emani Gant (29 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Bus Iván (21 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 13 gólpassz), Czura Attila (20/9 pont, 5 szerzett, 3 eladott labda) és Nagy Krisztián (13/3 pont, 15 lepattanó) kvartett vezette hazaiak 11 pontos előnyt szereztek. Ezt a hátrányt dolgozta le  3. negyed végére Pavlovic Vuk (19/3 pont, 4 lepattanó,3 eladott labda, 7 gólpassz), Szabó Péter (17 pont, 7-7 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Béres Nándor (15/9 pont, 3/3 dupla, 3/3 tripla, 9 lepattanó), Genal Momir (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Kelemen Balázs (13/9 pont, 3 lepattanó) vezérletével, egységes csapatmunkával a Hódmezővásárhely. A záró szakaszban végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a szakasz közepén lépett el 4 ponttal a Nyíregyháza, de a Vásárhely a végén ezt is ledolgozta, így némi lélektani előnnyel várhatta a ráadást. Ezt jobban is kezdték, a hosszabbítás első felében inkább a Nyíregyháza futott az eredmény s ellenfele után. Kosarakban roppant gazdag volt a ráadás, Czura két triplájára Kelemen felelt eggyel. A hosszabbítás második felét a Czura és Bus vezetésével  8-0-ra hozta a hazai gárda, így végül behúzta a remek mérkőzést.

EKE Eger KOK Bp. Honvéd 48-61 (14-9, 6-16, 17-17, 11-19)

Bár az első negyedet még Jakab Zsolt (13/6 pont, 9 lepattanó) és Csákvári Csaba (10/6 pont, 9 lepattanó) vezérletével megnyerte az Eger, a folytatásban a Tóth Zoltánt 7 ponton tartó, remekül védekező Honvéd akarata érvényesült. A szünetben már a Stefán Dávid (15 pont, 11 lepattanó) és Máté Márk (12/3 pont, 4 szerzett labda) duó vezette Honvédnál volt az előny. A 3. negyed elején 8-cal is vezetett a Honvéd, a negyed hajrájában 1 pontra feljött az Eger, a szakasz végén visszaállt az 5 pontos különbség, ami a félidőben volt. A küzdelmes, de kosarakban nem túl gazdag találkozót a záró szakasz közepén egy 6-0-lal döntötte el a maga javára a Honvéd.

Salgótarjáni KSE - DEAC 83-81 (19-26, 12-18, 20-22, 32-15)

A Salgótarján január 14-én győzött, a DEAC pedig még tavaly, december 2-án kapott ki utoljára. A hazaiak zsinórban 8 vereséggel, a DEAC viszont egy 12-es győzelmi sorozattal érkezett a találkozóra, tehát a leghosszabb vesztő szériában lévő gárda fogadta a leghosszabb győzelmi sorozatot felépítő együttest. Három negyeden át úgy tűnt, mindkét nagy sorozat folytatódik, a DEAC Jahmal Jones nélkül is főleg az első félidőt, a 3. negyed végére Farkas Attila (20/12 pont, 8 lepattanó), Velkey János (16/12 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Szabó Miklós (14/3 pomt, 15 lepattanó, 7 eladott labda) és Molnár András (14/3 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz) vezérletével 15 pontos előnyt szerzett, a hazaiakat Jakab Péter (19/9 pont, 10 lepattanó) és Béres Dávid (19 pont) próbálta versenyben tartani.

A záró negyedben hihetetlen fordulat következett, talán tudat alatt a debreceniek elhitték, megvan az újabb strigula a győzelem rovatban. A hazaiak azonban Csapai Péter (13/3 pont, 11 lepattanó), Dashan Harris (12-12 pont és lepattanó, 3-3 szerzett, eladott labda és gólpassz) és Blaskovits László (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) jóvoltából egy szédületes, 16-0-s száguldást bemutatva átvették a vezetést, miközben az idén még veretlen DEAC több, mint 6 percen át nem szerzett pontot. Molnár ekkor bedobott két büntetőt, de a hazaiakat nem lehetett megállítani, egy újabb 10-0-t mutattak be, ami az jelenti, hogy a záró etap első 7 és fél percében 24 (!) pontot vertek a csoportelsőre egy 26-2-es parádéval. A hajrában mindent megpróbált a DEAC, de csak szorossá tudta tenni e rendkívül érdekes mérkőzést - megfordítani már nem.

MAFC-Calle PubFood Békés 76-89 (22-20, 20-23, 16-23, 18-23)

A MAFC fiataljai az első félidőben még Pápai Máté (24 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz), Kucsora Csaba (20/6 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Molnár Marcell (17 pont - 26 mezőnykísérlet - 4 lepattanó) jóvoltából tartották a lépést a viharsarkiakkal. Szünet után már egyértelműen a Danijel Krsztics (34/18 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz), Nagy Balázs (19/12 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Koma Dániel (15 pont, 14 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Gruda Gergely (8 pont, 16 lepattanó) vezette Békés akarata érvényesült, amely végül felülkerekedett és győzött.

Nagykőrösi Sólymok SE - MEAFC 73-95 (16-24, 16-22, 19-22, 22-27)

Minden negyedet megnyerve vágott vissza nagy különbségű győzelemmel az őszi fájó hazai vereségért Máté Balázs (24/9 pont - 9/10 mezőnyből - 5 lepattanó, 3 gólpassz), Lippai Szabolcs (18 pont, 5 lepattanó), Szojka Gábor (17 pont, 10 lepattanó) és Szögi Ádám (16 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett, 5 eladott labda, 10 gólpassz) vezérletével a MEAFC a Nagykőrösnek. A  Molnár Miklós (18/6 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda), Fehér Ádám (17/15 pont), Mácsai Kéroly (10 pont, 8 lepattanó) és Jurászik László (10/3 pont,6  gólpassz) vezette hazaiak csupán egyes időszakokban tudtak felnőni a miskolciakhoz.

NYUGATI CSOPORT

Tehetséges Fiatalok Bp. - OSE Lions 74-98 (13-20, 23-24, 12-31, 26-23)

Hazai részről ezúttal senki nem tudott felnőni a két vezér, Beák Gábor (21/12 pont, 4 lepattanó) és Szobi Dániel (13/3 pont, 3 eladott labda, 9 gólpassz) mellé, így a különösen a 3. negyedben nagy fölényben játszó Oroszlány a pazar dobóformát kifogó Wehner Zoltán (29/18 pont - 10/12 mezőnyből, 3/3 büntető - 4 lepattanó, 3 gólpassz), Kiss Kornél (16/12 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Angelo Rackley (15/3 pont, 4 szerzett, 5 eladott labda) és Burai Róbert (11/3 pont - 4/4 mezőnyből, 2/2 büntető) vezérletével magabiztos győzelmet aratott.

Egyetlen meccs maradt vasárnapra a férfi másodosztályban, ezen az esélyes MTK Törökbálint Budafokon győzött.

Budafok - MTK Törökbálint 65-84 (17-26, 15-12, 21-20, 12-26)

Horváth Kristóf (19/9 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett labda), Boinitzer Dávid (18/3 pont, 3 lepattanó), Szabó Tibor (17 pont, 8 lepattanó) és Jakab Péter  (12 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 7 szerzett labda) révén az első negyedben ellépett a vendég törökbálinti együttes. A folytatásban Drevenka Dávid (21/12 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett, 8 eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével felnőtt a feladathoz a Budafok, s Verbényi Kálmán (10 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) és Fehér Csaba (7/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 6 gólpassz) segítségével szorossá tette a meccset. A záró szakaszban újítani tudtak a vendégek, s végül biztosan nyertek.