BAJNOK A BEAC-CSATA ÚJBUDA KA EGYÜTTESE
19
2017
2017. március 19.  |  17:13
Bajnoki mérkőzéséket messze felülmúló hangulatban kezdődött a junior bajnokság döntője az évadban eddig veretlen Vasas Akadémia és a hazai pályán játszó BEAC-Csata Újbuda KA csapatai között.

Idegesen kezdtek a csapatok, másfél perc után Angyal Barbara betöréséből született az első kosár. A Vasas nyugodott meg hamarabb, Schirohy Szonja és Mérész Beatrix révén 7 ponttal elléptek (4-11). Tursics Krisztián időt kért, de nem sikerült érdemben faragni a hátrányból (9-16). Pusztai Petra vette hátára a csapatot, négy pontjával, majd Lelik Réka egy pontos büntetőjével 14-16-ra módosult az állás. Szigorítottak a védekezésünkön, kétszer is érdemi dobás nélkül zárult a Vasas támadása. Lelik Réka második triplájával 17-16-ra vezettek. Felváltva estek a kosarak, 2 ponttal tartott előrébb a hazai csapat 10 perc után (23-21).

7-0-ás rohanással indították a második negyedet, majd Mérész Beatrix faragta két duplával a pasaréti hátrányt (30-25). A Pusztai Petra-Lelik Réka duó elképesztő pontgyártásba kezdett, és amikor Angyal Barbara triplája is beesett, 42-27-nél először érte el a 15 pontot a különbség a csapatok között. Küzdött mindkét gárda, a BEAC jobban dobott (a félidőben 57 vs 35 százalék volt a csapatok dobószázaléka), és ez pont elég volt ahhoz, hogy a megszerzett előnyt a félidőig sikerüljön megtartaniuk (50-34).

Mérész szerzett 20 másodperc alatt kosara, majd Tóth Orsolya faragta tovább a pasasrétiek hátrányát (52-38). Rosszul lepattanóztak a BEAC-osok saját palánkunk alatt, a pasarétiek sorra szedték vissza a támadókat, miközben a faultok gyűltek. 2-8-as negyedbeli eredménynél Tursics Krisztián rendelte magához lányait (52-42). Boros Dorka faulttal együtt bedobott kosaránál 14 pontra hízott újra a különbség, a Vasas pontjait ebben az időszakban Tóth Franka szállította. Bernáth Réka is tolt egyet a pasarétiek szekerén, de Angyal Barbi triplájával visszaállt a 15 pontos hazai előny (66-51). Lelik Réka ütötte be negyedik faultját, de Schirohy Szonja csak egyet dobott be a büntetőkből, ezzel 66-52 állt a táblán 30 perc után.

Másfél perc után Lelik Réka dobta a negyed első pontjait, majd rögtön labdát is szereztek, Boros Dorka pedig fault után bedobta a büntetőket (70-52). Schirohy Szonja robogott végig egy labdával, faulttal együtt dobta be a ziccert, majd a kihagyott büntetőjéből duplát dobott. Miután Dúl Panka is megdobta hatodik pontját, jött a BEAC-Csata időkérés (70-58). Nem sikerült megállítani a Vasast, Tóth Orsolya triplát dobott, majd Mérész Beatrix maradt üresen a palánk alatt (70-63). Két büntetővel sikerült egy kicsit előrébb lépniek a BEAC-nak (72-63). Pusztai Petra adott nagy labdát Boros Dorkának (74-63), majd egy labdáért vívott harcban Angyal Barbi pontozódott ki, Dúl Panka viszont kihagyta a büntetőket. Felváltva estek a pontok, majd a BEAC saját palánkja alatt Pusztai Petra mentette meg kétszer ugyanazt a labdát, Réka 28. pontjánál pedig nagyjából felrobbant a csarnok. Rádobta még a 30.-at és a 32.-et is, a csarnok pedig állva tombolt egy perccel a vége előtt, 15 pontos előnynél (84-69). Bernáth Réka büntetőkből még faragott a hátrányon, Mérész bedobta a triplát, de a tényen már nem, csak a végeredményen változtatott:

BAJNOK A BEAC-CSATA ÚJBUDA KA EGYÜTTESE!!!!!!

BEAC-Csata Újbuda KA - Vasas Akadémia 84-75 (23-21, 27-13, 16-18, 18-23)

BEAC-Csata: Pusztai 23, Angyal B 8/6, Lelik 32/9, Boros 13, Karagits 8. Cs: Pálinkás, Mányoky.

Vasas Akadémia: Dúl 6, Schirohy 12, Bernáth 20/3, Tóth O 5/3, Mérész 14. Cs: Varga A 2. Tóth D 7/6, Tóth F 9.

Statisztika:

Tursics Krisztián: Nem tudok mit mondani... Igazából az a fontos és a lényeges, hogy tudtunk egy nagyon jó meccset játszani, kiszolgáltuk a közönséget. Itt volt ezer ember, ami fantasztikus egy utánpótlás meccsen, minden NB1-es meccsen ennyi embernek kellene lennie. Gratulálok a csapatomnak, emberfeletti energiát raktak bele ebbe a négy napba.

Eördögh Edit: Tele gatyával nem lehet döntőt játszani. Gratulálok a BEAC-Csatának!