Atom-bravúr Pécsen
18
2017
2017. március 18.  |  21:51

Szombat este a Pécs-Paks találkozóval vette kezdetét a 24. forduló a férfi élvonalban. A Körmend elleni bravúrgyőzelem úgy látszik, megadta a lendületet a tolnaiaknak, akik villámrajtot vettek, és négy perc után már 4-11-nél időt kellett kérnie Csirke Ferenc vezetőedzőnek. Ez sem törte meg azonban a piros-kékek ritmusát, a különbség csak tovább nőtt a folytatásban. Már tíz fölött is volt a differencia, az első negyed végül 19-25-ös eredménnyel zárult. Egy darabig állandósult a különbség, továbbra is a Paks uralta a meccset, a félidő hajrájára aztán megrázta magát a PVSK, amely szigorított védekezésén, melynek köszönhetően fordított, és a szünetre 40-38-as előnnyel mehetett pihenőre.

Azonban a második játékrészt is az Atomerőmű SE kezdte jobban, három perc alatt 12-3-mal rajtolt, így 43-50-nél újra időt kért Csirke Ferenc. A hazaiaknak nem sikerült fogást találniuk a vendégeken, igaz látótávolságon belül tudtak maradni a záró felvonás előtt (57-61). Idegesen, kapkodva, többet hibázva játszottak a baranyaiak, a Paks pedig szórta a triplákat. Az utolsó negyed derekához érve újra tíz fölé kúszott a különbség. Már-már úgy tűnt, eldől a meccs, a Pécs azonban nem adta fel, és nagyot hajrázott. A vége büntetőpárbajt hozott, ám mivel Samenasék keze nem remegett meg, így összességében megérdemelt vendég győzelem született.

PVSK PANNONPOWER-ATOMERŐMŰ SE 87-91 (19-25, 21-13, 17-23, 30-30)

Pécs, 1900 néző. V: Benczur, Török R., Rácz Zs.

PÉCS: NELSON 22/6, C. Smith 15/9, Supola 6/3, BUDIMIR 17/9, Sejfic 15. Csere: Halász 6, Antóni 2, Harazin 4, Bíró. Edző: Csirke Ferenc

PAKS: BATTLE 20/6, Kovács Á. 8/3, Samenas 10/6, GILBERT 15/12, Watkins 11. Csere: TIBY 18/9, Medve 6/6, Will 3/3. Edző: Teo Cizmic

Kipontozódott: Halász (40. p.)