23
2017
2017. március 23.  |  22:09

A legjobbkor fordított a bajnok

Alaposan felkészült a Szeged a Szolnok játékából, a vendégek nem szerették volna az áldozati bárány szerepét játszani a bajnok otthonában. Az első negyed derekán már 4-12 állt az eredményjelzőn, a hazaiaknál csak Eilingsfeld talált be, időt is kért Kmézics Zorán. Hiába, a folytatásban volt már tíz is közte, az első negyed vége 14-21 lett. Tovább őrizte előnyét a Szedeák, de a különbség egyre csökkent. Feljavult az Olaj védekezése, Pavlicsevics büntetőivel kiegyenlített, a félidőre azonban így is minimális Szedeák-előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok (34-36).

A harmadik negyed elején előbb feljött egyre a Szolnok, majd újra meglógott a vendég együttes. A 25. percben Lilov 2+1-es akciója után már 16 ponttal is vezetett a Szeged. A hajrára azonban eszméltek a piros-feketék, akiknek sikerült látótávolságon belülre kerülniük, 50-58-ról indult az utolsó felvonás. A Szolnok nem adta fel, és az idő múlásával újra ledolgozta hátrányát. A hajrában a kritikus pillanatokban megremegtek a szegedi kezek, sorra adták el a labdákat, 37 másodperccel a vége előtt Pavlicsevics kosarával először vezetett a Szolnok (68-66). Majd Lazics időkérése után Sulovics közelről és távolról is rontott, Vojvoda pedig beállította a végeredményt.

Hendlein nélkül is ment a Kaposvárnak

Az Achilles-inát fájlaló Hendlein Rolandot nevezte ugyan Fekete Ádám, de végül nem küldte pályára a MAFC elleni hazai összecsapáson. A találkozó elején egy darabig a vendégek vezettek, ám ezt követően Simms vezérletével fordítottak a kék-fehérek, és 23-17-re megnyerték az első negyedet. A KKK a második etap elején tovább növelte előnyét. Hiába próbáltak meg mindent a fővárosiak, a letámadástól a zónáig, nem bírtak esélyesebb ellenfelükkel. Már húsz ponttal is vezettek a somogyiak, a félidő végére sikerült nyolc pontra csökkenteni hátrányát az Újbudának.

A fordulás után folytatódott a hazai dominancia. A vendégek ugyan bátran játszottak, de sokat hibáztak, és nem találtak fogást a hazaiakon. Állandósult a húszpontos differencia, ráadásul a MAFC dolgát nehezítette, hogy amerikai irányítója, Deville Smith a harmadik negyed közepén kipontozódott. A játékrész végén Papp Péter ugrasztotta talpra a hazai szurkolókat egy félpályás, palánkos hármassal, amivel a különbség már a húszat is elhagyta. Az utolsó játékrész 75-54-ről indult. A végén ugyan voltak még fellángolásaik a fővárosiaknak, de a somogyiak győzelmére már nem jelentettek igazán nagy veszélyt. Fekete Ádám csapata tehát az utolsó alapszakasz-fordulóra hagyta a döntést a felsőházba jutást illetően.

Kecskeméti vereségével alsóházba került a Paks

Remek formában lévő együttesek csaptak össze a Messzi István Sportcsarnokban, ahol a zsinórban három győzelmet arató Kecskemét fogadta az utolsó öt meccséből négyet megnyerő paksiakat. A mérkőzés tétje a középházba kerülés volt. Eleinte a KTE kezdett jobban, de aztán a hetedik perc végére fordult a kocka, és egy 12-1-es rohammal fordított az ASE (8-15). Végül Medve Máté középtávolijával döntetlennel ért véget az első negyed. Djeraszimovics és Ivosev vezérletével, 7-1-gyel nyitotta a folytatást Forray Gábor együttese, a második etap derekán már tíz ponttal vezettek a hazaiak (33-23). A félidőre tovább nyílt az olló, 42-28-mal mentek pihenőre a csapatok.

Alig telt el másfél perc a fordulás után, máris a húszat ostromolta a differencia (50-32). Aztán megrázta magát Tiby és Samenas, és egy 9-0-s sorozattal tízen belülre került az Atomerőmű. 63-55-ről indult a záró felvonás. Ahol aztán a Kecskemét gyorsan lezárta a nyitott kérdéseket, a Paks hiába futott az eredmény után, már nem tudta izgalmassá tenni a hajrát. Az utolsó forduló eredményeitől függetlenül eldőlt, hogy Teo Cizmic együttese az alsóházban, a lila-fehérek a középházban folytatják.

