Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: a 19. forduló összefoglalója
06
2017
2017. március 6.  |  22:26

A Vasas második csapata rangadót nyert a tavalyi döntős Nyíregyháza otthonában a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság keleti csoportjában, a szabolcsi lányok sorozatban második meccsüket veszítették el. Nehezen nyert a nyugati éllovas TFSE, a Baja felnőve a feladathoz, alaposan megnehezítette a dolgát. Szombathelyen Gusztafik Lilla (képünkön) tripla-duplával vezette diadalra a SzoESE csapatát a Tata elleni alsóházi rangadón.

Keleti csoport

MAFC - Szolnoki MÁV SE 90-76 (29-19, 16-20, 24-20, 21-17)

Három dupla-duplát elérő játékosa, Fülep Csilla (25/9 pont, 10 lepattanó), Abaházy Anna (15 pont, 14 lepattanó, 4 blokk) és Gorácz Eszter (12 pont, 10 lepattanó), valamint a játékot ügyesen szervező Rozsics Lilla (14 pont, 6 gólpassz) vezérletével egy nem igazán a védekezésről szóló összecsapáson biztos győzelmet aratott a lepattanózást 53-40-re nyerő MAFC. A Dávid Dóra (23/15 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda)-Baczuk Virág (21/3 pont,  5 lepattanó, 4 eladott labda) duó vezette Szolnokot azért illeti dicséret, mert a 10 ponttal elvesztett első negyed után nem esett szét,  volt tartása, s kiegyenlítetté tette a játékot.

Nyíregyházi Kosársuli - Vasas Akadémia 80-84 (24-18, 23-20, 19-20, 14-26)

Hiába ért el újfent dupla-duplát Farkasinszki Orsolya (28 pont, 17 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz) és szervezett hatékonyan Papp Klaudia (18/12 pont - 19 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 9 gólpassz), illetve nőtt fel a feladathoz Takács Anna (14 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), a szédületes záró szakaszt bemutató, a hazaiakat 24 eladott labdába belehajszoló Vasas a végén  maga javára fordította a találkozót. Bernáth Réka (38/12 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) extra egyéni teljesítménnyel vezette győzelemre a pasaréti alakulatot,  Mérész Beatrix volt az alvezér 20 pontjával - igaz 21 mezőnykísérletből - 6 lepattanójával és 4 gólpasszával, és Solymosi Noémi 12 pontja, 7 lepattanója is nagyon kellett az utolsó 2 percben egy 7-0-s rohammal fordító vendég Vasas-fiatalok bravúrjához.

DEAC - MTK 75-41 (21-17, 20-6, 22-8, 12-10)

A két középső negyedben 14 ponton tartotta  a Wéber Fruzsina (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet - 9 lepattanó) vezette fővárosi fiatalokat a DEAC, s ennek, no meg a 46-28-ra megnyert lepattanózásnak köszönhette magabiztos sikerét. A debreceni diadal fő letéteményese Földvári Anna (20 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Gál Annamária (17 pont, 5 gólpassz, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), valamint Molnár-Vida Anna (13/3 pont, 11 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) volt.

Nyugati csoport

TFSE - Bajai NKK 83-76 (24-15, 25-24, 20-22, 14-15)

Az első negyed után úgy tűnt, az éllovas TF Németh Alma (24 pont, 5 lepattanó), Mányoky Judit (14/12 pont - 18 mezőnykísérlet - 5 lepttanó, 6-6 eladott labda és gólpassz), Varga Barbara (12 pont, 9 lepattanó), Karlócai Julianna (11/3 pont, 12 lepattanó) és Miháczi Diána (10 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) érvényre juttatva a papírformát újabb könnyed győzelmet arat. A második negyedtől azonban a Baja felnőtt a feladathoz, Ferencz Anna (25/6 pont, - 15/19 büntető - 14 lepattanó, 5 gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda), Mojzes Gina (14/3 pont, 8 lepattanó), Kajtár Daniella és Novotnik Tiffani (10/6-10/6 pont), valamint Szarka Zsófia (10 pont) jóvoltából a talán kissé lezseren védekező listavezető hibáit kihasználva felnőtt a feladathoz,  nem engedte el a TF csapatát, s bár nyerni nem volt esélye, egy remek meccset játszott a listavezető otthonában.

Szombathelyi Egyetem - Tatai SE 70-54 (15-17, 17-15, 22-10, 16-12)

Az első félidő után döntetlenre állt az alsóházi rangadó, majd a 3. negyedben a tripla-duplát elérő Gusztafik Lilla (19/6 pont, 11-11 lepattanó és gólpassz). Molnár Anna (18 pont, 12 lepattanó) és Simon Cintia (17/6 pont - 19 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és gólpassz) vezetésével 10 pont fölötti előnyt szerezve lényegében eldöntötte a meccset a maga javára a Szombathely. A vendég tataiaktól Takács Emese (20/6 pont, 6 lepattanó), valamint Lendér Lilla (13/3 pont -20 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 3 gólpassz) nehezítette meg leginkább a hazaiak dolgát.

BKG DSE - Dávid Kornél KA 58-43 (14-19, 12-12, 21-4, 11-8)

Ezen a találkozón is a 3, negyed döntött, ekkor biztosította be sikerét az ismét egységes csapatjátékkal kirukkoló, Ruttner Réka (11 pont, 9 lepattanó), Katona Bianka (10 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Majsai Melinda (9/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), valamint Baliga Barbara (9 pont) vezette BKG. A 3. negyedben lefagyó, mindössze 4 pontot szerző fehérvári együttesből Laufer Gabriella 11/3 ponttal, 3 lepattanóval és 5 eladott labdával, Pap Regina 11 mezőnykísérletből 10 ponttal, Balsay Dalma pedig 8 ponttal, 4-4 lepattanóval és szerzett labdával zárta a találkozót.

Tatabányai KC-Kanizsai Vadmacskák 68-46 (9-13, 26-19, 18-11, 15-3)

Fuisz Viktória (26/6 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) vezérletével egy negyed után még vezetett a Kanizsa, de miután ő eléggé magára maradt, a vendégcsapat a záró szakaszra elfogyott. A Tatabánya egységes csapatjátékot bemutatva  Hevesi Mercédesz (15 pont, 8 lepattanó), Sipos Mirjam (14/6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Csicsai Kata (13 pont, 9/10 büntető), Szamosi Rita (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -  4 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz) és Pénzes Kitti (10 pot, 14 lepattanó) vezérletével biztos győzelmet aratott.

Fotó: Unger Tamás