Férfi NB I: négy mérkőzés volt csütörtökön
17
2017
2017. március 17.  |  14:15
Nehezen adta meg magát a MAFC Egerszegen

Drungilas helyett Wright kezdett a ZTE-ben a MAFC ellen, a vendégek pedig villámrajtot vettek, és 8-0-ra elhúztak. Bencze Tamás időkérése után Mohácsi szerzett triplákat, ezzel zárkóztak ugyan a zalaiak, ám a fővárosiak nagyon elkapták a fonalat. A kék-fehérek nem nagyon találták az ellenszerét a remek kinti dobásoknak, a különbség így csak tovább nőtt, 30-16-ra nyerte az első felvonást a sereghajtó. A folytatásban egy 8-0-ás rohanással öt pontra jöttek fel a hazaiak, ám a vendégek továbbra is jól játszottak, így a félidő végére megmaradt a hétpontos különbség. Grai Péter dolgát nehezítette azonban, hogy egyik legjobbja, Uros Duvnjak az első félidő utolsó pillanataiban megsérült, elszakadt a vállizma, és végül a második játékrészben már nem tért vissza a pályára.

Ennek ellenére sokáig úgy tűnt, ez sem zökkenti ki a MAFC-ot, és ott folytatja, ahol abbahagyta. Aztán Ubilla vette vállára csapatát, és pillanatok alatt már csak néhány pont volt a különbség. Sőt, Mohácsi két távolijával már az Egerszeg vezetett, ám a harmadik negyed végül 64-64-el zárult. Mohácsi ötödik triplájával már öttel vezetett a ZTE, ám a MAFC továbbra sem szakadt le. Bár nehezen, de végül összességében megérdemelten nyert Bencze Tamás csapata, ezzel továbbra is versenyben van a felsőházért.

Zalakerámia ZTE KK - MAFC 86-80 (16-30, 25-18, 23-16, 22-16)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok

V.: Győrffy P., Minár L., Válé F. (Forrai S.)

ZTE: Ubilla 16/6, Norfleet 5/3, Benke 7, Szabó Zs. 8, Wright 5. Csere: Drungilas 23, Mohácsi 18/15, Kis R. 4.

MAFC: Smith 18/12, Duvjnak 4, Misek 14/6, Sihota 11/6, Kovács Á. 11/3. Csere: Polyák 12, Poscic 8, Lakits 2, Siklós -.

Kipontozódott: Benke

Statisztika:

Ráijesztett a Vasas a Szolnokra

Az utolsó előtti Vasas fogadta a bajnoki címvédő Szolnokot, ráadásul Sárosi Bulcsú vezetőedző dolgát nehezítette, hogy egyik kulcsembere, A.J. Pacher a Kaposvár elleni meccsen megsérült, így kénytelen volt kihagyni a találkozót. Ennek ellenére a fővárosiak kezdtek jobban, az első negyed derekán már 13-6-ra is vezettek, de aztán Vojvoda és Barnies pontjaival kiegyenlítettek a vendégek, sőt a 7. percben a vezetést is átvették. A pörgős első felvonás után 25-24 volt az állás. Tovább tartott a Vasas lendülete, Thompson vezérletével 7-2-s sorozattal indítottak, az Olajnak a 15. percben tudott újra egyenlíteni, majd a 17. percben fordítani. A hajrára megléptek a piros-feketék, Barnies hármasával 38-47-es eredménnyel fordultak a csapatok.

A második félidőt is a Tisza-partiak kezdték jobban, a 23. percben Wittmann hárompontosával már 17 ponttal vezettek. A meccs azonban mégsem dőlt el, mert Taylor életben tartotta csapatát. Tíz pont körül állandósult a differencia, az utolsó negyednek 62-71-ről vágtak neki a felek. Thompson kosaraival még tovább zárkózott a Vasas, egy palánkalatti kavarodásból, majd azt követő sportszerűtlen faultokból is a hazaiak jöttek ki jobban, hosszú idő után ismét átvette a vezetést a budapesti csapat. Rögtön jött azonban a válasz, innen pedig már nem volt visszaút az újoncnak. Hiába próbáltak meg mindent Wrighték, az esélyesebb Szolnok végül érvényesítette a papírformát.

Vasas Budapest - Szolnoki Olaj KK 88-96 (25-24, 13-23, 24-24, 26-25)

Sport 11 Sportcentrum, 300 néző

V.: Frányó P., Jakab L., Hervay T. (Hartyáni Zs.)

Vasas: R. Taylor 27/3, Katona 9/3, Horváth Á. 10/3, Thompson 20/9, Wright 12. Csere: Moravcsik 4, Boros -, Garamvölgyi 4, Andrássy 2.

