Hétközi hazai sikerek az NB I B-ben
27
2017
2017. március 27.  |  00:42

Csütörtökön kezdődött a férfi másodosztály soros fordulója, amelyből a péntekig lejátszott mérkőzések mindegyikén hazai siker született.

KELETI CSOPORT

Tiszaújvárosi Phoenix - Óbudai Kaszások 93-90 (26-29, 22-25, 24-15, 21-21)

Csak egy negyedet nyert meg a vendéglátó Tiszaújváros, ám azzal, hogy a szünet után, a 3. negyedben dominált egy látványos, kosarakban gazdag mérkőzésen Papp Bendegúz (28/12 pont, 3 lepattanó), Kovács Zoltán (18 pont, 4 szerzett labda), Kilyén Sándor (14/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Benőcs Dávid (14/6 pont, 3 lepattanó) és Dangelo Hill (12 pont, 6 lepattanó) vezérletével legyőzte az óbudai együttest. Az erősen tartalékos vendégektől Vámos László igen jó dobóformát kifogva 28/18 pontot és 6 lepattanót szerzett - 3 labdát eladva. Van Der Meer Lórád 12 ponttal és 4 lepattanóval, Sebők Tamás 10 ponttal - 11 mezőnykísérletből - és 7 pattanóval, Reiter Bence pedig 10/6 ponttal és 3 lepattanóval zárta a találkozót.

NYUGATI CSOPORT

HOYA Pannon Egyetem Veszprém - Motax Pápai KC 84-64 (24-16, 26-17, 15-22, 19-9)

Az első félidőben a tripla-dupla közelében teljesítő Nebojsa Pavlovic (24/6 pont, 12 lepattanó, 9 gólpassz), valamint Körtélyesi Gergely (23/12 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) vezérletével megnyugtató előnyt szerző éllovasnál az is belefért, hogy szünet után kicsit kiengedjen. Ekkor felzárkózott a Szanati Mátyás (14/3 pont, 3 gólpassz) vezette Pápa, ám mivel mellé pontszerzésben érdemben nem tudott felnőni, azaz a vendégek közül senki más nem érte el a 10 pontot - négyen jutottak el 8-ig - a záró szakaszra sorait rendező, új erőre kapó veszprémi gárda végül magabiztos győzelmet aratott.

Bonyhádi KSE - Alba Fehérvár 107-54 (43-15, 15-12, 33-13, 16-14)

Az első negyed parádés bonyhádi játéka és Sömenek Martin (39/9 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda) remeklése gyorsan pontot tett a találkozó végére: egy negyed után közel 30 pontos volt a hazai előny. Sömenek mellé Gébert Attila (16/12 pont, 6/7 mezőnyből), Tömösváry Máté (11 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz) és Baki Sándor (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 4 eladott labda) nőtt fel leginkább. A páros negyedeket kiegyenlített tévő vendégek közül Somogyfoki Péter 15/3 ponttal - 20 mezőnykísérlet - 8 lepattanóval és 5-5 gólpasszal, valamint eladott labdával zárt. Nyulász Barnabás 12/3 pontig és 3 lepattanóig, Konta Balázs 11 pontig jutott 3 eladott labdával, Bakos Miklós pedig 10 ponttal, 8 lepattanóval, 4 szerzett, de 9 eladott labdával fejezte be a találkozót.

Agrofeed SzE Győri KC - SMAFC-NYME 89-68 (25-20, 12-19, 32-14, 20-15)

A megyei derbin a félidőben még meglepetésre a Rátvay Tamás (17/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Nagy Gergő (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda., 5 gólpassz), Berneczei László (13/3 pont, 7 lepattanó) trió vezette vendég soproni együttesnél volt az előny. Térfélcsere után a hazaiak Ruják Bence (24/12 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Kovdá Soma (17/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint Nárai Bence (17 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) élcsapathoz méltó, lendületes, pontos játékkal a 3. negyedben 32 pontot szerezve fordítottak, és eldöntötték a mérkőzést a maguk javára.