A Körmend már a felsőházban

A kiesés ellen menekülő, sereghajtó Vasas a második helyezett Körmendet fogadta. A találkozó legelején még nem látszott a tabellán elfoglalt helyezésbeli különbség a csapatok között: másfél perc alatt 7-0-val indított az újonc. Csorvási vezérletével 12-12-nél kiegyenlítettek a vasiak, ezt követően egy darabig felváltva vezettek a csapatok, aztán rákapcsolt Kromah, és egy 12-3-as rohanással zárta az első negyedet a Körmend (23-31). A második felvonást ott folytatták a piros-feketék, ahol az előzőt abbahagyták: Dickerson kosarával hamar kétszámjegyűre nőtt a két csapat közti különbség. A különbség állandósult, a nagyszünetben 56-44-es vendég előnyt mutatott az eredményjelző.

A harmadik negyed elején egy pillanatra újra tíz ponton belülre került a Vasas, de aztán Kromah és Dickerson tett róla, hogy visszaálljon minden a régi kerékvágásba. A játékrész végéhez közeledve már húsz pontnál is nagyobbra nőtt a körmendi előny (57-78). A mérkőzés eldőlt, miután az MTE az utolsó negyed elején egy 11-2-es futást produkált, végül pontosan harminc ponttal nyertek a piros-feketék, akik ezzel bejutottak a felsőházba.

Otthon kapott ki a listavezető

Meglepőt húzott Braniszlav Dzunics, a kupa- és alapszakasz-győztes Alba Fehérvár vezetőedzője a Pécs ellen, és kihagyta kezdőcsapatából Brandon Taylort, aki az első negyedben nem is lépett pályára. A PVSK teher nélkül, fegyelmezetten játszott, és élt a kínálkozó lehetőséggel. A hazaiak nem pörögtek fel, Budimir és Sejfic viszont nagyon élt a pályán, a pécsiek megérdemelten nyerték meg az első tíz percet. A folytatásban tovább őrizték előnyüket a baranyaiak, a félidőben Smith triplájával kereken tíz pont volt a két csapat között (35-45).

Edwards vezérletével 7-0-ás sorozatot futott az Alba a szünet után, a Pécs azonban nem esett össze, és visszaverte a felzárkózási kísérleteket. Sőt, az ex-fehérvári Supola kosaraival több, mint húsz ponttal meglépett (48-70). A zárónegyedben már 25 pont is volt a különbség, a fehérváriak a zóna ellen továbbra sem találták az ellenszert. A kiegyensúlyozottan játszó PVSK meglepő, de megérdemelt győzelmet aratott, az Alba másodszor kapott ki hazai pályán.

Kiütötte a ZTE a Jászberényt

A sérült Cseh és Sztamenkovics nélkül felálló, tizenkettedik Jászberényt fogadta a felsőházra hajtó Zalaegerszeg. Esélyeshez méltóan, jól kapta el a fonalat az elején a ZTE, Ubilla triplájával már két perc után 9-2-re vezetett. Mindenki betalált a hazai csapatból, amikor a vendégek edzője időt kért, ám ez sem segített, egyre jobban nyílt az olló. A negyed végére húsz fölé nőtt a különbség, az utolsó pontokat Wright szerezte, akit a félpályán faultoltak tripladobás közben. A folytatásban is gálázott a ZTE, Bencze Tamás edző még az újonc Gáll Dominiknak is lehetőséget adott. Hétperces berényi kosárszünet után a vendégek büntetőkkel kapaszkodtak. A vendégeknél az egész első félidőben csak a négy légiós szerzett pontot, a prímet Bojics vitte, aki 16 pontig jutott. 60-35-ös állással fordultak a csapatok.

Nem történt csoda a harmadik negyedben sem, Ubilla ott folytatta, ahol abbahagyta, az amerikai irányító a harmadik negyed végén még a saját térfeléről is betalált. A záró felvonásban pillanatok alatt elérte a századik pontot a hazai csapat, az extrán játszó Benke révén. A ZTE meg sem állt 119 pontig és 17 hárompontosig. Látványos mérkőzésen a zalaiak még ilyen arányban is megérdemelten múlták felül a sok sebből vérző JKSE-t.

SZOLNOKI OLAJ KK-NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 70-66 (14-21, 20-15, 16-22, 20-8)

Szolnok, 787 néző. V: Cziffra, Török R., Mészáros B.

