A SZEKSZÁRD NYERTE MEG AZ ALAPSZAKASZT
26
2017
2017. március 26.  |  01:13
Amint az várható volt, legyőzte - nehézkes kezdés után - a BEAC csapatát a Szekszárd, s megnyerte a női bajnokság alapszakaszát. A Diósgyőr a ZTE-t verte, az alsóházi rangadót a PINKK nyerte, amely visszavágott az MTK-nak. A forduló rangadóján a címvédő Sopron remek harmadik negyedére építve győzött a PEAC ellen. Meggyűlt a baja a Győrnek Pasaréten a Vasassal, de a 10 pontos félidei hátrányból fordítani tudott.

Atomerőmű KSC Szekszárd - BEAC Újbuda 78-52 (17-17, 16-7, 27-18, 18-10)

A BEAC Süle Krisztina (26/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) vezérletével jelezte: nem akar asszisztálni a hazaiak alapszakasz győzelméhez, tapadt a listavezetőre, sőt időnként át is vette a vezetést a kissé görcsösen kezdő hazaiakkal szemben. Két és fél perccel az első negyed vége előtt a BEAC-nak ötpontos előnye volt. A szakasz végül Bálint Réka (15/9 pont, 3 lepattanó) hármasával és döntetlen állással zárult.

Érződött, hogy a második negyed elején szerette volna döntésre vinni a dolgot a Szekszárd, amely Maja Erkic (29/6 pont, 4 lepattanó) vezetésével 8-0-ra nyerte az etap első felét. Süle egy 6-0-s BEAC-futást vezényelt, 2-re zsugorodott a listavezető előnye. A félidő vége a fővárosiak számára tarthatatlan Erkic jóvoltából a szekszárdiaké volt, akik egy 8-1-es rohammal és 9 pontos előnnyel zárták az első 20 percet.

A másodikat pedig ezúttal már csapatként játszva egy 9-2-vel indították, s előnyük közel 20 pontosra nőtt. Süle ugyan új erőre kapott, de igazán követője nem akadt a vendégeknél, így a záró szakaszt megnyugtató, 18 pontos előnnyel várhatta a Szekszárd. Ennek első felében még rátette egy lapáttal, s Bálint triplájával 20 pont fölé növelte előnyét. Lepattanózásban nyomasztó (38-18) volt a hazai fölény, s bár a meccs elején érezhető volt a nagy tét hatása a tolnaiakon, végül gond nélkül hozták a kötelező győzelmet, s ezzel megnyerték az alapszakaszt.

Aluinvent DVTK Miskolc - ZTE NKK  79-65 (25-15, 19-19, 13-10, 23-21)

A 6. percben még csupán 13-11-re vezetett a Diósgyőr, a vendégek Nagy Dóra (15/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) találataival tartották a lépést a miskolci lányokkal. A negyed második felében a Tina Jovanovics (11 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) vezette Diósgyőr az ismét sokoldalúan játszó Szécsi Orsolya (13/6 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Samantha Prahalis (9/3 pont, 3-3 szerzett és eladott labda) egy-egy triplájával alátámasztva, 12-2-es részhajrával elhúzott.

A második negyed nagy dobópárbajt hozott, amelyben - bár az ekkor két triplát is beemelő Böröndy Dominika (9/6 pont, 3 lepattanó) jóvoltából próbált felzárkózni a ZTE - a Diósgyőr magyar játékosai, Szécsi, Rasheed Rita (14/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Czank Tímea (7/3 pont)  és Horváth Bernadett (5/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) tettek arról, hogy érdemben  ne tudja megközelíteni csapatukat az egerszegi együttes.

A küzdelmes 3. negyedben Kirby Burkholder (21/9 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) lépett elő vezérré zalai oldalon, a hazaiak azonban a terheket szépen megosztva tartották 10 pont körüli előnyüket.

A ZTE nem adta olcsón a bőrét, Burkkholder vezérletével 10 ponton belülre került, ám a kritikus pillanatokban Louella Tomlinson (10 pont, 7 lepattanó) és Prahalis kihúzta a gödörből a diósgyőri szekeret, újítani tudtak a hazaiak, akik Szécsi vezérletével egy 9-3-as hajrával zárva a meccset összességében biztos győzelmet arattak.

