Nagyot küzdött a Sopron Szombathelyen
02
2017
2017. március 2.  |  03:07

A szombathelyiek teremgondjai miatt szerdán rendezték a 25. fordulóbeli Falco-Sopron szomszédvári rangadót. A vendégek az eltiltott Marko Spica nélkül, érdekes ötössel álltak fel a kezdéskor. Bejött Dragan Alekszics húzása, a Falcocsak szenvedett, a Sopron viszont szárnyalt, már a hetedik percben tíz ponttal vezetett (9-19), az első negyed után 18-27 volt az állás. A folytatásban összekapták magukat a szombathelyiek, és látótávolságon belül kerültek, de az SKC amerikai irányítójával, Brandon Johnsonnal nem bírtak. A félidőben 33-40-es állást mutatott az eredményjelző.

Sokáig úgy tűnt, állandósul a tízpontos differencia a csapatok között, mert a Falco egyre idegesebben játszott. Medford és Pustahvar aztán vállára vette csapatát, és a 28. percben Govens büntetői után először vezettek a vasiak. Az utolsó felvonás 59-57-ről indult. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol egyik, hol másik gárda járt pár ponttal előbbre. A hajrát és a büntetőpárbajt a Falco bírta jobban, így hiába vezetett sokáig a Sopron, az Aréna Savaria továbbra is bevehetetlen a vendégcsapatok számára.

FALCO KC SZOMBATHELY-SOPRON KC 79-75 (18-27, 15-13, 26-17, 20-18)

Szombathely, 2500 néző. V: Papp P., Hegedűs T., Szabó G.

FALCO: GOVENS 21/6, Váradi B. 6, Barham 1, PUSZTAHVAR 21/12, Zsigeranovics 2. Csere: MEDFORD 17/9, Tóth N. 9, Bognár 2. Edző: Szrecsko Szekulovics

SOPRON: JOHNSON 30/9, Ruják 9/3, Dénes, Takács N. 3, Default 6. Csere: Mills 1, Myles 10, TÓTH G. 16/12. Edző: Dragan Alekszics

Kipontozódott: Medford (40. p.)