Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: ez történt az elmúlt héten
14
2017
2017. március 14.  |  03:37

Mozgamas héten van túl a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság mezőnye. Hét közben a fővároban nyert alsóházi rangadót a Szolnok, a a diósgyőri fiatalok előbb a Kecskemétet otthon, majd a Kiss Lenke KS csapatát idegenben győzteék le. Remek, látványos meccsen győzte le a rangadón a Vasas második csapata a DEAC-ot. A nyugati csoportban a PINKK 20 pontos hátrányból fordítva győzte le fehérvári riválisát

KELETI CSOPORT

NKE SE -Szolnoki MÁV SE 60-68 (17-17, 14-9, 14-13, 15-29)

A záró szakasz közepén még 52-47-re a Kulcsár Bianka (17/6 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda), Hercze Szandra (13/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz. 6 eladott labda), Varga Zsófia (10 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) hármasfogat által húzott hazai csapat vezetett a halasztott alsóházi rangadón. A vendégek azonban óriásit hajrázva Bozsó Katica (24/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Dávid Dóra (10/6 pont), Munkácsi Éva (10/3 pont), valamint Munkácsi Enikő (7 pont, 13 lepattanó) vezérletével egy huszáros hajrát kivágva, az utolsó 5 percet 21-8-ra nyerve fordítottak, s győztek. Hiába nyerte meg az NKE 44-36-ra  lepattanóharcot, a 23 eladott labda végzetesnek bizonyult a hazaiak számára, szolnoki oldalon ugyanis csak 10 labdavesztés volt.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Kecskeméti KC 64-39 (19-10, 18-5, 13-4, 14-20)

Az első három negyedben egyértelműen irányították a játékot a Sikora Emőke (16 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), Kundráth Kiara (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Bach Boglárka (9 pont, 10 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) és Kalocsai Dorina (6-6 pont, lepattanó és gólpassz) vezette hazaiak. A magabiztos győzelemhez kellett, hogy a két középső negyedben összesen 9 pontot engedtek a diósgyőri fiatalok a magára hagyott -csapata pontjainak több, mint a felét szerző - Farkas Petra (20/12 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezette Kecskemét együttesének.

Szolnoki MÁV SE - MTK 37-55 (6-18, 6-8, 15-15, 10-14)

A hétközi idegenbeli siker után nem sikerült újra felpörögniük a szolnoki lányoknak. A Munkácsi Éva (12 pont, - 14 mezőnykísérlet -  3 lepattanó, 2 szerzett labda) és Bozsó Katica (6-6 pont - 12 mezőnykísérlet - és szerzett labda, 10 lepattanó) vezette szolnokiaknak az első félidőben 12 pontot szerezve, s távolról igen gyengén dobva (1/16, 6,25%) nem volt esélyük. Az MTK a lepattanózást 69-44-re nyerő fiataljai Wéber Fruzsina (15/3 pont - 20 mezőnykísérlet - 18 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 blokk), Aradi Zsanett (13 pont, 8 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) és Gróf Tímea (10 pont, 8 lepattanó) vezérletével magabiztosan nyert.

Szegedi KE - NKE 78-37 (25-12, 20-8, 14-12, 19-5)

Egységes csapatjátékkal, Jáhni Zsófia (10 pont, 7 lepattanó), Tóth Cecília és Horváth Zsanett (10-10 pont) vezérletével gond nélkül, könnyedén juttatta érvényre a papírformát az élbolyhoz tartozó Szeged a mezőny legeredményesebb játékosa, Hercze Szandra (13/9 pont) vezette fővárosiak ellen. Lepattanózás tekintetében 48-23-ra, gólpasszok vonatkozásában 19-6-ra múlte felül ellenfelét a hazai együttes.

Kiss Lenke KS - Aluinvent DVTK Miskolc U23 58-87 (4-25, 13-28, 22-22, 19-12)

A hibátlan dobóteljesítményt nyújtó Sikora (29 pont, 11/11 dupla, 7/7 büntető, 4-4 lepattanó és gólpassz), Vasas Orsolya (16 pont, 6 lepattanó), a tripla-dupla közelében járó Bach (11/3 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz, 6 szerzett 5 eladott labda), valamint Kalocsai (7-7 pont és gólpassz, 8 lepattanó) vezérletével lényegében az első negyedben eldöntötték a találkozót a diósgyőri fiatalok. A másodikban még rátettek egy lapáttal, így bár a második félidőt megnyerte az Orosz Anett (11/3 pont, 5 lepattanó), Szabó Enikő (10/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Mészáros Anna (9/3 pont, 4 lepattanó), valamint Nagy Andrea (8 pont - 16 mezőnykísérlet, 10 lepattanó, 5 szerzett labda) vezette KLKS, a 17-53-as első félidő után nem volt esélye szoros mérkőzést játszani.

