Női NB I: pécsi és ceglédi siker a női rangadókon
05
2017
2017. március 5.  |  02:00

A Cegléd Medgyessy Dóra vezérletével legyűrte a Győrt, a PEAC-ot pedig parádézó, dupla-dupla-duplát elérő fiatal játékosa, Juhász Dorka vezette győzelemre a Diósgyőr ellen. A Szekszárd érvényre juttatta a papírformát a PINKK otthonában, az alsóházi rangadón pedig a BEAC meglepően magabiztos győzelmet aratott az MTK városmajori csarnokában.

MTK Budapest - BEAC-Újbuda 74-88 (21-24, 20-28, 14-18, 19-18)

Az MTK három rutinos kosarasa, Zsovár Orsolya (19/9 pont, 6-6 lepattanó, szerzett és eladott labda), Benczurné Turóczi Nikolett (19/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz),és Székely-Horváth Zsuzsanna (17/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) kitett magáért, de melléjük nem igazán tudott más felnőni, így a városmajori együttes szinte végig futott az eredmény, s a több extra egyéni teljesítményt felvonultató, igen jó dobóformát kifogó BEAC után. A vendégek vezére a csapatkapitány, Süle Krisztina (23/15 pont, 5/7 tripla) volt, a hajrában a nagy mezőnymunkát végző Lelik Réka (19/12 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) szerzett fontos kosarakat. Szabó Flóra rontott dobás nélkül szerzett 10 pontot (5/5 dupla), s mellé 3 labdát és 2 lepattanót. Barnai Judit 10 ponttal és 6 lepattanóval, Pál Szandra pedig 6 ponttal és 5 gólpasszal zárt. A BEAC remek dobóformát fogott ki, hiszen a triplákat közel 50%-kal (11/24) dobták a vendégek, s csapatként bizonyult jobbaknak.

VBW CEKK Cegléd - CMB Cargo-Uni Győr 70-68 (13-17, 22-19, 19-14, 16-18)

Amint az várható volt, Nagy Bujdosó Nóra (7/3 pont, 9 lepattanó)nem tudta megismételni a hét közben Pécsett mutatott extra teljesítményét a Makszimovicsot ismét nélkülöző Ceglédben, de így is nagyon hasznosan játszott. Helyette Medgyessy Dóra (30/9 pont, 12/16 mezőnyből, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 9 gólpassz, 10 kiharcolt fault) lépett elő vezérré, s kiváló szárnysegédre talált Maja Skorics (24/3 pont, 5 lepattanó) személyében. És egy extra, valamint egy átlagon felüli teljesítmény elég volt a Ceglédnek egy végig szoros, kiélezett csatában a sikerhez a  Győr ellen. Elég, mégpedig azért, mert a statisztika szerint a vendégek inkább egyéni képességekre építettek, mint a csapatjátékra. Tény, hogy Taciana Liktarovics (20/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) és Simon Zsófia (18/9 pont, 4 eladott labda) jó dobóformát fogott ki, Ceysha Goree (11 pont, 10 lepattanó) pedig dupla-duplát ért el, ám amíg ceglédiek csapatszinten 19 gólpasszt osztottak ki, győri részről ez a szám csupán 7. A záró szakaszban, bár a Győr tapadt ellenfelére, végig a Cegléd vezetett, s a kritikus helyzetekben valaki mindig villant hazai részről.

PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK Miskolc 78-68 (17-23, 29-10, 19-14, 13-21)

Az első negyedben még érezhető volt a hétközi Cegléd elleni hosszabbítás s csata okozta fásultság, fáradtság a PEAC-Pécs játékosain. Horváth Bernadett (11/9 pont, 3 gólpassz) tripláira építve jobbára a vendég Diósgyőr vezetett, amely a negyed végén elsősorban Tina Jovanovics (17 pont, 6 lepattanó) villanásaival 6 pontos előnyt szerzett. A második negyedben, pontosabban annak a második felében  aztán - ahogy mondani szokás - egy csapat volt a pályán. A PEAC a talán élete legjobb meccsét - a felnőttek mezőnyében mindenképpen -  játszó Juhász Dorka (27 pont - 11/12 mezőnyből - 10 lepattanó, 4 gólpassz, 3 blokk), valamint Jessica Kuster (20/6 pont, 8 lepattanó) és a remekül a kezük alá játszó Raksányi Krisztina (7 pont, 10 gólpassz) révén egy 19-2-es roham formájában döntő csapást mért a Diósgyőrre, miközben még az amúgy hasznosan kosarazó Szécsi Orsolya (11/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) egy technikaival rontott teljesítményén.

Szünet után tovább nőtt a pécsi előny, a záró szakaszban Ruffin Pratt (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) vezetésével valamit kozmetikázott veresége mértékén a Diósgyőr, de igazán szorossá tenni a rangadót már nem volt esélye.

PINKK Pécsi 424 - Atomerőmű KSC Szekszárd 63-81 (16-27, 9-18, 22-19, 16-17)

Az évad előtt nem nagyon hittük volna, hogy a PINKK-Szekszárd meccs kapcsán ezt mondhatjuk: könnyedén hozta a kötelező győzelmet a Szekszárd. A két ellentétes utat bejáró együttes közül egyértelműen az élcsapattá előlépő tolnai társulat volt a favorit, míg az előző években élcsapatnak számító korábbi bajnok jelenleg az alsóházban tanyázik. Bejött a papírforma, a Szekszárd Studer Ágnes (11/3 pont, 5 gólpassz) és Sandra Pirsic (11 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) vezérletével szünetre 20 pontos előnyt szerzett. Szünet után már Djokics Zseljko több lehetőséget adott csapata a rangadókon kevesebb szerephez jutó játékosainak.  A Katarina Risticset nélkülöző hazaiak ekkora mezőny két legeredményesebb játékosa, Monica Engelman (18 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett es eladott labda, 5 gólpassz) és Ruják Nóra (12 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) vezérletével kiegyenlítetté tudták tenni a játékot, a záró szakaszban egy 8-0-lal 14 pontra is feljöttek, ám a Szekszárd biztos győzelme nem forgott veszélyben.