26
2017
2017. március 26.  |  23:19

Egy negyedig tartotta a lépést a Kecskemét az Albával

A mérkőzés elején a Kecskemét irányított, néhány ponttal vezetett, de fej-fej mellett haladtak a csapatok, nem szakadt le az Alba sem, végül Djeraszimovics hármasával egállal zárult a játékrész (21-21). A második negyedben megtorpantak a hazaiak, hiába kért időt Forray Gábor, a Fehérvár a két amerikai kisember, Taylor és Edwards vezérletével meglépett, és a félidőben 47-36-ra vezetett. A játékrész krónikájához tartozik még, hogy Shepardöt és Ivosevet a játékvezetők dulakodásért kiállították.

A fordulás után nagyot javult a palánk alatt Keller és Lóránt, a harmadik negyedben újabb kilenc ponttal nőtt a különbség, 50-63-ról indult a záró felvonás. Ahol aztán már húsz pontra rúgott a differencia, a végjátékra fordulva Alhaji Mohammedet is kiállították az Albából. Ez sem zökkentette ki azonban az alapszakasz-győztest, amely magabiztos, könnyed győzelmet aratott.

Hosszabbítás után nyert Pakson a ZTE

Villámrajtot vett a Zalaegerszeg Pakson, amely előbb 5-0-ra, majd 9-2-re is elhúzott. Ezután fokozatosan kezdte felvenni a ritmust az ASE is, főleg Tiby és Watkins volt elemében. A tízedik perc végén már a hazaiak vezettek (23-21). Egy darabig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán a tolnaiak indítottak egy nagy rohamot még a félidő előtt, aminek köszönhetően 43-36-os állással mehettek szünetre a csapatok.

A harmadik negyed elején már kétszámjegyű volt a különbség, de a ZTE nem adta fel, ledolgozta hátrányát, a 29. percben pedig Szabó Zsolt közelijével fordított is Bencze Tamás együttese (57-59). Battle triplája után 63-61-ről indult a negyedik felvonás. Az ASE őrizte ugyan előnyét, de nem tudott meglépni riválisától. Húsz másodperccel a vége előtt Battle 2+1-es akciója után 83-81 volt az állás, amit Ubilla kiegyenlített, a hazaiak a végén rontottak, így 83-83 után jöhetett a hosszabbítás.

A ráadást a zalaiak bírták jobban, a Paks a végére elfáradt, és nem tudott visszakapaszkodni.

A Körmend lett a második

Az alapszakasz második helye volt a tét a Körmend - Szolnok rangadón. Csorvási vezérletével a hazaiak kezdtek jobban, Kmézics Zorán időt is kért. Zárkózni tudott a bajnok, de az első negyedet így is a vasiak nyerték. Továbbra is az MTE uralta a játékot, a folytatásban már húsz ponttal is vezettek Ferenczék. A félidő utolsó percére az Olaj szétesett, 27 pontos hazai előnyt mutatott a tábla a szünetben.

Állandósulni látszott a körmendi fölény, ám az Olaj nem tudott lényegesen közel férkőzni ellenfeléhez. Gaspar Potocnik együttese ezúttal nem követte el egy héttel ezelőtti hibáját. Az utolsó negyedben már mindenki a végét várta, a Körmend magabiztosan nyert, és ezzel az alapszakaszt a második helyen zárta, a Szolnok pedig a harmadikon.

Könnyed soproni siker a MAFC ellen

A kiesés ellen menekülő MAFC a már biztosan középházas Sopronhoz látogatott. Hullámzóan alakult az első negyed: az SKC kezdett jobban, visszakapaszkodtak ugyan a vendégek, de aztán ismét elléptek a kék-fehérek, és a játékrész hajrája is a hazaiaké lett (27-21). Sok hibával játszottak a csapatok a folytatásban, visszaesett az iram és a pontgyártás is. A hazaiak a végén egy 9-0-s rohanást produkálva kétszámjegyűre növelték az előnyüket (44-32).

