Három meccs maradt vasárnapra a férfi NB I B-ben
28
2017
2017. február 28.  |  04:09

Két mérkőzés maradt vasárnapra a férfi másodosztályban. A Nyíregyháza simán verte az Óbudát, a jól kezdő Honvéd pedig szinte a sírból mentette hosszabbításra a partit Nagykőrösön (képünkön), de a ráadást a hazaiak bírták jobban.

Keleti csoport

Nyíregyháza Blue Sharks - Óbudai Kaszások 100-74 (24-19, 35-16, 26-21, 15-18)

Három negyedben mondhatni partiban volt az óbudai gárda, amelynek vezére a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Joseph Prophet (34/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) volt, s időnként Nagy Szabolcs (11/6 pont, 9 lepattanó) tudott felnőni mellé. A csapatként jobb, egységesebb Nyíregyháza a második negyedben parádézva Emani Gant (23 pont, 14 lepattanó), Oláh Zoltán (15/3 pont), Bus Iván (13 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz), Varga Márton (11 pont) és Czura Attila (10 /3 pont - 14 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 3 gólpassz, 4 eladott labda) vezetésével lényegében eldöntötte a találkozót, s magabiztos győzelmet aratott.

Nagykőrösi Sólymok - Bp. Honvéd 83-78 (15-25, 22-14, 15-14, 19-18, 17-12)

Az első negyed egyértelműen a Máté Márk (19/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Kováts Róbert (16 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda), Tóth Bence (13/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Stefán Dávid (10 pont, 7 lepattanó) kvartett vezette vendég fővárosi gárdáé volt, amely 10 pontos előnyt szerzett. A második szakaszban Molnár Miklós (23/12 pont, 8 lepattanó), Kovács Sándor (16/12 pont, 4/5 tripla), Tóth Viktor (15/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett, 4 eladott labda), Fehér Ádám (13/3 pont, 3 gólpassz) és a nagy mezőnymunkát végző Mácsai Károly (7/3 pont - 13 mezőnykísérlet - 14 lepattanó) jóvoltából feljött a Nagykőrös. Szünet után gyorsan 6-2-vel kezdve át is vették a vezetést, de egy 8-0-lal nemhogy visszaszerezte az előnyt, 5 ponttal el is lépett a Honvéd. A záró etap előtt 1 pontra faragta hátrányát a Sólymok. A záró szakaszban már-már győzteseknek látszottak a 2 és fél perccel a rendes játékidő letelte előtt 8 pontos előnyt szerző hazaiak. A Honvéd azonban egy 8-0-lal ledolgozta hátrányét, s hosszabbításra mentette a meccset. A lélektani előnnyel azonban nem tudtak élni Puskár Artúr tanítványai. A ráadás elején a hazaiak vezettek, de a közepén fordított a Honvéd, ám a túlóra végét a hazaiak bírták jobban, 76-75-ös vendég vezetés után a büntetőkre építve egy 8-2-es rohammal zárva nyerte meg a fordulatos összecsapást a Nagykőrös.

Nyugati csoport

Budafok - MOTAX Pápai KC 67-78 (20-25, 13-21, 17-17, 17-15)

Az első félidőt egyértelműen uraló Pápa Horváth Gergely (22/9 pont, 6 lepattanó), Keresztes Rafael (16 pont, 4 lepattanó) és Szanati Mátyás (11 pont, 5 szerzett, 4 eladott labda) vezérletével 13 pontos előnyt szerzett. A budafoki csapatban ezúttal nem volt igazi vezéregyéniség, Drevenka Dávid 12/6 ponttal - 16 mezőnykísérletből - 3-3 lepattanóval, szerzett és eladott labdával, valamint gólpasszal, Verbényi Kálmán 10 ponttal és 6 lepattanóval, Lados Erik pedig 9 ponttal, 5 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt.

Fotó: Utasi Gabriella