Vasárnapra két mérkőzés maradt a férfi NB I-ben
13
2017
2017. március 13.  |  15:12

Rajt-cél győzelmet aratott a Falco

A papírformának megfelelően a hazai pályán veretlen Falco ragadta magához akezdeményezést a ZTE elleni szomszédvári rangadón. Elsősorban Váradi és Govensvolt elemében, a vasiak tudták a saját tempójukat diktálni, így ők uralták azelső negyedet. A zalaiak sem szakadtak azonban le, az első felvonás TóthNorbert duplájával ért véget (26-21). A folytatásban is a Falco szájíze szerintalakult a meccs, nyílni kezdett az olló, amikor a vendégek centere, JerrellWright jelezte, hogy a szombathelyi palánk nincs a helyén, a játékvezetők pedigidőt kértek, és néhány perces közjáték után folytatódhatott a mérkőzés.Pustahvar triplájával az utolsó percben meglett a közte tíz (46-35) is, ám azelső félidő végére sikerült kozmetikáznia az eredményen a Zetének, így húszperc után semmi sem dőlt el, 46-40 volt az állás.

Hiába próbálkozott Bencze Tamás, állandósulni látszott a differencia a fordulásután, az utolsó felvonás 68-54-ről indult. Norfleet hozta vissza a kék-fehérreményeket, az amerikai légiós elkezdte szórni a triplákat, tízen belülre hozvaezzel csapatát. A Falco azonban még időben eszmélt, és Szekulovics edzőidőkérése után Govens vezérletével sikerült rendeznie sorait. A hajrát márokos, taktikus játékkal hozta le, és még arra is figyelt, hogy az alapszakaszvégén egy esetleges holtverseny esetén az egymás elleni eredményben is jobblegyen riválisánál. Váradiék veretlenek maradtak az Aréna Savariában.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 86-73 (26-21,20-19, 22-14, 17-19)

Szombathely, Aréna Savaria, 2800 néző

V.: Földházi T., Farkas G., Vida B. (dr. Vári K.)

Falco: Medford 2, Govens 33/21, Váradi 20/12, Pustahvar 8/6,Zsigeranovics 6. Csere: Tóth N. 7, Barham 3/3, Kovács P. 5/3, Bognár 2.

ZTE: Ubilla 11/3, Norfleet 21/15, Benke 17/3, Szabó Zs. 7/3, Drungilas5. Csere: Wright 3, Mohácsi 9/6, Kis -.

Statisztika:

Nehezen, de legyűrte az újoncot aKaposvár

Eleinte sok hibával, pontatlanul kezdtek acsapatok, felváltva vezettek a felek, pár pontnál többel azonban egyikük semtudott meglépni a másiktól. Az első negyed után 22-24 állt az eredményjelzőn. Amásodik etap is fordulatokkal teli volt: a hétpontos vendég előny pillanatokalatt elolvadt, és nem sokkal később már a fővárosiak jártak előbbre. A hajrámegint az amerikai légiósai által vezérelt KKK-nak kedvezett, a félidőbenminimális különbség volt a klubok között (44-47).

A kezdeti Vasas-előnyt vendégvezetés váltotta, amely nem bizonyult tartósnak, hárompontosfórral várhatta az utolsó felvonást a hazai gárda (71-68). Katonasportszerűtlen faultja döntően befolyásolta a találkozót, akkor ugyanis újraegálra jött a Kaposvár, onnantól pedig bejött a vendégek védekezésváltása, a zónaellen nehezen talált a gyűrűbe a hazai csapat. Bár a Vasas nem adta fel, innenmár nem volt visszaút számára.

Vasas Budapest - Kaposvári KK 82-89(22-24, 22-23, 27-21, 11-21)