Férfi NB I: az Alba kiütötte a Vasast
09
2017
2017. március 9.  |  00:41
A férfi élvonal 21. fordulójának nyitómérkőzését játszotta kedden este a Sport 11-ben a Vasas Budapest és az Alba Fehérvár. 8-8-ig tartotta magát a kiesés ellen menekülő házigazda, onnantól kezdve aztán állva hagyta ellenfelét a kupagyőztes, amely az első negyed után már magabiztosan vezetett (20-29). A játék képe nem változott a folytatásban sem, a 13. percben 20 pont volt a két csapat között, pedig Braniszlav Dzunics akkor már zömében csak a cserejátékosainak szavazott bizalmat. Hiába kértek időt a fővárosiak, az olló tovább nyílt, a vendégek már csaknem harminc ponttal jártak előbbre. A félidőre kozmetikázott az eredményen a Vasas, 34-56-ot mutatott az eredményjelző húsz perc után.

A fordulás után sem volt esélyük Horváth Ákoséknak, az Alba gyakorlatilag átrohant rajtuk, Shepard két sikeres büntetője után már a harmincat, 37-79-nél pedig a negyvenet is átlépte differencia. A mérkőzés idejekorán eldőlt, a záró felvonásra már csak a számszerű végeredmény volt a kérdés. A listavezető kék-fehérek a száz pontot is átlépték, az Alba meglepően könnyedén hozta a kötelezőt, a Vasas a vártnál kevesebb ellenállást tudott kifejteni.

Vasas Budapest - Alba Fehérvár 59-106 (20-29, 14-27, 11-32, 14-18)