Férfi NB I B: kosáreső, 201 pont Székesfehérváron
07
2017
2017. március 7.  |  00:47
Három vendég és egy hazai siker született a férfi másodosztályban vasárnap. A Békésnek győzelmet ért az Eger ellen a jó első félidő, s a jó kezdés a Nagykőrösnek is kellett a a MAFC második csapatának otthonában elért diadalhoz. A remek dobóformát kifogó fehérvári fiatalok egy több, mint 200 pontot hozó meccsen maradtak alul az éllovas Veszprémmel szemben.

Keleti csoport:

Calle PubFood Békés - EKE Eger KOK 79-66 (23-13, 25-14, 16-22, 15-17)

Szünetig 21 pontos előnyt szerzett az ezúttal remek csapatmunkát bemutató, Koma Dániel (18 pont, 10 lepattanó), Danijel Krszics (16/6 pont, 9 lepattanó), Zsíros Gábor (14/12 pont) trió vezette Békés. A második félidőre magára találó egri legénység Tóth Zoltán (18/6 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda) és Csabák Balázs (18/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) vezetésével megnyerte a második félidőt, de szorossá nem tudta tenni a találkozót.

MAFC-Nagykőrösi Sólymok 72-91 (17-28, 18-19, 17-18, 20-26)Minden negyedet megnyerve, s az első 10 percben kétszámjegyű előnyt szerző Nagykőrös a remek dobóformát kifogó Kovács Sándor (23/21 pont, 7/11 tripla, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Tóth Viktor (16/3 pont, 11 lepattanó,  7 gólpassz, 4 szerzett, 5 eladott labda), Fehér Ádám (12/12 pont, 4 lepattanó és Szablics Péter (12 pont, - 5/5 mezőnyből - 4 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével magabiztos győzelmet aratott. A végig az eredmény, s ellenfele után futni próbáló hazai fiatalok közül Kucsora Csaba 30/12 ponttal, Molnár Marcell 14/6 ponttal - 16 mezőnykísérletből - és 6 gólpasszal, Pápai Máté pedig 13 ponto, 11 lepattanós dupla-duplával zárt, bár teljesítményén azért a 8 eladott labda ront.

Nyugati csoport:

Alba Fehérvár - HOYA Pannon Egyetem Veszprém 92-109 (21-20, 21-33, 25-25, 25-31)A fehérvári fiatalok néhány játékosa szédületes dobóformát kifogva tartotta versenyben a hazai gárdát a lepattanózást 42-20-ra nyerő veszprémi fiatalok ellen. A csapatszinten is kiváló 16/22-es, 72,72%-os triplázásból Keller Iván (31/18 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) 6/6-os, Varga Máté (20/9 pont) 3/5-ös, Bakos Miklós (14/9 pont), 3/3-as, Nyulász Barnabás (11/9 pont) pedig 3/4-es találati aránnyal vette ki részét. Ennek, no meg főleg a hazaiakéhoz képest gyenge triplázásuk - 5/26, 19,23% - ellenére a Hegedűs Attila (24 pont, 7 lepattanó), Nebojsa Pavlovic (24/6 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Körtélyesi Gergely (18 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz), Helmeczi András (15 pont, 6 gólpassz) és Jilling László (11/9 pont) ötösfogat által húzott Veszprém a második negyedtől azért kontrollálta a kosarakban gazdag, látványos találkozót, s végül biztosan győzött.

PVSK-Kronosz Kiadó - Tehetséges Fiatalok-Budapest 64-79 (10-17, 20-23, 15-22, 19-17)Az első három negyedet jó védekezésére, no meg Szabó Domokos (20/12 pont, 8/10 mezőnyből), Kerkai Ákos (17 pont, 4 lepattanó), Somogyfoki Szabolcs (14 pont, 7 lepattanó) és Szobi Dániel (12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) eredményességére építve uralta a Tehetséges Fiatalok Budapest együttese a saját pályáján már több élcsapat dolgát is megkeserítő pécsi fiatalok otthonában. Bár a Berkics Bence (12 pont, 4 lepattanó), Demeter Attila (11 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Antóni Csanád (11/9 pont) trió vezette PVSK-Kronosz Kiadó csapata a záró szakaszt megnyerte, nem volt esélye szorossá tenni az összecsapást.