Vasas Akadémia - DEAC 100-83 (29-24, 16-23, 30-23, 25-13)

Remek fordulatos rangadó volt, több extra egyéni teljesítménnyel. Az első negyed kosáresője után még a Mérész Beatrix (24 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), a tripla-dupla közelében járó Bernáth Réka (17/6 pont, 8 szerzett labda, 11 gólpassz), Tóth Orsolya (16/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 4 szerzett labda) és Dúl Panka (12/3 pont, 4 gólpassz) vezette hazaiaknál volt az előny. A második negyedben az időnként legszebb napjaira emlékeztetően kosarazó korábbi válogatott Vida Anna (27/12 pont, 13 lepattanó, 11 eladott labda, 6 gólpassz), Földvári Anna (17 pont, 14 lepattanó), valamint Gál Annamária (16/3 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével fordított a debreceni együttes. Szünet után, főleg a záró szakaszban aztána  Vasas "bedarálta" ellenfelét. Hiába nyerte nagy fölénnyel, 47-30-ra a lepattanó harcot a DEAC, a vendégek sorsát megpecsételte a szinte "kereskedelmi mennyiségű" 34 eladott labda, amibe ellenfele agresszív védekezése hajtotta bele játákosait.

NYUGATI CSOPORT

Tatabányai KC - Szombathelyi Egyetem 67-33 (19-6, 15-9, 10-12, 23-6)

Az első félidőben 15 ponton tartva a szombathelyieket, a harmadik negyedet leszámítva nagy fölényben játszó Tatabánya Pénzes Kitti (16 pont, 15 lepattanó, 6 szerzett labda), Szamosi Rita (11/9 pont - 12 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 4 gólpassz), Sipos Mirjam (11/9 pont - 14 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Hevesi Mercédesz (10 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) vezetésével fölényesen nyert. A vendégektől egyedül Simon Cintia (12/12 pont - 17 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Bajai NKK - Tatai SE 74-61 (27-11, 17-17, 21-12, 9-21)

Három negyed után 25 pont volt a Kovács Dóra (22/9 pont, 10 lepattanó), Mojzes Gina (16-16 pont és lepattanó, 4 eladott labda), Ferencz Andrea (14/3 pont -17 mezőnykísérlet - 24 lepattanó, 5 gólpassz), Hilcz Alexa (12/12 pont, 4 eladott labda) kvartett vezette, a lepatanózást 70-39-re nyerő bajai együttes előnye. A záró szakaszban a kiengedő hazaiakkal szemben Lendér Lilla (25/15 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda), Takács Emese (17 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Strupka Renáta (9/6 pont - 15 mezőnykísérlet - 7 szerzett labda) jóvoltából tisztesre kozmetikázta vereségét a tatai együttes.

PINKK SE - Dávid Kornél KA 64-61 (3-23, 19-11, 13-15, 29-12)

Az első negyedben, ahogy mondani szokás csak egy csapat volt a pályán, a fehárváriak pontos, jó játékukkal Pap Regina (22 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Balsay Dalma (20 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda) és Müller Melinda (9/3 pont,  - 12 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 7 gólpassz) vezérletével 3 ponton tartva a vendéglátókat 20 pontos előnyt szereztek. A második negyedben próbált kapaszkodni a Sánta Petra (12/3 pont,  4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Benke Sára (12 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Zsilinszky Lilla (12 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) trió vezette PINKK. A kiegyenlített 3. negyed után még 14 pontos előnye volt a fehérvári csapatnak. A záró szakaszt egy 12-2-es 3 perccel indítva 4 pontra felzárkózott, s kiélezetté tette a csatát a PINKK, majd a szakasz közepén váltva este a kosarak. Bő 3 perccel a befejezés előtt egy 6-0-lal ledologzta hátrányát a hatalmasat küzdő hazai együttes, amely Sánta büntetőivel a 38. perc végén vette át a vezetést. Az utolsó percre 3 pontos hazai veztéssel fordultak a felek, ám Müller triplájával egalizáltak a fehérváriak. A meccs legvégén Késői Melinda kosarára nem tudtak felelni a vendégek, majd Benke még egy büntetőt is értékesített, így hazai siker született a remek, fordulatos találkozón.

Kanizsai Vadmacskák SE - Ajka 72-55 (12-14, 14-14, 26-17, 20-10)

Az ajkaiak Balsay Rita (14 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda), Zólyomi Karina (12 pont - 15 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 5 eladott labda), Csikász Anna (11 pont, 5 eladott labda) és Balsay Anna (10 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével egy félidőn át nemhogy tartották a lépést a hazaiakkal, szünetben még 2 ponttal vezettek. Térfélcsere után azonban a Fiusz Viktória (30/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Fekete Csilla (16/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 8 gólpassz) és Zsámár Lili (16 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) trió tagjainak eredményes, hatékony játéka révén nagy fölényben játszottak és fölényesen nyertek a hazaiak.

Fotó: boon.hu