Szolnok: Pavlicsevics 10/6, Vojvoda 25/9, Barnies 15/3, Eilingsfeld 8/3, Andric 13. Csere: Popovics 1, Tóth Á. 8, Wittmann 16/6.

Kipontozódott: Katona (39. perc)

Visszavágott a Kaposvár a Falcónak

A Falco várhatta előnyösebb helyzetből a Kaposvár elleni rangadót, hiszen a somogyiakon nagy volt a nyomás, vereségükkel távol kerültek volna a felsőháztól, a vasiaknak viszont egy győzelem már biztos play-offot ért volna. Két és fél perc után 7-2-vel kezdett a KKK, de aztán Govens és Váradi kosaraival pillanatok alatt egál lett, sőt Pustahvar közelije után már 7-9 volt a vendégeknek. A belorusz légiós bedobott még két triplát is (9-15). Jobban védekezett ekkor a Falco, de aztán Frazier vette vállára csapatát, pillanatok alatt 11 pontig jutott, és felhozta egyre a Kaposvárt (20-21). Hendlein büntetőivel ismét a hazaiaknál volt az előny, de a slusszpoén Medfordé volt, aki szép ziccer-mozdulatával 22-23-ra módosította az állást. Másfél perc alatt meglógtak a kék-fehérek 30-25-re. A hazaiak sokkal jobban lepattanóztak ellenfelüknél, és a büntetővonalról is sokkal pontosabban céloztak. Frazier továbbra is szinte mindent bevágott, kevesebb, mint három és fél perc volt hátra, amikor Simms középtávolijával már meglett a tíz is közte. A szünetre nem változott a különbség (44-34).

4-0-val folytatta a szünet után a KKK, nagyon kellett a szombathelyieknek Váradi triplája. 52-44-nél és 62-54-nél is sikerült tízen belülre kerülniük, de aztán ennél közelebb már nem jutottak. Az utolsó felvonás 70-58-ról indult. Még másfél perc sem telt el, és máris 7-2-es szériát repesztettek a kék-fehérek, 77-60-nál időt kért a Falco. Ezt a meccset azonban már nem tudta megfogni a Szekulovics-legénység, amely a végére teljesen szétesett. Három perccel a vége előtt Cooke zsákolásával már több mint húsz volt közte (89-68). Fekete Ádám csapata ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Kaposvári KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 94-75 (22-23, 22-11, 26-24, 24-17)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző

V.: Kapitány G., Boros T., Praksch P. (Páli K.)

Kaposvár: Wisseh 13, Frazier 28/12, Cooke 10/3, Hendlein 12, Simms 14. Csere: Fodor M. 10, Baki 5/3, Grebenár 2, Papp -.

Falco: Medford 9, Govens 17/3, Váradi 10/6, Pustahvar 13/6, Zsigeranovics 8. Csere: Barham 8/6, Tóth N. 8, Bognár -, Kovács P. 2.

Hozta az újabb kötelezőt az Alba

Braniszlav Dzunics vezetőedző a Szeged ellen Justin Edwardsot hagyta ki az Alba hat légiósa közül. Rohanós, gyors játékot hoztak az első percek, a hazaiaknál Taylor, a szegedieknél Lilov volt elemében. Bár a fehérváriak diktálták a tempót, eleinte még fej-fej mellett haladtak a csapatok. Farr kosarával minimális különbség alakult ki az első negyed végére (22-20). A folytatásban aztán elhúzott a listavezető, főleg Markovics Luka volt elemében. Szigorított védekezésén az Alba, de az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a szegediek a könnyű esélyekkel sem tudtak élni. A félidőben 42-28 volt az állás.

A második félidőt Boltics öt pontjával kezdte a Szedeák, amit Lilov is megtoldott egy zsákolással, a vendégek egy 7-0-s szériával jelezték, eszükben sincs feladni a meccset. Az Alba azonban megrázta magát, és nem sokkal később már újra közel húsz ponttal vezetett. A hazaiak folyamatosan növelték előnyüket a kevesebb cserével rendelkező vendégekkel szemben. Az utolsó felvonás előtt 66-44 állt az eredményjelzőn. Az egyre jobban fáradó Szedeák tisztességgel küzdött a legvégéig, Lóránték viszont már ügyeltek rá, hogy a kelleténél ne legyen szorosabb az állás. Nem született meglepetés, a mélyebb kerettel rendelkező listavezető simán nyert, és egyre közelebb kerül az alapszakasz megnyeréséhez.

Alba Fehérvár - Naturtex-SZTE-Szedeák 94-70 (22-20, 20-8, 24-16, 28-26)