SZOLNOK: Pavlicsevics 16/6, VOJVODA 16/9, Barnies 3, Eilingsfeld 4, Andric 8. Csere: BORISZOV 13/9, Tóth Á. 8, Wittmann, Popovics 2. Edző: Kmézics Zorán

SZEGED: BOLTICS 15/3, LILOV 17, Csirics 2, Juhos 10/6, SULOVICS 14. Csere: Filipovics 5/3, Wirth 3/3, Bán T. Edző: Nikola Lazics

Statisztika:

ALBA FEHÉRVÁR-PVSK-PANNONPOWER 67-85 (21-23, 14-22 , 13-25, 19-15)

Székesfehérvár, 1500 néző. V: Győrffy, Söjtöry, Jakab

FEHÉRVÁR: MOHAMMED 14/6, Edwards 19/9, Markovics 6, Lóránt 10, Keller Á. 4. Csere: Shepard 9, Keller I. 2, B. Taylor 3/3. Edző: Dzunics Braniszlav

PÉCS: Nelson 1, SUPOLA 13/6, Bíró 2, BUDIMIR 17/15, SEJFIC 15. Csere: C. SMITH 20/9, Halász 5/3, Harazin 4, Antóni 5/3, Demeter 3/3. Edző: Csirke Ferenc

KTE-DUNA ASZFALT-ATOMERŐMŰ SE 80-68 (17-17, 25-11, 21-27, 17-13)

Kecskemét, 800 néző. V: Kapitány, Hervay, Minár

KECSKEMÉT: PONGÓ MÁTÉ 3/3, Pongó Martin 6/6, DJERASZIMOVICS 19, Ivosev 17/6, KARAHODZSICS 15. Csere: Hegedűs G. 6/3, Djukanovics 9/3, Mészáros M. 5/3. Edző: Forray Gábor

ATOMERŐMŰ: BATTLE 17/6, Kovács Á. 7/3, Samenas 9/3, Tiby 6, WATKINS 13. Csere: Gilbert 8/6, Medve 2, Will 6. Edző: Teo Cizmic

Kipontozódott: Ivosev (28. p.)

KAPOSVÁRI KK-MAFC 97-70 (23-17, 26-20, 26-17, 22-16)

Kaposvár, 700 néző. V: Földházi T., Kulcsár T., Gyuris P.

KAPOSVÁR: Wisseh 2, FODOR M. 11/3, FRAZIER 23/15, COOKE 15/3, SIMMS 16. Csere: Baki 6, PAPP P. 14/6, Grebenár 6, Kocsis Z. 2, Hock 2, Balázs. Edző: Fekete Ádám

MAFC: D. Smith 9/3, Misek 9, LAKITS 14/6, KOVÁCS Á. 8, Sihota 9/3. Csere: Poscic 9, Polyák 6, Molnár M. 5/3, Kucsora 1, Pápai. Edző: Garai Péter

Kipontozódott: Smith (24. p.)

VASAS BUDAPEST-EGIS KÖRMEND 79-109 (23-31, 21-25, 16-22, 19-31)

Sport 11 csarnok, 400 néző. V: Farkas G., Fodor A., Goda

VASAS: R. Taylor 13, HORVÁTH Á. 20/12, Thompson 11, Pacher 16/3, R. WRIGHT 12. Csere: Katona R. 2, Garamvölgyi 2, Moravcsik 3/3, Boros M., Steier, Andrássy. Edző: Sárosi Bulcsú

KÖRMEND: Petty 8/3, L. Smith 13/3, KROMAH 27/6, ALLEN 21/6, CSORVÁSI M. 11. Csere: Ferencz 6/6, DICKERSON 20/3, Németh Á. 3/3, Oroszi B., Márton, Doktor. Edző: Gasper Potocnik

ZALAKERÁMIA ZTE KK-JÁSZBERÉNY 119-75 (32-10, 28-25, 28-21, 31-19)

Zalaegerszeg 1500 néző. V: Benczur, Tőzsér, Boros

ZTE: UBILLA 26/21, NORFLEET 20/12, BENKE 26/9, SZABÓ ZS. 11/3, Drungilas 8. Csere: Mohácsi 7/3, Kis R. 5/3, WRIGHT 16, Gáll, Czinger. Edző: Bencze Tamás

JÁSZBERÉNY: SADDLER 23/12, Arrington 11/3, Williams 10, Czirbus 6/3, BOJICS 22. Csere: Mándoki, Brbaklics 3, Bazsó. Edző: Stevan Tot