A szünet után a fővárosiak összeomlottak, egy 16-0-s futással gyakorlatilag eldöntötte a találkozót a Sopron. A MAFC mindössze hat pontot szerzett a harmadik negyedben, 69-38-ról indult a záró felvonás, amely már csak formalitás volt. Dragan Alekszics együttese a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét, és ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Idegenbeli győzelemmel zárt a Falco

A JKSE kezdte jobban a Falco elleni találkozót, a szombathelyiek eleinte sokat hibáztak támadásban, sok fault tördelte a játékot mindkét oldalon. Zsigeranovics és Govens hozta a pontokat a vendégeknek, míg a berényi oldalon főkén Bojics volt eredményes. Az első negyed után 23-20 volt az állás. Egy perc alatt fordított a Falco, amely szigorított védekezésén, és innentől már nem engedte ki a vezetést a kezéből. A végén Váradi triplájára Brbaklics még válaszolni tudott a bal sarokból (36-40).

A fordulás után a Falco továbbra is őrizte előnyét, sőt növelni is tudta azt. Volt ugyan egy kisebb fellángolása a hazaiaknak, de még időben eszméltek a sárga-feketék, akik már kétszámjegyű előnyre tettek szert, 50-63-as előnnyel várhatták az utolsó felvonást. El is dőlt a meccs, a JKSE már nem tudott megújulni. A Falco semmit nem bízott a véletlenre, magabiztos játékkal hozta a kötelezőt, negyedik idegenbeli győzelme felsőházat és negyedik helyezést ért.

Revansot vett a Vasason a Pécs

Lendületben maradt a Pécs a Székesfehérváron aratott nagy győzelem után, és a Vasas ellen pillanatok alatt elhúzott 9-0-ra, a negyed felénél pedig már 15-4-re vezettek. A fővárosiak pontatlanul játszottak, a tízedik perc végén 21-11 volt az állás. A második etap során sem változott a játék képe. Pacher próbálta meccsben tartani csapatát, de Halász duplája után már 14 pont volt a felek között. Ebben a szakaszban már eredményesebbek voltak a vendégek, de a különbség így is nőtt a félidőre (44-26).

A második játékrész elején már 23 ponttal is vezettek a hazaiak, amikor aztán a Vasasnak a negyed hajráját 12-2-re sikerült megnyernie (64-50). Végül a negyedik negyed már nem tartogatott meglepetéseket. Később ugyan Taylor duplájával még kilenc pontra felkapaszkodott az újonc, de ennek nem lett jelentősége, mert zsinórban hat pont érkezett rá válaszként.

A Szeged kibabrált a Kaposvárral

Lépésről lépésre, egymás mellett haladt a Szeged és a Kaposvár a rangadón. Wisseh szerezte az első negyed utolsó kosarát, ezzel 20-18 volt az állás tíz perc után. Cooke-ra fújtak technikait, Simmsre pedig sportszerűtlent, kezdett meglógni a Szedeák (39-28). A lényeg a félidőig nem változott, a jól játszó Frazier triplája után 49-38-cel zárult a második negyed.

Remekül kezdte a második félidőt a Szedeák, de aztán a KKK sem adta fel, hét pontot dobott sorozatban a vendégcsapat. Két perccel a negyed vége előtt már csak tíz pont volt a hazai előny, míg Frazier újabb hármasa után hétre csökkent a különbség (61-54). 66-55-ről indult a záró felvonás. Újra megrázta magát a Lazics-legénység, és elhúzott tizennéggyel. Végül 94-76-ra, nagyon simán nyert a Szedeák, amely a Kaposvárral együtt a középházi középszakaszban folytatja a Pécs, a Kecskemét és a Sopron mellett.

EGIS KÖRMEND-SZOLNOKI OLAJ KK 103-82 (18-14, 36-13, 25-26, 24-29)

Körmend, 2000 néző. V: Kapitány, Benczur, Ádám

KÖRMEND: Petty 7, KROMAH, 28/18, FERENCZ 10/6, Allen 10/6, Csorvási 9. Cs: L. SMITH 27/9, Dickerson 12, Németh Á. Edző: Gasper Potocnik

SZOLNOK: Pavlicsevics 12/9, Vojvoda 12/3, Barnies 11/9, Eilingsfeld 4, Tóth Á. 6. Cs: Andric 7, BORISZOV 25/9, Popovics 5/3, Wittmann. Edző: Kmézics Zorán

Kipontozódott: Csorvási (38. p.)

Statisztika:

KTE-DUNA ASZFALT-ALBA FEHÉRVÁR 65-88 (21-21, 15-26, 14-16, 15-25)

Kecskemét, 600 néző. V: Török R., Pozsonyi, Balogh Gy.

KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 14/3, Pongó Martin, Djeraszimovics 18/6, Ivosev 4, KARAHODZSICS 12. Cs: Djukanovics 12/3, Mészáros M. 2, Fülöp B., Hegedűs G. 3, Molnár D. Edző: Forray Gábor

FEHÉRVÁR: B. TAYLOR 18/9, EDWARDS 18/3, Shepard 4, LÓRÁNT 14, KELLER Á. 13. Cs: Farr 7/3, Markovics 9/3, Mohammed 5, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav

Kipontozódott: Djukanovics (35. p.), Fülöp B. (39.)

Kiállítva: Ivosev (13. p.), Shepard (13. p.)

ATOMERŐMŰ SE-ZALAKERÁMIA ZTE KK 90-97 - h. u. (23-21, 21-15, 19-25, 20-22, 7-14)

Paks, 1000 néző. V: Cziffra Cs., Farkas G., Gál J.

ATOMERŐMŰ: BATTLE 23/9, Kovács Á. 10/6, Samenas 11/9, Tiby 10/6, WATKINS 27/3. Cs: Medve 3/3, Gilbert 3/3, Will 3/3. Edző: Teo Cizmic

ZALAEGERSZEG: UBILLA 26/9, Norfleet 10/6, BENKE 16/3, SZABÓ ZS. 22/9, DRUNGILAS 12. Cs: J. Wright 5, Mohácsi 6/3, Kis R. Edző: Bencze Tamás

JP AUTO-JKSE JÁSZBERÉNY-FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 66-83 (23-20, 13-20, 14-23, 16-20)

Jászberény, 500 néző. V: Győrffy, Fodor A., Rácz Zs.

JÁSZBERÉNY: Saddler 12/3, Arrington 5/3, Williams 15, Czirbus, BOJICS 23. Cs: Brbaklics 3/3, Sztamenkovics 5/3, Mándoki 3/3. Edző: Stevan Tot

SZOMBATHELY: VÁRADI B. 13/6, GOVENS 14/3, Medford 12, Pusztahvar 13/3, Zsigeranovics 12. Cs: TÓTH N. 12, Bognár K. 4, Barham 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics

Kipontozódott: Mándoki (39. p.)

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK-KAPOSVÁRI KK 94-76 (20-18, 29-20, 17-17, 28-21)

Szeged, 700 néző. V: Jakab, Minár, Vida J.

SZEGED: BOLTICS 7, LILOV 30/18, Csirics 17/3, Juhos 13/3, SULOVICS 14. Cs: Révész 4, Wirt 2, Filipovics 7, Vágvölgyi, Bonifert. Edző: Nikola Lazics

KAPOSVÁR: Wisseh 15, FRAZIER 28/15, Cooke 18/9, Hendlein, Simms 11. Cs: Fodor M. 4, Baki, Grebenár, Papp P. Edző: Fekete Ádám

Kipontozódott: Cooke (40. p.)

PÉCSI VSK-PANNONPOWER-VASAS BUDAPEST 79-66 (21-11, 23-15, 20-24, 15-16)

Pécs, 1500 néző. V: Tőzsér, Gorka, Kovács N.

PÉCS: NELSON 4, SUPOLA 18/9, Bíró, BUDIMIR 19/9, SEJFIC 15. Cs: C. Smith 5/3, Halász 8, Harazin 4, Antóni 6, Demeter. Edző: Csirke Ferenc

VASAS: Taylor 8, Katona, Horváth Á. 5/3, WRIGHT 16, PACHER 20/12. Cs: Thompson, MORAVCSIK 8/6, Garamvölgyi 2, Faragó 7/3, Peringer, Kozma, Andrássy. Edző: Sárosi Bulcsú

SOPRON KC-MAFC 90-57 (27-21, 17-11, 25-6, 21-19)

Sopron, 1200 néző. V: Söjtöry, Vida B., Praksch

SOPRON: RUJÁK A. 9/3, MILLS 19/3, Takács 11/9, Dufault 8, Tóth G. 8/6. Cs: Spica 10, MYLES 12/3, LAKOSA 8, Kántor 2, Élő 3. Edző: Dragan Alekszics

MAFC: M. Smith 2, LAKITS 13/6, Misek 6, KOVÁCS Á. 14/3, Sihota 11. Cs: Poscic 2, Polyák, Molnár M. 7/3, Pápai 2, Kucsora. Edző: Garai Péter