Meglepetések fordulója - a Szekszárd állt az élre
11
2017
2017. március 11.  |  22:15
A szombaton rendezett négy női bajnoki közül három is meglepetéssel ért véget. Csak a Cegléd juttatta érvényre a papírformát pasaréti győzelmével. A zsinórban második sikerét elérő BEAC alsóházi rangadón a PINKK-et, a ZTE a PEAC-ot, a Diósgyőr pedig a bajnok Sopront kapta el. Ez azt jelenti, hogy egyrészt a BEAC győzelmének köszönhetően a Vasas már biztos résztvevője a palyoff-nak, másérszt pedig mivel mind a Sopron, mind a Pécs kikapott, a Szekszárd került az élre.

BEAC-Újbuda - PINKK Pécsi 424   81-68 (23-23, 8-13, 24-16, 26-16)

Kétórás, 67 személyi hibával, 6 kipontozódással, 75 büntetődobással záruló alsóházi rangadót nyert meg, s zsinórban második győzelmét szerezte meg a BEAC. A félidő harjájig fej-fej mellett haladtak a felek, majd Bozóki Bettina (13/3 pont, 6 lepattanó) duplájával s triplájával 5 ponttal megugrott a vendég PINKK. A második félidő elején Sarok Nikolett (13/3 pont) triplájára építve 8 ponttal ellépett a baranyai együttes. A félidő közepén azonban a hazai csapatkapitány, Süle Krisztina (22/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) két hármast dobva vezényelt egy 18-6-os hazai rohamot, amellyel fordított, s amelyet követően már nem is adta ki a kezéből a vezetést a BEAC. A PINKK Monica Engelmann (114/3 pont) vezérletével mindent megpróbált, de játékosai sok labdát eladtak, s a kritikus helyzetekben valaki - többnyire Barnai Judit (16 pont, 8 lepattanó) vagy Lelik Réka (16 pont, 4 gólpassz) - villant hazai oldalon. A kegyelemdöfést másfél perccel a befejezés előtt Süle demoralizáló, a támadóidő lejártát jelző dudaszó pillanatában dobott triplája jelentette a vendégeknek. A hazaiak pedig a végén sok-sok büntetőt dobva 13 ponttal nyertek, s ezzel összesítésben jobbnak bizonyultak az ősszel 10 ponttal diadalmaskodó riválisuknál.

ZTE NKK - PEAC-Pécs 81-79 (21-21, 25-18, 11-20, 24-20)

Fordulatos mérkőzésen kerekedett felül nagy meglepetésre a ZTE. A második negyed közepéig  kiegyenlített volt a játék, ekkor  Nagy Dóra (15 pont, 4 gólpassz) és Hegedűs Őri Györgyi (10/3 pont, 5 lepattanó) ponterősségének köszönhetően egy 15-6-os rohammal elléptek a hazaiak, akik végül 7 pontos előnnyel térhettek pihenőre.

Szünet után a hazaiak sokáig tartották 5 pont körüli előnyüket, a negyed végén azonban Jessica Kuster (27 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) egy 9-2-es rohamra vezette a pécsieket, így a favorit vendég együttes várhatta előnnyel a záró szakaszt. Ennek elején Whiney Bays (18 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) vezényelt egy 8-2-es hazai rohamot, amellyel visszaszerezte a vezetést a zalai együttes. A szakasz közepén Kirby Burkholder (16/3 pont) és Juhász Dorka (20 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) dobópárbaja mellett tartotta szűk előnyét a ZTE. A hajrában hiába dobott Sanja Mandics (12/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) 2 triplát, két magyar fiatal, Böröndy Vivien (8 pont) és Nagy D.  villant kritikus, kiélezett helyzetekben hazai részről. A végén a pécsiek támadhattak, ám Kuster dobása nem jött - illetve ment - be, s megszületett a meglepetés, a ZTE legyőzte a pécsi csapatot.

Vasas Akadémia - VBW CEKK Cegléd 57-70 (15-24, 17-12, 16-12, 9-22)

Az első negyedben egyértelműen a Medgyessy Dóra (22 pont, 5 lepattanó, 7 szerzett, 8 eladott labda, 8 gólpassz), Katona Szidónia (15/3 pont, 4 lepattanó), Nagy-Bujdosó Nóra (14 pont, 11 lepattanó), Maja Skorics (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) kvartett vezette, Makszimovics mellett ezúttal Kányási Veronikát is nélkülöző  Cegléd akarata érvényesült. A folytatásban magukra találtak a hazaiak, akik Cassandra Rochel (13 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda), Snezena Csolics (11/9 pont - 18 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 8 gólpassz) és Radoslava Bacsvarova (10/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) vezetésével a 3. negyed végére ledolgozták hátrányukat. Március 15-e közeledtével megadták a módját a csapatok, a 3. negyed végéig nem engedtek a 48-ból, 48-48-ról vágtak neki a záró szakasznak.

Bacsvarova a hazaiaknak szerzett vezetést, ám ezt követően a vendégek egységes csapatmunkával, s a nemzetközi porondon tapasztalt keménységet, agresszivitást alkalmazva védekezésben egy 18-3-as 7 perces rohammal eldöntötték a meccset a maguk javára.

Aluinvent DVTK Miskolc - Uniqa Sopron 86-74 (16-27, 25-15, 26-16, 19-16)

A forduló rangadóján a a bokasérülése miatt ausztrál centerét Cayla George-ot nélkülözte a Sopron, magasbedobója, Aleksandra Crvendakics (21/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz) viszont sziporkázott az első negyedben. Az ő 13 pontjára építve vezetett a negyed során végig, s szerzett 10 pont fölötti előnyt a kupagyőztes otthonában a bajnok. A második szakasz első felében Rasheed Rita (17/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 2 gólpassz) és Louella Tomlinson (9 pont, 10 lepattanó) jó játékával egy 11-2-vel feljött két pontra a hazai együttes. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidő hajrájában Tierra Ruffin-Pratt (13/3 pont) révén fordított a Diósgyőr, majd váltva estek a kosarak. Az utolsó szó a félidő végén Shenise Johnson (15/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) triplája formájában a bajnokcsapaté volt, amely 1 ponttal vezetett félidőben.
A második 20 perc elején egy huszáros, 12-0-s Tina Jovanovics (23 pont, 14 lepattanó) vezette roham formájában döntő csapást mért a bajnokra a vendéglátó. Yvonne Turner (11/6 pont, 4 lepattanó) próbálta triplákkal versenyben tartani a vendégeket, majd amikor - hosszú hallgatás után az első 10 percben remeklő - Crvendakics is hozzászólt a rangadóhoz, 6 pontra feljött a Sopron. Időkérés után rendezte sorait a hazai együttes, Crvenadkics pedig magára maradt a Sopronnál, a záró szakasz előtt 9 ponttal vezettek a hazaiak. A befejező etapban egyszer még feljött 7 pontra a bajnok, de a hasznosan játszó Szécsi Orsolya (9/3 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz) vezérletével ismét 10 pont fölé nőtt a Diósgyőr előnye, amely a lepattanó harcot 43-23-ra nyerve megérdemelten fektette két vállra a címvédőt.