PINKK Pécsi 424 - MTK 72-56 (23-15, 12-11, 19-16, 18-14)

Az alsóházi rangadó 7. percében még 12-12 volt az állás, Zsovár Orsolya (19/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) eredményességére alapozva tartotta a lépést az MTK  a PINKK-kel. A negyed hajrájában kezdetét vette a Monica- show, Monica Engelmannt (24/3 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz), a PINKK amerikai bedobóját képtelenek voltak tartani a fővárosiak, a negyed hajrájában egy 11-3-as rohamot vezényelt a baranyaiaknak. A második negyed elején lendületben maradtak a baranyaiak, akik a 13. percben már 15 ponttal vezettek. Ezt tartották is a második negyed hajrájáig.  A félidő utolsó 3 percében azonban nem tudtak pontot szerezni a hazaiak, s Benczurné Turóczi Nikolett  (11 pont, 13 lepattanó, 5 szerzett labda) vezérletével egy 6-0-lal 10-en belülre került az MTK.

A harmadik negyed a csapatok helyezéséhez képest látványos, színvonala játékot hozott, a PINKK magyar kosarasaik, Bozóki Bettina (10 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Zsilinszky Lilla (10 pont, 4 lepattanó) Sarok Nikolett  (9/3 pont, 6 lepattanó) és Ruják Nóra (7/3 pont 5 eladott labda) eredményessége révén tartották, sőt növelték előnyüket, az MTK-ban ekkor Zsovár eléggé magára maradt.

A záró szakaszban hazai részről ismét előkerült Engelmann, az MTK-ból Szabó Bettina (10/6 pont) villogott. A PINKK biztosan tartotta 10 pont fölötti előnyét,  s visszavágott az őszi városmajori vereségért.

Uniqa Sopron - PEAC-Pécs 69-54 (19-15, 17-20, 22-11, 11-8)

A rangadó elején jobbára a címvédő vezetett, ám a szakasz közepén Jessica Kuster  (20 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda) megrázta magát és Egle Siksniute (12 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda)  segítségével egy 9-2-es pécsi rohamot vezényelt. A negyed hajrája viszont a Soproné volt, amely a Cayla George (15/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) - Shenise Johnson (15 pont, 8 lepattanó) duó vezetésével egy 8-0-s rohammal vette vissza a vezetést.

A második szakasz elején Juhász Dorka (7/3 pont, 8 lepattanó) tartotta versenyben a pécsieket, Krnjics Szara (11 pont, 6 lepttanó, 3 eladott éabda. 4 gólpassz)valamint Turner Yvonne (17/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) gondoskodott arról, hogy ne forduljon a kocka. A szakasz közepén azonban 25-21-es soproni vezetést követően Szűcs Réka (4/3 pont, 3 lepattanó) és Juhász egy-egy triplájára építve egy 8-0-t bemutatva fordítottak a pécsiek. Erre egy 7-0-s soproni roham volt a válasz. A félidő hajrájában is váltva vezettek a csapatok, Johnson révén a hazaiaké volt az utolsó szó, egypontos soproni vezetéssel tértek pihenőre a felek.

A 3. negyed elején magasabb, ha úgy tetszik, Euroliga-szitnű sebességi fokozatra kapcsolt a Sopron, amely elsősorban a Fegyverneky Zsófia (7/3 pont), Turner, Johnson külső sora révén egy 13-4-es rohammal indítva 10 pontos előnyre tett szert, s a befejező 10 perc előtt 12-vel vezetett.A záró szakaszt pedig 10-2-es 4 perccel indítva kerek 20 pontosra növelve előnyét lerázta magáról riválisát. A végén kozmetikázott kicsit veresége mértékén a PEAC. de nem tudta szorossá tenni a rangadót.

Vasas Akadémia - CMB Cargo UNI Győr 64-76 (24-19, 15-10, 11-25, 14-22)

Az első percekben minden az előzetes várakozásoknak megfelelően zajlott, kiegyenlített játék után a szakasz közepén  Simon Zsófia (16/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Zofia Hruscaková (15 pont, 6 lepattanó) vezérletével 7 ponttal ellépett az esélyes Győr. Ezt követően azonban óriási fordulat következett, Snezena Csolics (12/6 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz) és Tóth Orsolya (9/3 pont, 3 eladott labda) is triplát dobott, a Vasas pedig valósággal vérszemet kapott, a Győr pedig elbizonytalanodott. A negyed utolsó 4 percében egy 14-2-t repesztettek a pasarétiek, akik a második negyedben lendületben maradtak, Radoszlava Bacsvarova (18/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Latinca Dusanics (12/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) is megvillant, s a 18. percben 12-vel már a Vasas ment. És a szünetben is tízzel.

Térfélcsere után összekapta magát a Győr, azon belül elsősorban az amerikai center, Cyesha Goree (17 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz), akivel nem bírtak a hazaiak. Bár a szünet utáni első kosarat a hazaiak szerezték, ezt kövezően egy 17-4-es száguldással fordítottak a vendégek, akik négypontos előnnyel várhatták a záró szakaszt. Ezt egy 10-0-s 3 perccel indítva eldöntötte a meccset a maga javára a tavalyi ezüstérmes.